Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Boluś jak po 4-ech latach coś kapnie z oringa to jeszcze pikuś, gorzej jak zaczyna sikać z płomieniówki :)

 

Drogi Wiesławie,

 

To, co napisałem do Grzegorza dotyczy również Ciebie.

Cieknąca płomieniówka? Ależ oczywiście. To robią ludzie. Jeden walnie drobną wadę spawalniczą, drugi tego nie wyłapie i jest podstawa do awarii.

Nawet sprzęt kosmiczny, gdzie procedury kontrolne są wdrożone do niebotycznych rozmiarów zdarzają się różne rzeczy.

Nigdy się z żadną awarią niczego nie spotkałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drogi Grzegorzu,

Wszystko i zawsze ma prawo paść. Z człowiekiem włącznie.

Zapomniałeś jak to kilka lat temu działo się z całą wielką serią silników do motoreduktorów?

Chodzi o to, że lepszy sprzęt ma mniejsza awaryjność. Tyle, że lepszy to i najczęściej droższy.

 

Więc też dobrze wiesz , że tego nie produkuje producent kotła .

A , że droższy to tródno. Jak klient chce jakość to i z ceną się musi pogodzić.

 

Co do awaryjności człowieka to od piątku mam założone dwa stenty a w styczniu jak będzie dobrze to trzeci , jak nie to bypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc też dobrze wiesz , że tego nie produkuje producent kotła .

A , że droższy to tródno. Jak klient chce jakość to i z ceną się musi pogodzić.

 

Co do awaryjności człowieka to od piątku mam założone dwa stenty a w styczniu jak będzie dobrze to trzeci , jak nie to bypas.

 

No to dużo zdrowia z całego serca życzę Ci. Naprawdę. Gruba wykańcza. Wiem coś o tym.

Trzymaj się Grześ. Nie daj się. :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Wiesławie,

 

To, co napisałem do Grzegorza dotyczy również Ciebie.

Cieknąca płomieniówka? Ależ oczywiście. To robią ludzie. Jeden walnie drobną wadę spawalniczą, drugi tego nie wyłapie i jest podstawa do awarii.

Nawet sprzęt kosmiczny, gdzie procedury kontrolne są wdrożone do niebotycznych rozmiarów zdarzają się różne rzeczy.

Nigdy się z żadną awarią niczego nie spotkałeś?

Także drogi Sławku skoro jednemu przytrafia się kapanie z przekładni przez oring a drugiemu prysznic z kotła to traktuj to równo, po Bożemu, bez tych Twoich przytyczek, bo możemy sobie tak znowu przytykać jak tylko masz takie pragnienie.

Powiem Ci że kiedyś pojechałem kawałek drogi bo gościu zgłosił do Instalco że z przekładni cieknie, okazało się że wungiel był tak "suchuśki" że z połączenia palnika z przekładnią ciekła ale woda z tego węgla.

Nie przytkam tu koledze prz3kus ale miałem taki przypadek z tym że tam ktoś nie rozróżniał chyba wody i oleju :)

Drugi raz widziałem takie cuś u właścielki OEP 16kW koło Oławy ( wymieniałem wiatrak ), tam to kałuża wody była pod podajnikiem.

Oring to nie majątek, groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka, a istnieje teraz na składach coś takiego jak suchy opał?

Ja przez trzy lata zmieniam często miejsce zamawiania i jeszcze się nie spotkałem.

Dawniej kupowałem luzem i sypałem do worków 'parcianych' to schło, a w tych foliowych to nawet jak miesiąc postoi worek otwarty to i tak węgiel mokry, że się mało co kurzy przy sypaniu.

 

Mi kapie olej tylko ze to naprawdę jest kropla na miesiąc widzę to po małej plamce na płytkach, jak przetre to może przez 2 tygodnie nic nie być, a po jakims czasie znów kropka :)

No chyba że ten wungiel czymś smarują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do awaryjności człowieka to od piątku mam założone dwa stenty a w styczniu jak będzie dobrze to trzeci , jak nie to bypas.

 

To aż dziwne, że tak spokojną, opanowaną osobę trafiło, w każdym razie zdrówka, braku stresów i spokoju Ci życzę.

 

Gdybyś potrzebował pomocy śmiało dzwoń o każdej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka, a istnieje teraz na składach coś takiego jak suchy opał?

Ja przez trzy lata zmieniam często miejsce zamawiania i jeszcze się nie spotkałem.

Tak istnieje :) jak będziesz gdzieś przejazdem to wstąp i zobaczysz takowy.

Węgiel zawsze pakuję latem, sprzedaję i na bieżąco uzupełniam stan jak jest pogoda, na zimę wiaty zapakowane są na full i zimą też jest suchy.

Wszystko stoi pod dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Minertu nie, nie przestało się palić.

 

Karoka65 dzięki za odp.

1. czy kotły rbr -k są już dostępne w sprzedaży?

2. czy moce 12 i 17 kw zostają?

3. czy wymiennik został znacząco przebudowany? czy ruszt awaryjny pozostał?

4. czy ceny zostają na podobnym poziomi.

5. czy 5 klasa energetyczna jest w zasięgu?

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...