Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Czy mogę przełączyć opcję "Wygaszanie kotła" na nieaktywny? Już trzeci raz w ciągu dwóch dni włączył mi się alarm z powodu zbyt niskiej temp. spalin, w tym raz o drugiej w nocy przez co było rano zimno :( Pytam bo nie wiem na ile to jest (nie)bezpieczne.
A czemuż to spaliny mają za niską temperaturę ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę przełączyć opcję "Wygaszanie kotła" na nieaktywny? Już trzeci raz w ciągu dwóch dni włączył mi się alarm z powodu zbyt niskiej temp. spalin, w tym raz o drugiej w nocy przez co było rano zimno :( Pytam bo nie wiem na ile to jest (nie)bezpieczne.

Niema w tym nic niebezpiecznego.

Wyczyść czujnik, ewentualnie daj algorytm wygaszania nieaktywny w grzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobe wygarnij dokładnie przez najniższe drzwiczki popiół, poruszaj tą wajchą z tyłu, a jak nie pomoże to sprawdż komin, bo może być zawalony aż do czopucha.

Muzziker też to samo może zrobić.

Trzeba usunąć przyczynę a nie programowo "oszukiwać" wygaszanie.:)

 

Nie mam z tyłu wajchy, bo tak konkretnie to mam kocioł RBR-K. Komin nie może być zawalony, bo pierwsze uruchomienie kotła miałem w piątek wieczorem, a pierwszy alarm miałem w sobotę przed południem, no i komin jest nówka sztuka.

 

Niema w tym nic niebezpiecznego.

Wyczyść czujnik, ewentualnie daj algorytm wygaszania nieaktywny w grzaniu.

 

Czujnik nowy to chyba się jeszcze nie zdążył zabrudzić? Na razie ustawiłem algorytm na nieaktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , pierwsze problemy .Gwarancja na ster wygasła w czerwcu, a tu problem.Pompa CO niby na podglądzie chodzi cały czas ale czasami w żeczywistości nie chodzi,grzejniki zimne.Dzieje się tak kilka razy dziennie.Jak podłącze na krótko do gniazdka to śmiga cały czas.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale kontrolka na wyśietlaczu CO tylko się jaży.Jakieś podpowiedzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobe, czym palisz?

Masz zawór 4d? Jeśli tak, ręczny? Automat?

Daj link do esterwonika, jeśli możesz i to nie tajemnica :)

 

Na chwilę obecną palę ekogroszek Bartex Rubin, mam zawór 4d, automat, sterownik też chodzi w automacie, nie mam cwu.

Link do sterownika: https://esterownik.pl/device/12239

 

Dzieją się czasami rzeczy, których nie do końca rozumiem. Np. dzisiaj między godz. 15:30 a 17:30 temperatura kotła oscylowała cały czas w okolicach 55 stopni Celsjusza, temp spalin poniżej 50 stopni, jakby kocioł się zawiesił. Po przełączeniu w tryb ręczny a zaraz potem w automat zaczęło działać normalnie.

Chętnie przyjmę wszelkie uwagi i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną palę ekogroszek Bartex Rubin, mam zawór 4d, automat, sterownik też chodzi w automacie, nie mam cwu.

Link do sterownika: https://esterownik.pl/device/12239

 

Dzieją się czasami rzeczy, których nie do końca rozumiem. Np. dzisiaj między godz. 15:30 a 17:30 temperatura kotła oscylowała cały czas w okolicach 55 stopni Celsjusza, temp spalin poniżej 50 stopni, jakby kocioł się zawiesił. Po przełączeniu w tryb ręczny a zaraz potem w automat zaczęło działać normalnie.

Chętnie przyjmę wszelkie uwagi i wskazówki.

 

Zajrzyj na stronę: https://esterownik.pl/forum , pomogą Ci, prawie sami "eCoalowcy"...

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien czas pracy pompy CO na 10 minut, przerwa 5 minut.

A co sprzedawca na Twoje problemy?

Na chwilę obecną palę ekogroszek Bartex Rubin, mam zawór 4d, automat, sterownik też chodzi w automacie, nie mam cwu.

Link do sterownika: https://esterownik.pl/device/12239

 

Dzieją się czasami rzeczy, których nie do końca rozumiem. Np. dzisiaj między godz. 15:30 a 17:30 temperatura kotła oscylowała cały czas w okolicach 55 stopni Celsjusza, temp spalin poniżej 50 stopni, jakby kocioł się zawiesił. Po przełączeniu w tryb ręczny a zaraz potem w automat zaczęło działać normalnie.

Chętnie przyjmę wszelkie uwagi i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,mógłby się zwrócić bezpośrednio do sprzedawcy o ile to nie ja :)

On mu powinien pomóc w pierwszej kolejności.Ja do moich klientów staram się mieć czas.Przyznam,że jest paru ,którzy się wstydzą zadzwonić ale mi to akurat nie przeszkadza. Klient ma to u mnie w cenie.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem próbuje również rozgryźć na forum esterownik.

Przyznam, że też trochę się wstydzę zadzwonić, ale już jestem po rozmowie i czekam na analizę.

A czekam ponieważ Sprzedawca też nie wie o co chodzi i mówi, że to dziwne.

 

Problem powtórzył się w nocy od 2 do 4, ale tym razem zaczął pracować bez niczyjej pomocy.

Edytowane przez Mobe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

To tak jak u mojego znajomego.

Zawór 4d ręczny ustawiony na 1,5 z 5. Zapowietrza się i w tym momencie nie następuje wymiana wody z układu CO z kotłem.

Kaloryfery zrobią się zimne i tyle.

Wystarczy na chwilkę na max otworzyć zawór i wszystko wraca do normy na jakiś czas.

Pewnie wstawienie siłownika do zaworu 4d rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien,że instalacja jest odpowietrzona?

Chyba,czy go masz? Masz jakieś fotki instalacji?

 

Skoro zawór działa automatycznie tzn. że mam siłownik? Na liście pozycji, którą dał mi instalator jest też siłownik. Wybaczcie, jestem kompletny laik w tych tematach.

Instalacja jest odpowietrzona, chyba dobrze, nie wiem czy wiem jak to ocenić.

Fotek nie mam, spróbuję zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...