Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

po piyrwsze -niy trz kuminiorza do kumina

po drugie brak jakich kolwiek wyciorów mietłopiyży celem usunięcia czarnego syfu w piecu -bo go nie ma

po trzecie spalam mnogo mniej jak w poprzednim wynalazku z podpisem badań twoim z 2001 r

i na h mi papier taki

i napisz jak uzyskał burner z 4 podkowami klasę 5

po mojemu ściema w bioły dziyń

popatrz se na mój piecyk wg ciebie nie za bardzo-poniyżej hee a paliwko mam nie jednorodne- bo tanio kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nurtuje mnie jedna kwestia.

Od tego sezonu po raz pierwszy palę niskokalorycznym węglem. A konkretnie Energo 23kj. Na mrozy mam jeszcze 26kj.

Żar mam dość wysoko podniesiony, popiołu od cholery, z wentylacji na poddaszu zaczęło lekko czuć dymem (wspólny komin z piecem), mam bardzo niskie temp. spalin no i do tego wysokie spalanie ogólnie. Średnio fajnie.

Do tego dochodzi sporo niedopalonego węgla w popielniku. Palnik mam sprzed 3 lat, one wtedy tak miały podobno, ale w poprzednie zimy chyba aż tak dużo tych niedopałów nie było.

Czy to jest normalne? :D Wiem, że pytanie śmieszne. Ale serio, pierwszy raz mam taką sytuację, więc pomyślałem, że się dopytam.

Edytowane przez kveldulv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie liczyłem na niższe spalanie. Tylko opisałem sytuację ;)

Jeśli komora powietrzna to te półki w górnej części pieca, to tak. Wczoraj czyściłem piec. Czyszczę co 2 tygodnie i zwykle po tym temp. spalin spada.

A dmuchawy nie czyściłem nigdy. Jak to zrobić?

 

edit: wyczyściłem jeszcze przed chwilą czujnik spalin.

Edytowane przez kveldulv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora powietrzna palnika. Trzeba odbić dyszę palnika. Wewnątrz najlepiej wyodkurzać udrożnić otwory napowietrzające i założyć na nowo dyszę na silikonie.

Dmuchawę odkręcić podrapać śrubokręt em łopatki wirnika , przejechać pędzlem , wytrzeć pył i zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora powietrzna palnika. Trzeba odbić dyszę palnika. Wewnątrz najlepiej wyodkurzać udrożnić otwory napowietrzające i założyć na nowo dyszę na silikonie.

Dmuchawę odkręcić podrapać śrubokręt em łopatki wirnika , przejechać pędzlem , wytrzeć pył i zamontować.

 

Chyba nie czuję się na siłach na takie manewry. Nie robiłem tego przedtem.

Czy jest jakaś instrukcja jak to zrobić? Film instruktażowy? Czy jakiś serwisant może to zrobić?

Nie każdy jest majsterkowiczem. Wiem, że to jest forum i jest tu sporo kombinatorów (w pozytywnym znaczeniu), ale wolałbym czegoś nie spier*olić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...