Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Na tym filmie od 1:20 pokazane jeszcze czyszczenie sekretnego miejsca. Secret level.

 

Do tej chwili nie wiedziałem, że tam jest taka półka. A co za tym idzie, nie czyściłem jej. Trzecia półka od góry.

To chyba oznacza, że doznałem dziś olśnienia :)

A tak na poważnie, ciekawe, jak bardzo przez to zaniedbałem mój piec? :)

Edytowane przez kveldulv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wyczyściłem nowo-odkrytą półkę :) Syf był konkretny.

Ale temperatura spalin jakoś niespecjalnie wzrosła. Być może to ten węgiel 23kj tak działa jednak.

A czopuch owszem, raz na jakiś czas udrażniam.

 

 

Ściągnij dyszę jak pisze minertu. Nic nie zepsujesz ... chyba że Ci się nie chce ... ;)

 

Opukaj dyszę młotkiem, kawałek rurki calowej, zapierasz się na wejściu i raz z jednej raz z drugiej strony i dysza zejdzie.

 

Wyczyść cały kanał powietrzny i zaklej dysze na silikonie 1500*C , te 1200*C szybko się wykruszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś zdjęcie jak ta dysza wygląda po wyjęciu?

Czy da się ją skutecznie przeczyścić bez wyjmowania?

 

Nie da się , chyba że masz naprawdę mocny odkurzacz z odpowiednim przekrojem rury ssącej + krzywki (wejście przez otwór dmuchawy lub napowietrzania zbiornika)

 

Lepiej ją ściągnąć bo silikon mógł się wykruszyć i będą nieszczelności - 30min roboty z czyszczeniem resztek silikonu i podsychaniem nowego silikonu, Wiesław kiedyś podał fajny patent na stary silikon - wiertarką (ja robię wkrętarką) - dopasuj wiertło do rowka - i wio :)

 

dysza-ekoenergia.jpgd58e513c93e4e0c3gen.jpg

 

Twoja ma inne otwory pow

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie od 1:20 pokazane jeszcze czyszczenie sekretnego miejsca. Secret level.

 

Do tej chwili nie wiedziałem, że tam jest taka półka. A co za tym idzie, nie czyściłem jej. Trzecia półka od góry.

To chyba oznacza, że doznałem dziś olśnienia :)

A tak na poważnie, ciekawe, jak bardzo przez to zaniedbałem mój piec? :)

 

A instrukcję kolega czytał ?

Jest w niej napisane o czyszczeniu tego "secret levelu" ;) i o wklejaniu korony na nowo.

 

P.S. Filmik mój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. U mnie deflektor tak się wygioł (prawdopodobnie od temp.) że zatkał szczeline pomiedzy nim a wymiennikiem. Raczej nie da się go wyjąć. Czy taki stan może być i czy przez to coś się nie namiesza

 

NIEMOŻLIWE! w zielonym???

Super spece ci pomogą jak to zrobić. Bo wg mnie tylko młotek i doopać aż coś puści. Ale ja się na tym nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. U mnie deflektor tak się wygioł (prawdopodobnie od temp.) że zatkał szczeline pomiedzy nim a wymiennikiem. Raczej nie da się go wyjąć. Czy taki stan może być i czy przez to coś się nie namiesza

 

Którą szczelinę, tą z przodu w którą kierownica wchodzi ?

Masz 11/12 kW ? Może zamieniłeś deflektor z suchą półką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy znane są sposoby na zwiększenie precyzji odczytu czujników temperatury wewnętrznej?

 

Przykładowo:

czujnik wisi razem z czujnikiem do kotła gazowego, więc mam bezpośrednie porównanie wskazań. Czujniki zostały wyrównane na 23,1st. Następnie na gazowym temperatura spadła do 22,5 st., a na tym z eCoal radośnie wskazuje 22,9st. Jakie ma to skutki przy podłogówce, chyba nie muszę opisywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy znane są sposoby na zwiększenie precyzji odczytu czujników temperatury wewnętrznej?

 

Przykładowo:

czujnik wisi razem z czujnikiem do kotła gazowego, więc mam bezpośrednie porównanie wskazań. Czujniki zostały wyrównane na 23,1st. Następnie na gazowym temperatura spadła do 22,5 st., a na tym z eCoal radośnie wskazuje 22,9st. Jakie ma to skutki przy podłogówce, chyba nie muszę opisywać ;)

 

Chyba nic z tym nie zrobisz, jedynie możesz zmniejszyć tolerancje grzania do 0,2C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą szczelinę, tą z przodu w którą kierownica wchodzi ?

Masz 11/12 kW ? Może zamieniłeś deflektor z suchą półką ?

tak szczelina nad deflektorem.zrobiłem taki szkic mniej więcej teraz wygląda tak ten deflektorrbr.jpg

Dodam ze jest to typ z dziurami. Mam 17 - kę

Edytowane przez raf1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie kłopot. Jak wystygnie to nic się nie prostuje?

Może jak daje w palnik i płomień sięga do deflektora (jest rozgrzany) powoli zacząć coś wciskać pomiędzy ale nie na raz. Tak parę razy po troszeczkę i może się wyprostuje na tyle aby wyjąć? Wystarczy chyba około 3 cm

Jak nie pomoże to zostaje cięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie kłopot. Jak wystygnie to nic się nie prostuje?

Może jak daje w palnik i płomień sięga do deflektora (jest rozgrzany) powoli zacząć coś wciskać pomiędzy ale nie na raz. Tak parę razy po troszeczkę i może się wyprostuje na tyle aby wyjąć? Wystarczy chyba około 3 cm

Jak nie pomoże to zostaje cięcie.

W zasadzie to nie mam zamiaru wyjmować. Chce tylko wiedzieć czy coś się nie odkształci w wymienniku. Drugi minus to brak możliwości czyszczenia pomiędzy tymi elementami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...