Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

A ja mam inny problem. U mnie deflektor tak się wygioł (prawdopodobnie od temp.) że zatkał szczeline pomiedzy nim a wymiennikiem. Raczej nie da się go wyjąć. Czy taki stan może być i czy przez to coś się nie namiesza

 

U mnie po 5 sezonach grzewczych także wystąpiło podobne wygięcie płyty deflektora. Demontaż był możliwy po ostukaniu płyty od dołu (poprzez środkowe drzwiczki) gumowym młotkiem - jakieś 10 minut roboty.

Deflektor wyjmuję średnio raz w roku, dotychczas nie zauważyłem istotnych zmian w pracy kotła po czyszczeniu przestrzeni pomiędzy nim a wymiennikiem.

 

Pozdrawiam

S76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podawanie numeru telefonu, nie wiadomo komu, nie jest rozsądne, a tak trzeba zrobi żeby ściągnąć plik.

 

Najmocniej przepraszam

Nie korzystam prawie w ogóle z tego typu stron, więc nie wiedziałem. Za szybko chciałem wrzucić.

A tu ?

https://megawrzuta.pl/download/0b1866cfdafaa4a346baa5ec2b8abddc.html

Edytowane przez Kazek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie mam zamiaru wyjmować. Chce tylko wiedzieć czy coś się nie odkształci w wymienniku. Drugi minus to brak możliwości czyszczenia pomiędzy tymi elementami

 

Ja bym wygasił kocioł poczekał aż ostygnie i spróbował wyciągnąć. Może zrobili zbyt mocno spasowany. Jak wyjdzie to bym obciął szlifierką z 0.5cm i powinno być OK! A kierownica ci dobrze przylega? Bo ona wchodzi z tego co wiem właśnie w tą szczelinę między deflektorem a płaszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem. U mnie deflektor tak się wygioł (prawdopodobnie od temp.) że zatkał szczeline pomiedzy nim a wymiennikiem. Raczej nie da się go wyjąć. Czy taki stan może być i czy przez to coś się nie namiesza

 

Ten sam problem.Szczelina tak mała,że skrobaka nie włożę,a deflektora nie mogę wyjąć żeby go zeszlifować.Chyba go rozdupczę,bo wyczyścić nad nim muszę.

Deflektor mam z żeliwa z otworami, a włożę płytę z blachy 10mm tylko nie wiem czy robić otwory czy płyta może być bez nich.Może ktoś poradzi?

Dopowiem,że RBR-ek 11 czwarty rok pracy.

Pozdrawiam

Edytowane przez bartus825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę żeliwną u siebie już 5 rok i nic się nie odkształciło. Otwory sobie sam zrobiłem bo jeszcze wtedy ich nie było tylko że ja mam 17kW. Co do skrobaka i dojścia w tym miejscu to wykonałem sobie taki na pręcie 8mm dospawałem na końcu płaskownik dł. około 180mm a szer. 12mm

Jeszcze mam starą zużytą szczotkę kupioną razem z kotłem która po spłaszczeniu też mi tam wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę żeliwną u siebie już 5 rok i nic się nie odkształciło. Otwory sobie sam zrobiłem bo jeszcze wtedy ich nie było tylko że ja mam 17kW. Co do skrobaka i dojścia w tym miejscu to wykonałem sobie taki na pręcie 8mm dospawałem na końcu płaskownik dł. około 180mm a szer. 12mm

Jeszcze mam starą zużytą szczotkę kupioną razem z kotłem która po spłaszczeniu też mi tam wchodzi.

 

Ja swojego przez 5 lat skrobnąłem może kilka razy został mi taki haczyk po budowie chyba z 5-ki drutu, elementy stropu tym wciągali, ale nie o to mi chodzi chciałem zapytać co te otwory dają bo ja swojego deflektora jeszcze z miejsca nie ruszałem i nie wiem czy warto się w to bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...