Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze jedna sprawa, dmuchawa pracowała na 50%, zmniejszyłem na -8 i zeszło do 42%. Po kilku minutach, 2-3 dmuchawa znów powróciła na 50%

 

To korekta mocy dmuchawy do ustawienia poziomu żaru na palniku i gdybyś nie dał -8 byłoby 58 po tych 2-3 minutach bo tyle dałby algorytm przy dawce węgla, którą podał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli Twoim zdaniem 58 to jest to samo co 50 - to faktycznie nie ma. Korekta na minus obniża wyliczoną przez algorytm nastawę nadmuchu w całym zakresie pracy algorytmu o wartość wprowadzonej korekty. Jak dasz korektę -5 to tam gdzie algorytm wylicza nadmuch 50, będzie szedł z nadmuchem 45. Tam gdzie wyliczy 65, będzie szedł na 60. Przy zachowaniu dawek opału jakie algorytm wylicza dla wyjściowej, nie korygowanej wartości nadmuchu,.Czyli korekta zmienia ilość powietrza podawaną dla danej stałej dawki opału. No to jak ja coś wiem o paleniu węgla - to wpływ na pracę kotła jako żywo ma. Ogromny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
To korekta mocy dmuchawy do ustawienia poziomu żaru na palniku i gdybyś nie dał -8 byłoby 58 po tych 2-3 minutach bo tyle dałby algorytm przy dawce węgla, którą podał.

Witaj.

Rozpisany na forum.znawca palników węgla itd.

Serwisowałeś kocioł z nadmiernymi temp. podajnika w Bierutowie.Ekouniwersal 12kW,po 1 roku dalej jest problem.

I co amigos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Rozpisany na forum.znawca palników węgla itd.

Serwisowałeś kocioł z nadmiernymi temp. podajnika w Bierutowie.Ekouniwersal 12kW,po 1 roku dalej jest problem.

I co amigos?

 

Witaj.

Ostatnio raczej mało rozpisany bo pracy za dużo i brakuje czasu na udzielanie się, w każdym razie to nie wątek o mnie czy kimś innym tylko o kotłach.

 

Może znowu jak wtedy w dużej mierze nastawy sterownika to powodują - podaj link do niego.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli Twoim zdaniem 58 to jest to samo co 50 - to faktycznie nie ma. Korekta na minus obniża wyliczoną przez algorytm nastawę nadmuchu w całym zakresie pracy algorytmu o wartość wprowadzonej korekty. Jak dasz korektę -5 to tam gdzie algorytm wylicza nadmuch 50, będzie szedł z nadmuchem 45. Tam gdzie wyliczy 65, będzie szedł na 60. Przy zachowaniu dawek opału jakie algorytm wylicza dla wyjściowej, nie korygowanej wartości nadmuchu,.Czyli korekta zmienia ilość powietrza podawaną dla danej stałej dawki opału. No to jak ja coś wiem o paleniu węgla - to wpływ na pracę kotła jako żywo ma. Ogromny.

 

Ja się nie znam, nic nie wiem, .

Powtórze po raz kolejny, tam nie można nic ustawić.

Wszystkie Wasze wypowiedzi to potwierdzają!

 

Nie chce mi się Was wszystkich cytować.

Wracając do sedna 2 zdarzeń.

 

Kocioł miał to w algorytmie...

Ponadto wczoraj i dziś sam się wygasił, bo sterownik uznał że zabrakło opału, bo nie dał rady podnieść temperatury układu z 600l wody o jakąś tam przewidzianą deltę.

He he

Oczywiście nie da się wprowadzić w sterowniku tego czynnika, bo sam ecoal to wie lepiej...

 

I kiedy słyszę że są złe nastawy, w kontekście Waszych wypowiedzi, to mnie zwala z nóg.

 

Po co piszecie że kocioł źle prowadzony?

Po co?

Sami piszecie sprzeczne wypowiedzi...

 

Kocioł szedł na korekcie dmuchawy ustawionej na 0 (ZERO), czyli na najlepszej z możliwych opcji .

Czyli w zależności od kierunku wiatru, tak mi się wydaje :p korekta powinna być zmieniana przez stałęgo obserwatora na stawce minimalnej krajowej :p dodatkowo dopasowanej do zmiennego kursu waluty i kaprysów prezentera pogody (pogodynki :p ).

Jednak za Waszą wszystkich sugestia o złym prowadzeniu, zostało to zmienione.

 

Proszę, wskażcie gdzie się mylę.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można tylko podpowiedzieć że auto z automatyczną skrzynią biegów samo nie pojedzie, potrzebny kierowca. Ze sterownikiem jest tak samo, sam nie będzie sterował kotłem, potrzebny palacz :)

 

Ze starym śmieciuchem palonym od góry było łatwiej i taniej w kosztach opału.

 

potrzebny kierowca

Po co ta ściema z wypasionym sterownikiem?

Gdzie każda zmiana w parametrach powoduję lawinę negatywnych komentarzy fachowców?

 

Chyba porzucę temat, każdego kto będzie chciał wdepnąć w kocioł z podajnikiem będę kierować do moich postów z tego wątku.

Może dostaną oświecenia i zrezygnują z tego nośnika ciepła (energii).

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starym śmieciuchem palonym od góry było łatwiej i taniej w kosztach opału.

 

 

Po co ta ściema z wypasionym sterownikiem?

Gdzie każda zmiana w parametrach powoduję lawinę negatywnych komentarzy fachowców?

 

Chyba porzucę temat, każdego kto będzie chciał wdepnąć w kocioł z podajnikiem będę kierować do moich postów z tego wątku.

Może dostaną oświecenia i zrezygnują z tego nośnika ciepła (energioi).

 

A kto normalny twierdzi ze paląc w kotle na eko jest taniej niż w śmieciuchu w którym zazwyczaj się raz dziennie pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIACH

 

Proszę, wskażcie gdzie się mylę.

 

Otwierałeś drzwiczki i sprawdziłeś czy opał jest na palniku czy nie ma dziury po opale ?

 

Z wykresu wynika że jednak dziura była - wygasić nie jest tak łatwo , czy to groszek czy miał ... (opał może się zawiesić jak jest mokry) - W śmieciuchu nie da się zawiesić opału - to prawda :p

 

klaud.jpg

 

Myślę że po prostu tęsknisz za przegrzanym wieczorem domkiem do 26*C i 15*C nad ranem - wiesz zawsze możesz przestawić algo z ecoal na ręczny i wio jak w śmieciuchu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierałeś drzwiczki i sprawdziłeś czy opał jest na palniku czy nie ma dziury po opale ?

 

Z wykresu wynika że jednak dziura była - wygasić nie jest tak łatwo , czy to groszek czy miał ... (opał może się zawiesić jak jest mokry) - W śmieciuchu nie da się zawiesić opału - to prawda :p

 

[ATTACH=CONFIG]374922[/ATTACH]

 

 

Myślę że po prostu tęsknisz za przegrzanym wieczorem domkiem do 26*C i 15*C nad ranem - wiesz zawsze możesz przestawić algo z ecoal na ręczny i wio jak w śmieciuchu ;)

Wiesz w jakiej chałupie jest zamontowany kocioł?

Mam dać fotki 3 minuty po ruszeniu kotła z automatu?

Mie mam ochoty w każdym poście opisywać domu, instalacji, węgla.

Wróć z 4 strony do tyłu.

Aktualnie retopal.

Bartexu był wsypany 1 worek dla próby.

Było to napisane.

 

Kocioł nie umie podnieść temperatury 600 litrów wody w układzie (ponad 500 w grzejnikach + 70 litrów w kotle) i wariuje.

Dodatkowo temperatura wody w CWU spadła o ponad 10 stopni od zadanej do włączania.

 

Trzeba chłopa zatrudnić do pilnowania.

 

 

Opał od sierpnia leży w piwnicy.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam.

 

Spróbuj zmienić algorytm wygaszenia kotła na : nie aktywny (mam starszą wersję sterownika i trochę się może różnić) , u mnie pomogło latem przy CWU :)

 

Ustawienia->Zaawansowane->Algo wygaszenia

 

[ATTACH=CONFIG]374924[/ATTACH]

 

Dzięki.

Zmieniony na nieaktywny.

 

Jednak śmiem wątpić w sterownik.

Może zawalić kocioł węglem i znów dym zawali cały dom.

 

Problem jest poważny.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...