Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Przedstawiłem na 50 stopni i nic. Nie załącza się.

 

Po przestawieniu pompa Ci się załączyła i cały czas pracuje - żółty kolor na pompie CWU oznacza, że pracuje ona jako mieszająca, żółto zielony to wysterowanie z mieszania i z grzania CWU jednocześnie a zielony tylko CWU. Tam gdzie wpisałeś 55 wpisz 40 i mieszanie będzie załączać się przy 39,9oC a wyłączać przy 40,5oC.

Edytowane przez IgnacC
Pisownia(och ten Android).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pilne I

 

Sterownik zawiesił się podczas aktualizacji proszę o szybką odpowiedz wykonałem poradę kolegi Seby ze Sterownik.pl. czyli:

 

"Jeśli podczas aktualizacji oprogramowania w sterowniku pojawi się błąd, aktualizacja zostanie przerwana i wyświetla się na wyświetlaczu sterownika napis Loading... proszę wykonać następujące kroki:

 

1. Wyłączyć sterownik.

2. Uruchomić program aktualizacyjny.

3. Wybrać właściwy port RS232

4. Wybrać przycisk aktualizuj oprogramowanie.

5. Status powinien się zmienić na: Oczekiwanie na sterownik.

6. Włączyć sterownik.

7. Powinien rozpocząć się proces aktualizacji...

 

 

I nic sterownik wyświetla loadnig... *Jak go zresetować aby wyjść z trybu aktualizacji ? Proszę o szybka odp bo kociak nie grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, 13;23 zgłoszenie a 13;50 zgłoszone że usunięte.

Co za kocioł i serwis ?

Gdzie takie kupić?

 

 

Mała awaria co zrobić... nauczka aby aktualizacje wykonywać wiosną/latem. Posiadam przejściówkę rs232 na usb ale nie połaczyła się z laptopem dlatego podłączyłem kompa stacjonarnego i rs232-rs232 w trakcie aktualizacji komp się zwiesił i lipa. Potem reset i walka o ponowne połączenie steru z kompem na szczęście kliknąłem "aktualizuj" pomimo braku komunikatu "połączony" i zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Jak wieje to nawet 35-37 a jak jest normalnie to 30-32

 

U mnie 30-32kg/24h.

I ku...a mać,gdzie ta wygoda jak trzeba zapierdzielać z "szufladą" raz dziennie.Co roku opał coraz gorszy,choć deklarują,że ten sam.Masakra.

Zabieram się w przyszłym roku,za termomodernizację dachu swego iglo,ścian nie tykam-i zapodaję ogrzewanie elektryczne Kospelem.

Mam w nosie te 2tys rocznie więcej.Przez czas jaki tracę na zabawę w palenie,wnoszenie worków,wynoszenie popiołu -spokojnie zarobię rocznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Co dwa - trzy dni a nie codziennie, co do iglo to od wiosny coś też będę myślał bo ze strychu już cztery wiadra śniegu wyniosłem :(

 

Policz ile to godzin w tygodniu,miesiącu,roku.Tylko uczciwie.Policz każdą czynność z osobna.Pamiętaj,że deorganizacja zajęć nawet co 3 dni z tytułu posiadania złomu do grzania,to nie sam czas na obsługę.

 

Ja na szczęście mam stropodach.Przykleję ze 20cm styropapy,potem papa i na kilka lat spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 x 3 min = 9 min Wybieranie popiołu, czyszczenie kotła, zasyp węgla ze sprzątaniem zaokrąglając 10 min.

Ale te czynności wybierania popiołu i zasypu rzadko kiedy schodzą się razem. Czyszczenie też nie zawsze podczas wybierania popiołu, prędzej co trzeci :)

Ważne że przestało wiać bo przy temp na zewnątrz 0*C spalanie było takie jak przy -15*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
3 x 3 min = 9 min Wybieranie popiołu, czyszczenie kotła, zasyp węgla ze sprzątaniem zaokrąglając 10 min.

Ale te czynności wybierania popiołu i zasypu rzadko kiedy schodzą się razem. Czyszczenie też nie zawsze podczas wybierania popiołu, prędzej co trzeci :)

Ważne że przestało wiać bo przy temp na zewnątrz 0*C spalanie było takie jak przy -15*C

10min to masa czasu ;)

Ehhh,to taka nasza polska kłamliwa mentalność.Jesteś cały w gównie,ale wystający z niego mankiet rękawa jest jeszcze biały ;)

Kotłowni nie sprzątasz,popiołu nie wyrzucasz do kubła poza domem itd itd...

 

To co napisałeś o "wianiu" powinni poczytać amatorzy porothermu i grubej spoiny,którzy twierdzą ,że izolacja przyklejona na ścianie wszystko załatwia.

A słowo szczelność budynku,jest im nieznane.Ale Ty swego domu nie budowałeś,a i wątek nie jest o tym więc pozdrawiam ciepło...i miłej zabawy do końca świata i ..jeden dzień dłużej :)

Ja zastanawiam się tylko nad jednym.Zapłaciłem 24k za urządzenie do ogrzewania+zbiornik CWU 250l i cały osprzęt do tego.Ile kosztuje teraz urządzenie kotłowni pod kocioł CO przynajmniej 4 klasy,komin,miejsce na opał itd...

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzimy na :offtopic:

 

Co do czasu to tak orientacyjnie, jest krócej ale dla słowa pisanego lepiej wygląda.

Osprzęt i zbiornik będzie i tu i tu taki sam, reszta to różnica w cenie zakupu urządzenia do grzania (jak zawał tak zawał).

Teraz policz, jak ja kupiłem kociołek 5 lat temu za 7,7kzł i spalam 5-5,5 T grochu przez okrągły rok, bez wygaszania, do wody mam obecnie 7 osób.

Kiedy mi się to zwróci? Taryfa G12w

Dobra, to wątek o kotłach więc koniec :offtopic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...