Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Jak masz 3D jako mieszacz, to sterowanie nim jest jeden pies co 4D. Ustalasz kierunek otwierania mieszacza ( otwieranie - czyli zwiększanie przepływu z kotła i przymykanie przepływu z powrotu ), ustawiasz temperaturę za mieszaczem, możesz sobie pomóc krzywą grzewczą, obniżeniem tej temperatury w strefach itepe. Jak masz 3D jako rozdzielacz do ochrony powrotu, to w zasadzie też jest jeden pies co 4D. Ustawiasz zadaną za zaworem, ustalasz kierunek otwierania ( w tym przypadku otwieranie to zwiększanie przepływu z kotła na powrót i przymykanie przepływu z kotła na instalację ) i gotowe. Przy sterowaniu 4D też musisz się zdecydować co chcesz wysterować. Czy temperaturę za mieszaczem na instalację, czy temperaturę na powrocie. Jednoczesną regulację powrotu i zasilania instalacji można by uzyskać jedynie gdyby kocioł szedł po kresce, powrót z instalacji do 4D szedł po kresce i przepływ przez instalację szedł też po kresce. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co Ty chcesz od tego kotła? Prawidłowo Ci przecież chodzi. Moc 8 kW masz tak ustawioną żeby nie za łatwo osiągał zadaną - to i tak chodzi. Masz 55 zadaną i 1 histerezy. No i działa jak należy. Startuje na 8. Na 12 się przełączy kiedy spadnie o dwie histerezy - czyli poniżej 53. Jak odrobi ten spadek, przełączy się z powrotem na 8. Tak ma być.

 

W sumie chce tylko zeby mi dom ogrzał wiec pewnie nie cudów ;) mysłałem ze to działa w nastepujacy sposób: startuje z 8kW a jak nie potrafi dogrzac to dopiero wtedy przechodzi na 12 kW. Jak mam zadana 55 to spoko dopiero przy 57 sie biesił ,a z drugiej strony zadanej nie osiagnol a spaliny wysokie mimo czystego pieca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim kotłem. Często zdarza się tak, jakby kocioł był zatkany, czyli płomień jest podajnik podaje prawie cały czas, pełno dymu w komorze, a temperatura nie może się podnieść. Dodam, że czyszcze kocioł co tydzień poruszam prawie codziennie dźwignią do sczyszczenia z tyło kotła i dalej jest to samo. Komin jest nowy z ceramiki o średnicy 20cm. Dom nowy, ocieplony 15 cm styropianu. Nie dzieje się tak cały czas, np. prawie przez cały grudzień paliło się super, teraz już jest problem. Popali się jeden dzień dobrze, a na drugi już jest problem. Co to może być? Używam ekogroszku z wesołej. Na inny węglu też było podobnie. Parametry jakie mam ustawione CO - 56st. Krótka przerwa 78s, długa przerwa 76min, ilość podawań 2, czas podawania 4s. dmuchawa 49%.

Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy czopuch (czyli ta czarna rura idąca od kotła do komina) nie jest zapchany. Odkręć rewizje od czopucha i porządnie przeczyść druciakiem.

 

Poza tematem dymienia, coś mocno dmuchasz-dmuchawa 49 % ? Taki nadmuch to miałem przy rozpaleniu kotła.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czopuch czyszcze co miesiąć. Sprawdzałem wczoraj i jest OK. Nadmuch miałem wcześniej ustawiony na 40%, ale zwiększyłem gdyż myślałem, że może to pomoże. Jaką ty masz ustawiony nadmuch?

 

Zastanawmia mnie jedna rzeczy czy jak mam ten czopuch delikatnie w dół to to może powodować te problemy. Wiem, że powinien wychodzić od kotła w górę do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadmuch niezmienie oscyluje w granicach 38/39%. Jeśli chodzi o czopuch to już trzeba czytać w instrukcji ew mądrzejsi koledzy się wypowiedzą.

Czy masz doprowadzone powietrze do kotłowni ?

W jakich okolicznościach pojawia się ten dym ? Podczas pracy kotła czy w podtrzymaniu ?

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów użytkowników rbra pali aktualnie lub palił w przeszłości żółtą iskrą z kareny.

Mam problem z sadzą i zapadającym się kopczykiem w podtrzymaniu. Sadzy nie jest bardzo dużo ale na słabszym eko (czerwona iskra) nie miałem jej prawie wcale.

Dmucham przy 8kW na 45% ilość powtórzeń 4 temp. zadana 48 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe. Na podobnych ustawieniach jak u kolegi było bardzo dużo sadzy dlatego sukcesywnie zwiększyłem nadmuch.

Takie ustawienia jak u kolegi bardzo dobrze sprawdzały mi się na iskrze czerwonej.

Na żółtej jakoś się nie sprawdzają

 

A ja wcześniej miałem zasypana właśnie iskrę czerwoną i ustawień wcale nie zmieniałem. Tylko jak były te większe mrozy to pompę CO włączyłem na stałe żeby dogrzać powrót a temperaturę na kotle obniżyłem jednocześnie puszczając na zaworze 4D cieplejsze wodę na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wcześniej miałem zasypana właśnie iskrę czerwoną i ustawień wcale nie zmieniałem. Tylko jak były te większe mrozy to pompę CO włączyłem na stałe żeby dogrzać powrót a temperaturę na kotle obniżyłem jednocześnie puszczając na zaworze 4D cieplejsze wodę na grzejniki.

 

Bardzo ciekawe.

Już nic dziś nie będę zmieniał bo wprowadziłem nowe ustawienia i muszę zobaczyć jak to będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cug jest, komin czysty, czopuch również czysty. Sądzę, że trzeba ustawić odpowiednie parametry. Postaram się przez weekend w końcu połączyć sterownik z internetem. Szkoda, że sterownik nie ma karty bezprzewodowej.

 

Skoro kanał spalinowy drożny (kocioł->komin), wentylacja kotłowni prawidłowa to może "kanał powietrzny" w palniku zatkany ? Dyszę kiedy kleiłeś ostatni raz ? Można odkręcić samą dmuchawę i zerknąć czy drożny.

 

Przychodzi taki czas że podnoszenie nadmuchu nic nie daje - czas na prze-klejenie dyszy i czyszczenie kanału powietrznego w palniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...