Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to lipa. Ja miałem więcej szczęścia.

A worki masz jakie? Wydaje mi się, że w jutowych lepiej schnie..

 

Miałem po mące więc mam do czego przesypywać by uschło,ale nie po to płacę ciężkie pieniądze za workowany by mi w folli wodę przysyłać!

Dla odmiany kupiłem 1t ekomiału z firmy Bartex i tutaj zaskoczenie nie dość ,że prawie suchy to jeszcze w workach jutowych :jawdrop:

Zobaczymy jeszcze jak się będzie palił :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co napisałem od miejsca "Sugerowany sposób użycia ...." do końca postu wynika z moich kilkuletnich doświadczeń w zakresie współspalania biomasy zawierającej tłuszcz

A czy masz może doświadczenie przy dodawaniu wapna do podajnika? Ten temat też jest ciekawy.

 

I na koniec prośba - proszę się do mnie na forum nie zwracać per "Pan" - jakoś tak się staro i nieswojo z tym czuję ;-)

Sam zacząłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy leją zużyty olej silnikowy

 

Niestety tak się dzieje, szkoda tylko, że Ci osobnicy nie rozumieją, że w ten sposób zatruwają siebie, swoją rodzinę i sąsiadów. Tak na marginesie - w poprzedniej pracy sprzedawaliśmy do celów paszowych osad lecytynowy po sedymentacji oleju rzepakowego. Pewnego dnia w firmie wybuchła wielka afera - rolnikowi, który nabył osad, padło całe stado świń. W Zakładzie pojawiły się kontrole z Sanepidu i Weterynarii, rolnik żądał od firmy rekompensaty finansowej. Na szczęście firma posiadała próbę archiwalną sprzedanej partii osadu i badania Sanepidu wykazały, że jest on w porządku. W toku dalszych badań (badane były również martwe świnie) stwierdzono że w paszy był olej mineralny. W końcu c**j przyznał, że natłuścił paszę przepracowanym olejem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jaka jest twoja opinia na temat wapna?

Bo słyszałem dobre zdania. A co ty o tym "dodatku" sądzisz? Warto sypać?

 

Moja opinia na temat dodawania wapna jest jak najbardziej pozytywna. W ubiegłym sezonie trafił mi się kiepski opał - tworzyły się duże spieki popiołowe, które blokowały się w palniku. Efekt był taki, że podczas podawania węgla było słychać wyraźne trzeszczenie, doszło też nawet do zerwania zawleczki. Od razu dodam, że korygowanie parametrów spalania niewiele dawało. Dodatek wapna w ilości około 2-3% niemal całkowicie eliminował tworzenie spieków. Kocioł pracował zdecydowanie ciszej, popiół w popielniku prawie jak z papierosa.

Na pomysł dodawania wapna natrafiłem przypadkowo na forum E-S. Stosowałem stare (6 letnie) wapno suchogaszone, pozostałe po budowie domu. Nie zauważyłem żadnego negatywnego wpływu wapna na materiał zasobnika czy podajnika. W tym sezonie wapna nie stosuję - nie mam takiej potrzeby.

Wady stosowania wapna - pylenie podczas dodawania i mieszania z węglem oraz większa ilość popiołu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsza awaria po 1,5 miesiąca użytkowania kotła RBR-k unieruchamiająca ogrzewanie w domu. Padł sterownik (ecoal 3.5) w piątek ok 22 .

W sobotę o 9 telefon do sprzedawcy kotła Karoka 65

Godzinia 13 byli już u mnie z nową płytą główną wszystko sprawnie wymienione bez zbędnego szukania "dziury w całym"

Taki serwis to ja rozumiem, cieszę się że zakupiłem kocioł właśnie u Pana Wiesława (Karoka65) Polecam.

 

Fajnie, ja czekam już 25 dni i w sumie nie wiem kiedy naprawa dojdzie do skutku.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...