Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to ja wam powiem-użytkownik może oszukać pomysły wytwórcy pieca klasy piątej i ma z tego interes w postaci mniejszego zużycia opału w moim przypadku plus minus 10 kg na dobę jednak wtedy już to nie będzie piec klasy 5-chociasz nie wiadomo jakiej może i wyższej bo mój palnik sprawuje się dobrze przy sterowaniu werbomatem ustawionego tylko na dwóch mocach

 

nic nie mam do sprzedawców i nie liczę ich złotówek każdy ma prawo robić co chceta i ja tak czynię w tym roku mam zamiar kupić drugi taki piec do domku córki

Edytowane przez berdnard
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

3 dni temu zaliczyłem już chyba trzecie dziwne wygaszenie pieca w tym sezonie.

Szukam przyczyny.

Pies chodził w ustawieniu grupowym, zadane temperatury uzyskiwał bez problemu, nic nie eksperymentowałem w ustawieniach, ekogroszek w podajniku był.

Nie wiem więc dlaczego - w nocy wziął i się wygasił ;)

Na palniku zastałem sporo syfu, popiołu i niedopalonego węgla. Popielnik też zawalony.

Być może chodzi o to, że był zabrudzony za bardzo. Czyszczony był kilka dni wcześniej (może tydzień). Ale czy raptem kilkudniowy syf może spowodować że się piec wygasi? Przytyka mu się coś?

Czy ktoś miał podobne sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu zaliczyłem już chyba trzecie dziwne wygaszenie pieca w tym sezonie.

Szukam przyczyny.

Pies chodził w ustawieniu grupowym, zadane temperatury uzyskiwał bez problemu, nic nie eksperymentowałem w ustawieniach, ekogroszek w podajniku był.

Nie wiem więc dlaczego - w nocy wziął i się wygasił ;)

Na palniku zastałem sporo syfu, popiołu i niedopalonego węgla. Popielnik też zawalony.

Być może chodzi o to, że był zabrudzony za bardzo. Czyszczony był kilka dni wcześniej (może tydzień). Ale czy raptem kilkudniowy syf może spowodować że się piec wygasi? Przytyka mu się coś?

Czy ktoś miał podobne sytuacje?

 

Tak, miałem podobną sytuację przy prawie całkowitym zatkaniu rury spalinowej pomiędzy kotłem a kominem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem podobną sytuację przy prawie całkowitym zatkaniu rury spalinowej pomiędzy kotłem a kominem.

 

Pozdrawiam

 

Przeczyściłem czopuch, ale nie było tam jakiejś tragedii. Bywało gorzej :)

Zastanawiam się czy przyczyną wygaszenia może być przytkanie tylnej ścianki pieca, jeśli niedokładnie wybierzemy popiół z dna pieca (tam z końca samego gdzie popielnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyściłem czopuch, ale nie było tam jakiejś tragedii. Bywało gorzej :)

Zastanawiam się czy przyczyną wygaszenia może być przytkanie tylnej ścianki pieca, jeśli niedokładnie wybierzemy popiół z dna pieca (tam z końca samego gdzie popielnik).

kveldulv pewnie pamiętasz pewnie dziwne wpisy lata temu?

Ja to wszystko wytestowałem u siebie, miałem popiołu po drzwiczki palnika że po otwarciu się przesypywało tymi środkowymi drzwiczkami ( popiół ) i nic się nie kopciło jak to niektórzy sugerowali że to czy tamto.

Jeśli wajcha z tyłu chodzi to kanał pionowy też nie będzie zapchany.

Odkręć klapkę na kolanie i przeczochraj rurę w jedną i druga stronę, to co pójdzie w stronę kotła wybierz po czyszczeniu górnymi drzwiczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś przecież masz możliwość regulacji docisku na drzwiczkach.

Nie bardzo wierzę że sznur na tyle siadł żeby nie szło podregulować docisku na drzwiczkach?

No właśnie już trochę podregulowałem ale teraz klamka zamyka się tylko do połowy.

 

Tak sobie kombinuję, bo od jakiegoś czasu znowu mam podwyższoną temperaturę podajnika i po tej regulacji trochę spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już trochę podregulowałem ale teraz klamka zamyka się tylko do połowy.

 

Tak sobie kombinuję, bo od jakiegoś czasu znowu mam podwyższoną temperaturę podajnika i po tej regulacji trochę spadła.

Może ciągniesz tylko z jednej strony?

Przy zawiasach tez masz regulację docisku na śrubach.

Trzeba trochę tu i trochę tam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kveldulv pewnie pamiętasz pewnie dziwne wpisy lata temu?

Ja to wszystko wytestowałem u siebie, miałem popiołu po drzwiczki palnika że po otwarciu się przesypywało tymi środkowymi drzwiczkami ( popiół ) i nic się nie kopciło jak to niektórzy sugerowali że to czy tamto.

Jeśli wajcha z tyłu chodzi to kanał pionowy też nie będzie zapchany.

Odkręć klapkę na kolanie i przeczochraj rurę w jedną i druga stronę, to co pójdzie w stronę kotła wybierz po czyszczeniu górnymi drzwiczkami.

 

Jakie wpisy??

 

Wajcha chodzi.

 

Rurę czyściłem tylko w stronę komina. I zsypywałem do kotła sadzę.

W kierunku kotła żeby przeczyścić to będzie mniej wygodnie, muszę coś na sznurku wsadzić albo łańcuchu. Obadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał szufladę/ popielnik? lub wie gdzie można ją dokupić? Trzech sprzedawców z internetu odesłało mnie do Bałki a Bałka ma w D....

Po 3 telefonach do siedziby firmy zawsze jestem proszony o wysłanie maila z zamówieniem po czym piszę i piszę kolejne i kolejne szuflady nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u Ciebie? Przecież ja Kotła u ciebie nie kupowałem a adres do wysyłki podaje raczej zawsze swój.

Sprawdź bo zima się zbliża ku końcowi a szuflada jeszcze nie dotarła.

 

 

Wymiary mojej:

 

Długość około 51.5 cm

szer 24 cm

wys 9.5 cm

 

A propos nauczka dla mnie, że kotły kupuje się takie, które produkowane są w mojej okolicy lub mają serwis i można po byle pierdołę podjechać do sklepu/serwisu. Strach pomyśleć jakby padł mi podajnik w zimie.

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A propos nauczka dla mnie, że kotły kupuje się takie, które produkowane są w mojej okolicy lub mają serwis i można po byle pierdołę podjechać do sklepu/serwisu. Strach pomyśleć jakby padł mi podajnik w zimie.

 

Niestety firma Instalco to garażowa firma. Wystarczy sprawdzić na google maps obraz satelitarny Kolejowej 1 w Łaszczowie, żeby się przekonać z kim ma się do czynienia.Tu dużo zależy od indywidualnego podejścia właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...