Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie Karoka wiem, ale człowiek sie leniwy na stare lata robi. Jak kupiłem piec codzinnie sie w te staty lampiłem po 4 latach zauważyłem dopiero po 2 tygodniach że coś nie działa i to fartem :p

 

Witam,

Mam duzo nie spalonego groszku w popiele.

Jaka może być przyczyna?

Jaka powinna być prawidłowa temperatura na tym kotle.

pozdrawiam

SUMO

 

Jak nie dopala gdzieś jednym bokiem/rogiem na palniku to korona nieszczelna lub przytkana. Jak ogólnie coś ci zostaje to na 90% masz zmieszany groszek z jakimś ..... :D

Jak Palisz na ręcznym można się z tym pobawić, ale cudów nie będzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn twierdzi ze to przez to ze się za często podajnik włącza.

Ponawiam pytanie jaka jest najlepsza temperatura na piecu?

pozdrawiam

SUMO

Temperatura na piecu niewiele ma wspólnego ze spalaniem, więc do końca nie ma odpowiedzi na twoje pytanie.

Ja na piecu mam 55st. na powrocie staram się trzymać ponad 45 tylko co to ma do spalania? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kveldulv przyczyn może być kilka ale co piszesz też jest możliwe wystarczy że czujnik się zakleił i zarósł pyłem, nie wykazywał przyrostu temperatury spalin i wywalało alarm wygaszenia kotła.

 

No dobra, ale jeśli byłaby to wina czujnika to chyba działoby się tak cały czas? Chodzi o czujnik spalin? Fakt, że muszę do niego zajrzeć.

https://esterownik.pl/device/3547

Ostatnie wygaszenie miało miejsce 13ego stycznia, możesz podejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja podzielę się moimi doświadczeniami. Jestem posiadaczem rbr 12 z 2014 . I widzę to tak , nie podoba mi się ta wycięta półka , widzę to tak , spaliny mogłby ogrzewać wymiennik a grzeją kawałek niepotrzebnej blachy.Podajnik ekoenergi , porażka , strasznie głośny , dobrze , że daleko stoi.No i nie zachwalając to tyle minusów.Kocioł jak kocioł ale ta jego popularność to chyba dzięki sterownikowi.Naprawde daje super radę i przy ecoalu zapomina się o tym że mamy węglaka w kotłowni.Co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dwunastki a siedemnastkę i troszkę dłużej bo od 2011 i jestem zadowolony z podajnika (tfu tfu tfu) bo działa bezawaryjnie i ze sterownika.

Jak przeszkadza ci dźwięk z podajnika to zastosuj drobniejszy groch (miał?) a nie będziesz go słyszał. Im grubszy groch tym dźwięki są głośniejsze.

Mój kocioł pali cały rok na okrągło czyli w lato też, bezawaryjnie.

Przy twoim bo jest mniejszy gdzieś te metry musieli zgubić, zresztą do tej pory ta półka jest a i w obowiązujących normach się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dwunastki a siedemnastkę i troszkę dłużej bo od 2011 i jestem zadowolony z podajnika (tfu tfu tfu) bo działa bezawaryjnie i ze sterownika.

Jak przeszkadza ci dźwięk z podajnika to zastosuj drobniejszy groch (miał?) a nie będziesz go słyszał. Im grubszy groch tym dźwięki są głośniejsze.

Mój kocioł pali cały rok na okrągło czyli w lato też, bezawaryjnie.

Przy twoim bo jest mniejszy gdzieś te metry musieli zgubić, zresztą do tej pory ta półka jest a i w obowiązujących normach się trzyma.

 

Tak jak piszesz jest 11 ale ja coś pamiętam , że jak ja kupowałem to pisało się coś chyba nie "11" tylko "12".No chyba , że cos pomyliłem ale nie wydaje mi się.Co do granulacji to pale tym samym co inni moi znajomi (tylko , że inne kotły), no i słysze jak pracują inne podajniki.Ale ogólnie jak piszesz (tfu tfu), bo jak wyżej tylko to co mi się nie podoba.Ster dla mnie super , bo widzę jak inni się męczą z ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem RBR-a dla sterownika i podejrzewam że w każdym innym piecu sterownik by sobie bez problemu poradził, gdy kupowałem dużego wyboru producentów nie było dla ecoala, Ogniwo odpadło bo chciałem mieć 2 wyjścia o odpowiedniej średnicy i tylko RBR zrobił to co chciałem.

Odnośnie drugiej wodnej półki to szkoda że ją w 11/12 wycieli bo zawsze można by było trochę ciepła ze spalin uzyskać zwłaszcza jak mam komin ceramiczny i niskie temperatury spalin by mu nie zaszkodziły. Chociaż po kilku próbach widać że II półka wodna potrzebna by była tylko przy większych mrozach bo większość energii ze spalin odzyskuje się w głównej komorze. Przed zakupem pisałem o wadach pieca, zwłaszcza o jego wykonaniu ale producent nic sobie z tego nie robił i nic w jakości nie poprawił do mojego zakupu i podejrzewam że nadal nic się nie zmieniło. Tak samo jak coś w piecu rozbiorę to widać "fuszerki" , ale palić się pali i tak jak na początku napisałem większość zalet to jego sterownik, może proces spalania nie jest dobrze dopracowany ale nie trzeba przesiadywać w kotłowni aby coś zmienić w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz jest 11 ale ja coś pamiętam , że jak ja kupowałem to pisało się coś chyba nie "11" tylko "12".No chyba , że cos pomyliłem ale nie wydaje mi się.Co do granulacji to pale tym samym co inni moi znajomi (tylko , że inne kotły), no i słysze jak pracują inne podajniki.Ale ogólnie jak piszesz (tfu tfu), bo jak wyżej tylko to co mi się nie podoba.Ster dla mnie super , bo widzę jak inni się męczą z ustawieniami.

 

 

Moim zdaniem najlepsza a wierz mi ogarniałem kilka prób wyciszenia podajnika i w sumie najtańsza i skuteczna metoda ktora sam wymyśliłem z origami gumowymi/separatorami jest skuteczna. Przynajmniej w moim przypadku działa

 

A wybacz doradzać komuś żeby palił miałem to będzie miał cicho... ������. To może przebije Cię "gazem będzie ciszej "

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wybacz doradzać komuś żeby palił miałem to będzie miał cicho... ������. To może przebije Cię "gazem będzie ciszej "

Ja cię przebiję kablami

Mi nie chodziło o uszczypliwości, na zimę kupiłem miał siany z kareny i bardzo go sobie chwale, moc prawie jak wesoła a lepiej się spala i mniej sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsza a wierz mi ogarniałem kilka prób wyciszenia podajnika i w sumie najtańsza i skuteczna metoda ktora sam wymyśliłem z origami gumowymi/separatorami jest skuteczna. Przynajmniej w moim przypadku działa

 

A wybacz doradzać komuś żeby palił miałem to będzie miał cicho... ������. To może przebije Cię "gazem będzie ciszej "

 

Możesz jakoś rozwinąć temat? Jakie kupić i gdzie zainstalować te przekładki? Między przekładnią a korpusem czy między silnikiem a przekładnią?

Dzięki.

To buczenie niesie się po całym domu i jest upierdliwe, nasila się przy pustym podajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię przebiję kablami

Mi nie chodziło o uszczypliwości, na zimę kupiłem miał siany z kareny i bardzo go sobie chwale, moc prawie jak wesoła a lepiej się spala i mniej sadzy.

 

Miał z Kareny raz kupiłem . Nie dziękuję. Brat go wysypywał z worków na płyty OSB i suszył bo w podajniku się zawieszał. Na szczęście 500kg tylko na próbę kupiłem.

 

Mniej sadzy ? A z jakim kotłem i opałem porównujesz? W kotlach z podajnikiem nie produkuje się sadza no chyba, że tylko umnie tak jest ale nie sądzę :-)

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jakoś rozwinąć temat? Jakie kupić i gdzie zainstalować te przekładki? Między przekładnią a korpusem czy między silnikiem a przekładnią?

Dzięki.

To buczenie niesie się po całym domu i jest upierdliwe, nasila się przy pustym podajniku.

 

Buczenie wyeliminowałem gumowymi origami. Ja oringi podkładałem wszędzie tam gdzie było jakieś połączenie dwóch elementów. Rozkręć motoreduktor zobacz gdzie można to włóż , daj pomiędzy silnik a motoreduktor, motoreduktor a podajnik nie przesadzaj z grubością oringów, co do ich średnicy to daj taką jakie są śruby można minimalnie większe ale nie potrzeba . Po skręceniu zachowaj milimetr dylatacji pomiędzy elementami i nie zapomnij o współosiowości zrób to precyzyjnie przekładnie nie mogą pracować nie współosiowo /krzywo. Ja użyłem szczelinomierza lub kawałka metalowej płytki około 1mm do zmierzenia odstępów . Kocioł postawiłem na gumie z podajnika taśmowego

Niezły efekt można uzyskać odseparowywujac podajnik od kotła sznurkiem uszczelniającym do drzwiczek ale po dobie zrezygnowałem że względu na obawę przed rozszczelnieniem może nie słusznie ale podjęte kroki z oringami poradziły sobie z doskonale . Gdybyś miał jeszcze problem w grę wchodzą węże elastyczne wysokociśnieniowe do podłączenia kotła z instalacją aby wyeliminować drgania przenoszone po rurach ale nie testowałem tego sposobu

 

[ATTACH=CONFIG]408667[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]408668[/ATTACH]

Edytowane przez mpepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam RBR 17kw zakupiony jakieś 3 lata u Minertu tej zimy tego miesiąca mam mały kłopot tzn nie wiem czy mały liczę na rady kolegów Chodzi o temp podajnika niebezpieczne wzrasta dzis w nocy miala 85st nie wiem dlaczego do tej pory nie bylo z tym kłopotu byla najwyżej 40st Kiedy dzis rano bylem zajrzec do piecyka po otwarciu dzrwiczek na palnik z dmuchay lecial dym nie wiem co o tym myslec ida mrozy sytuacja mnie nie pokoi Pozdrawiam i bede wdzieczny za kazda rada bo nie wiem co z tym problemem robic ???/

 

Wyczyść czopuch i komin! Ewidentnie spaliny szukają wyjścia ;) tydzień temu to przerabiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...