Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

No dobra, ale jeśli byłaby to wina czujnika to chyba działoby się tak cały czas? Chodzi o czujnik spalin? Fakt, że muszę do niego zajrzeć.

https://esterownik.pl/device/3547

Ostatnie wygaszenie miało miejsce 13ego stycznia, możesz podejrzeć.

Nie mogę bo szlak mnie trafia za przeproszeniem jak wchodzę na Twój ster.

Schemat jeszcze się załaduje a na jak chcę przejść do wykresów to mi się wszystko wiesza.

Proponuję zawartość karty zrzucić na jakiś komputer, sformatować kartę albo wymienić ( groszowe sprawy ) i zrzucić to wszystko z kompa na kartę ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karoka wielkie dzięki przesyłka właśnie doszła. Karoka to sprzedawca Instalko, który dba o reputację tej Firmy inni dbają tylko o klientów którym "opylił" kociołek.

 

Pozdrawiam

Nie ma za co. Przepraszam że tyle to trwało ale jak pisałem na PW, myślałem że sprawa została załatwiona już dawno temu.

Niestety ale nie mam już czasu żeby zajmować się wszystkimi rbrami jakie są.

Ktoś kto właśnie "opylił" niech też weźmie telefon do ręki i coś zrobi dla tego klienta poza wypisaniem faktury i przeliczeniem kaski.

Doba robi mi się za krótka a mam też swoje sprawy na głowie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie wyeliminowałem gumowymi origami. Ja oringi podkładałem wszędzie tam gdzie było jakieś połączenie dwóch elementów. Rozkręć motoreduktor zobacz gdzie można to włóż , daj pomiędzy silnik a motoreduktor, motoreduktor a podajnik nie przesadzaj z grubością oringów, co do ich średnicy to daj taką jakie są śruby można minimalnie większe ale nie potrzeba . Po skręceniu zachowaj milimetr dylatacji pomiędzy elementami i nie zapomnij o współosiowości zrób to precyzyjnie przekładnie nie mogą pracować nie współosiowo /krzywo. Ja użyłem szczelinomierza lub kawałka metalowej płytki około 1mm do zmierzenia odstępów . Kocioł postawiłem na gumie z podajnika taśmowego

Niezły efekt można uzyskać odseparowywujac podajnik od kotła sznurkiem uszczelniającym do drzwiczek ale po dobie zrezygnowałem że względu na obawę przed rozszczelnieniem może nie słusznie ale podjęte kroki z oringami poradziły sobie z doskonale . Gdybyś miał jeszcze problem w grę wchodzą węże elastyczne wysokociśnieniowe do podłączenia kotła z instalacją aby wyeliminować drgania przenoszone po rurach ale nie testowałem tego sposobu

 

[ATTACH=CONFIG]408667[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]408668[/ATTACH]

Załączniki nie działają.

A nie lepiej po prostu zamiast oringów wyciąć podkładki z jakiejś cienkiej gumy? Myślę ze nie było by problemu wtedy z krzywym zamocowaniem? Pod kotłem jest guma.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę bo szlak mnie trafia za przeproszeniem jak wchodzę na Twój ster.

Schemat jeszcze się załaduje a na jak chcę przejść do wykresów to mi się wszystko wiesza.

Proponuję zawartość karty zrzucić na jakiś komputer, sformatować kartę albo wymienić ( groszowe sprawy ) i zrzucić to wszystko z kompa na kartę ponownie.

 

Kartę mogę wymienić, żadne problem, tyle że u ja nie mam żadnych problemów żeby to odczytać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Szybkie pytanko

Jak myślicie, czy ten "patent" na zaklejenie otworów antyspalinowych ma jakiś wpływ na powietrze dostające się do palnika?

https://zapodaj.net/11b7a05d5d7d2.jpg.html

https://zapodaj.net/fb11a10192102.jpg.html

 

Zmieni kierunek, siłę?

 

Pozdrawiam

Tomasz

Edytowane przez Kazek13
zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wysoki komin ( duży ciąg ) i jak nie będą one zaklejone możesz mieć problem z przegrzewaniem się podajnika.

 

Wiem, dlatego to zakleiłem (to zdjęcia mojego autorstwa :rolleyes:). Tak to wymyśliłem bo nie miałem nikogo ze spawarką.

Kłopot w tym, że pali mi się teraz tylko od strony drzwiczek, a od strony tylnej ściany kotła robi się spiek koksowy i w ogóle nie ma płomienia.

Dlatego zastanawiałem się czy ta śruba może mieć jakiś wpływ na powietrze dochodzące do palnika.

Przed tym zabiegiem było zaklejone uszczelnieniem do tłumików, ale drobniejszy węgiel wypchał i temp podajnika skakała 60 - 85 st.

Przed zaklejeniem nie miałem takich jaj ze spiekaniem się tego węgla.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W automacie sam zrobi powera żeby dojść, w grupowym Ty decydujesz i obcinasz mu moc.

No właśnie i pytanie za 100 pkt który tryb jest bardziej ekonomiczny? Z wykresów wynika że w trybie automat szybciej osiąga temp zadaną CO ale kosztem wysokich spalin - wiadomo jest większy nadmuch :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędniejszy (ilość grochu) jest grupowy.

 

No tak ale patrząc na wykres np. 26 bm ( temp. zewn gdzieś w okolicach 0 ) temp zadana Co osiągnoł dopiero po ok 3,5 godzianch oczywiści w tym czasie dogrzewał dom. Natomiast przy przejściu na ecoal w dn. 29 bm (temp zewn. troche wyższa ) temp. zadaną CO osiągnoł po niecałych 2 godzinach. dodam że temp. zadana to 55 stopni. Czyli czy aby na pewno tego grochu idzie więcej czy może tyle samo. Ecoal szybciej osiągnoł temp. zadana CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...