Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Możesz "rozjaśnić" o co chodzi CI z tą instrukcją? Jeśli o papier to jest w kartonie ze sterownikiem wersja papierowa, oczywiście na stronie producenta sterownika jest w PDF, miałem na stronie zamieszczoną ale obecnie zamówiłem nową stronę internetową i jest w trakcie uzupełniania, nie mam chyba jeszcze sterowników naniesionych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka kotłów z Geko i tam przewody motoreduktora czy wentyla były zabudowane, lepiej było podłączyć do silników nowe przewody jak próbować wyciągać tamte.

Jak nie zrobisz zwarcia nic nie zepsujesz ale jak lepiej zaiskrzy to oczywiście można uszkodzić sterownik dość poważnie. Przy ori wtyczkach nic nie zepsujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem, że było poruszane z 10 razy, ale darujcie(nie chce mi się klikać 1000 stron :D) i przypomnijcie jak odkleić i wkleić ponownie koronę, jaki silikon itp. Nie spala mi z jednej strony groszek więc coś się pewnie przytkało, a jako że od nowości kilka wiosen minęło to już to chciałem zrobić po Bożemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zerwać koronę to kawałek łomika i wykorzystać furtkę drzwiczek żeby podważyć.

Dobrze wyczyścić rowek pod spodem korony i rant komory powietrza ( korpusu ), nanieść w rowek sylikon wysokotemperaturowy, nałożyć i doklepać po rogach żeby dobrze siadła.

Sylikon czarny na 1200 stopni, ewentualnie Soudal do kominków na 1500.

Aha, jak to ścigniesz to sprawdź w jakim stanie jest rant wewnętrzny kanału powietrza zwracając uwagę na stronę od zasobnika na węgiel. Przy "chytrych" nastawach zdarza się że ten rant może się wytopić i nic nie da klejenie korony.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zerwać koronę to kawałek łomika i wykorzystać furtkę drzwiczek żeby podważyć.

Dobrze wyczyścić rowek pod spodem korony i rant komory powietrza ( korpusu ), nanieść w rowek sylikon wysokotemperaturowy, nałożyć i doklepać po rogach żeby dobrze siadła.

Sylikon czarny na 1200 stopni, ewentualnie Soudal do kominków na 1500.

Aha, jak to ścigniesz to sprawdź w jakim stanie jest rant wewnętrzny kanału powietrza zwracając uwagę na stronę od zasobnika na węgiel. Przy "chytrych" nastawach zdarza się że ten rant może się wytopić i nic nie da klejenie korony.

 

Witam. A jak się już okaże, że byłem chytry i wytopił się rant, to co dalej?

Właśnie skończyłem szósty rok użytkowania zielonego . Co trzeba zrobić, na co zwrócić uwagę przy przeglądzie (oprócz w/w sprawy korony) kotła?

Wiem aby, że sterownik muszę zasłać do Kutna w celu naprawy.(często miałem błąd czujnika CWU) Pan może kojarzy.

Proszę o jakieś sugestie ,gdyż te sześć sezonów były bezproblemowe i chciałbym aby było tak jak najdłużej.

A tak przy okazji, jak długo można liczyć na pracę kotła? (kto najdłużej na tym forum pali w zielonym?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłeś chytry to trzeba kupić nowy odlew i wymienić.

Znaleźć jakiegoś serwisanta żeby przejrzał kocioł i będziesz wiedział co jest nie tak.

Przez 6 lat żadnego przeglądu to i tak ten kocioł jest głupi że jeszcze chodzi :)

Najstarsze które sprzedałem chodzą po 8 lat choć chyba miałem ze 3 przypadki wymiany wymienników na gwarancji przez te wszystkie lata.

Wiem o takich które chodzą już po 15 sezonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Co to znaczy "być chytrym", jak się tak zastanawiam teraz to troszkę tego nie rozumiem? :

"być chytrym" znaczy mniej/więcej to że jak brakuje mocy to niektórzy zamiast dołożyć 1s podawania paliwa to podnoszą nadmuch o np. 3%, kapujesz?

Niestety żeby uzyskać jakaś ilość energii ( ciepła ) trzeba spalić węgiel bo z samego dmuchania wiatrakiem to ciepła nie zrobisz :)

A jak dasz mało paliwa ( węgla ) a podkręcasz wiatrak zaczynasz z palnika robić palenisko kowalskie co może skończyć się właśnie uszkodzeniem odlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...