Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Uszczelka była, porwała się. Zamówiłem nowa 2pln uczczelka, 5 pln przesyłka:(

Ku mojemu zdziwieniu wentylator w środku czysty. Kanał w zasadzie też, pod korona trochę popiołu, ale mogło spaść przy jej zdejmowaniu. Jak odlew jest gładki, ciągły, to mogę założyć, że nic mu nie jest? W piatek będę to odkurzał, i potem chciałbym to złożyć. Inna sprawa to dużymi płatami schodzi mi rdza z wymiennika. Niby wszystko suche. Stresować się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomocy :)

Czy jeśli pompa CO mruga i nie zaświeca się na stałe wyświetlacz (widać, że próbuje, ale gaśnie) to znaczy że padła?

Podłączyłem ją też innym kabelkiem do prądu bezpośrednio i to samo.. a nawet częściej mruga jakby...

Czy to może być kwestia jakiś czujników?

 

Pompa Euroterm

tego typu:

https://www.ceneo.pl/74697600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś wymieniał palnik na nowy?

mam rbr 23 ok 8 letniego i mój palnik tyle razy zerwał zawleczkę, żę teraz w żaden sposób nie mogę już jej wybić ani rozwiercić i nie wiem czy nie wymienić palnika na nowy o ile się da?

Czy nowy palnik spala coś innego od ekogroszku, np pellet?

i druga sprawa czy ktoś wymieniał sterownik z ecoal na ecoal 3.5?

 

Dziękuje i pozdrawiam! :)

Edytowane przez arek0021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego aż tak twardą ale może akurat taką miałeś pod ręką, wystarczy nawet 5.8 czy góra 8.8 ale w tych przekładniach co masz były silniki chyba 180W także nie będzie problemu żeby ściąć i tą śrubę jednak wymieniłbym ją na słabszą, przekładnia już swoje przeżyła po co ją narażać na duże przeciążenia, lepiej wymienić śrubkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obejrzeć cza :) Wygaś toto wygarnij ile dasz rady z retorty i paliuchami trza pomacać czy tam co nie narosło, przyświeć czymś, może coś dojrzysz albo zedrzyj koronę przy okazji sobie uszczelnisz na zimę, wtedy lepiej pooglądasz ( korona w dolnej części, wyjście paliwa z retorty nad ślimakiem )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz

A czy silnik w podajniku nie mógł by mieć z 2kw plus mocniejszy slimak i by wszystko mieliło?

 

Ja jak bym miał podajnik to bym zapodał silnik z 2 kw.

Daj śrubę 12.9 nie będzie ścinało.

Edytowane przez mtdeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 12.9 miałem pod ręką a 5.8 miałem wcześniej ale średnio raz w miesiącu mi ją ścinało a w groszku niczego nie było co by mogło blokować.

 

Za 5.8 możesz wstawić 8.8 bo takie większość producentów motoreduktorów daje i jest ok, ale 12.9 to gruba przesada - ta śruba jest o 240% wytrzymalsza od 5.8 - to trochę tak jakbyś przy instalacji obliczonej na 16A bezpiecznik z 10 A wymienił na 25A bo 10 za często "wywala" - powoduje to niepotrzebne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obejrzeć cza :) Wygaś toto wygarnij ile dasz rady z retorty i paliuchami trza pomacać czy tam co nie narosło, przyświeć czymś, może coś dojrzysz albo zedrzyj koronę przy okazji sobie uszczelnisz na zimę, wtedy lepiej pooglądasz ( korona w dolnej części, wyjście paliwa z retorty nad ślimakiem )

 

Przy okazji połatania dziury, przetarcia w rurze podajnika zastanawiałem się czy skuwać ten nagar. Po wsadzeniu ślimaka było sporo luzu więć zrezygnowałem, trochę teź, może na wyrost, balem się o ściankę rury w okolicach przetarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5.8 możesz wstawić 8.8 bo takie większość producentów motoreduktorów daje i jest ok, ale 12.9 to gruba przesada - ta śruba jest o 240% wytrzymalsza od 5.8 - to trochę tak jakbyś przy instalacji obliczonej na 16A bezpiecznik z 10 A wymienił na 25A bo 10 za często "wywala" - powoduje to niepotrzebne ryzyko.

No i dzisaij w nocy zerwało nawet taką śrubę 12.9. Coś mi się zdaje że będzie problem z wymianą bo wchodziła bardzo pasownie. Ciekawe czy w razie potrzeby dam radę rozwiercić tą śrubę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz
No i dzisaij w nocy zerwało nawet taką śrubę 12.9. Coś mi się zdaje że będzie problem z wymianą bo wchodziła bardzo pasownie. Ciekawe czy w razie potrzeby dam radę rozwiercić tą śrubę....

Są jeszcze śruby 14.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...