Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Nie ma za co dziękować bo pewnie zaraz wyskoczy jakiś filip z konopi i napisze że karoka pierdoły pisze że on pali i jest zadowolony :)

Palić oczywiście można ale ile się tego spali to już inna bajka, Varmem też palili ale kilku zasobniki też spaliło :)

Jarać panie Zbyszku ile "sił" mu wystarczy :) a jak się rabarbar skończy to myśleć o jakimś bardziej cywilizowanym sposobie ogrzewania tym bardziej jak pamiętam to chyba nowy dom pan budował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma za co dziękować bo pewnie zaraz wyskoczy jakiś filip z konopi i napisze że karoka pierdoły pisze że on pali i jest zadowolony :)

Palić oczywiście można ale ile się tego spali to już inna bajka, Varmem też palili ale kilku zasobniki też spaliło :)

Jarać panie Zbyszku ile "sił" mu wystarczy :) a jak się rabarbar skończy to myśleć o jakimś bardziej cywilizowanym sposobie ogrzewania tym bardziej jak pamiętam to chyba nowy dom pan budował?

 

Zgadza się Panie Wieśku. Trzeba dążyć do bardziej cywilizowanych metod ogrzewania. Staramy się o gaz w naszej małej wiosce. To już będzie jakiś postęp:)

tym bardziej że człowiek nie młodnieje i niedługo te 25 kg to mnie w ziemie wgniecie:)

Solary już mam teraz fotowoltaika i może jak gazu nie będzie to coś na energię się zapoda:)

To prawda nowy dom zbudowałem i w pięknych okolicach Beskidu niskiego sobię szczęśliwie 8lat pomieszkuję:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Zgadza się Panie Wieśku. Trzeba dążyć do bardziej cywilizowanych metod ogrzewania. Staramy się o gaz w naszej małej wiosce. To już będzie jakiś postęp:)

tym bardziej że człowiek nie młodnieje i niedługo te 25 kg to mnie w ziemie wgniecie:)

Solary już mam teraz fotowoltaika i może jak gazu nie będzie to coś na energię się zapoda:)

To prawda nowy dom zbudowałem i w pięknych okolicach Beskidu niskiego sobię szczęśliwie 8lat pomieszkuję:)

Pozdrawiam.

 

Pewnie w elektrykę pójdę ale stary rbr jeszcze ma się dobrze (•‿•)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

mój RBR Ekouniwersal 17KW został wypędzony z kotłowi przez pompę ciepła. Zostało mi trochę gratów do niego, może komuś się przydadzą?

Zasobnik, dmuchawa, reduktor, silnik, ślimak. Sterownik już się sprzedał. Leży i się marnuje a wyrzucić szkoda.

Palnik raczej nie nadaje się do sprzedaży, jest nadpalony z jednej strony.

https://www.olx.pl/oferta/palnik-ekoenergia-reduktor-silnik-dmuchawa-z-kotla-rbr-ekouniwersal-CID628-IDEMHCw.html

https://www.olx.pl/oferta/zasobnik-na-wegiel-kociol-rbr-ekouniwersal-17kw-CID628-IDEMIyW.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

2 sprawy z RBR 12kW z 2014 roku,

1' jak sprawdzić czujnik spalin? pokazywał ujemne, a teraz Błąd pokazuje (piec wyłączony). Od strony sterownika (W puszce) przewody zarobione miedzią, brak śladów korozji. Jeśli wymienić to na jaki?

EDIT: już sobie znalazłem: https://sklep.esterownik.pl/produkt/40

2' na wyświetlaczu mam same jasne kwadraty, co się mogło wydarzyć?wyswietlacz.jpg

czeka mnie wymiana? Da się to dokupić?

Edytowane przez micro-jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł etherentowy działa, mam dostęp i z telefonu i z internetu.

Archiwalne wykresy mam tylko z 2 miesięcy, potem historia znikła. także kartę SD sprawdzę dziś.

 

EDIT:

bez karty na wyświetalczu to samo.

Włożyłem kartę spowrotem.

pompy, podajnik i dmuchawa chodzą,

reszta czujników też śmiga, więc chyba padł ten panel.

 

macie takie panele na zbyciu?

a czujnik T100 do saplin macie? czy nie zawracać Wam głowy i lepiej zamawiać na ecoal?

dojdzie jeszcze wysyłka na Mazowsze.

Edytowane przez micro-jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam serdecznie.

Wiem że trochę późno...ale właśnie stałem się posiadaczem używanego rbr 12kw z 2016r.

A tym samym dołączyłem do szczęśliwych użytkowników tego kotła.

Czytałem trochę forum...ale niestety nie jestem w stanie przeczytać prawie 1500 stron.

Jeśli mogę prosić o poradę. Czeka mnie instalacja, której muszę dokonać samemu.

Mam na górze 4 mufy: 2 x bodajże 5/4, 1 x 3/4 i 1 x 1/2. Do czego one służą.

Mam instrukcję...ale niestety producent chyba się troszeczkę pomylił...bo jest tam kocioł ale tylko z 1 zasilaniem.

Może ktoś by podesłał jakąś aktualniejszą instrukcję...albo zdjęcia instalacji, żeby było wiadome co do czego.

Poza tym widziałem post jak ktoś udostępnił zdjęcie rusztu awaryjnego. Niestety ja nie widzę tego zdjęcia...stąd kolejna prośba...gdyby jakiś łaskawy forumowicz zamieścił jeszcze raz taką fotkę.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
Ile lat ma palnik ,u mnie to samo, podeslij link jak zamówisz , ja na okres świąt dorazna naprawa ale pasuje to wymienić .Dodatkowo pojawił śie problem ze spalanim nie dopala węgla tylko przerzuca . Nie wiem co mu się stało było ok a teraz w pracy auto wydaję mi sie że zbyt czesto podaje a za słabo dmucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...

Witam Szanowne Towarzystwo,

Wiem, ze to nie do końca ten wątek ale...

Mam na zbyciu sprawny palnik Batory z kotła RBR Ekouniwersal 12kW, kompletny (z dmuchawą, motoreduktorem i zasobnikiem na 150-160kg ekogroszku), stan bardzo dobry.

Pierwsze uruchomienie listopad 2015, wtedy wygrzewał posadzkę. Później postał pół roku i w sezonie 2016 ruszył już pełna parą, nie był wygaszany ani razu do teraz.

Palnik wyposażony w elektroniczną zawleczkę, u mnie chyba ani razu nie musiała zadziałać, w każdym razie nic mi o tym nie wiadomo.

Do tego mam jeszcze zawór DBV.

Jeśli ktoś zainteresowany to zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...