Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

OK, dopiero wróciłem z budowy. Z tą kierownicą to były takie jaja, bo czyszcząc dokładnie kocioł wyciągnąłem ją i przekręciłem odwrotnie (tak to jest jak się to robi pierwszy raz) - nauczka na przyszłość. Na szczęście w kotłowni mam drukowaną instrukcję i w końcu poprawiłem. Ale jak się do niej dobrałem, to tak wydaje mi się, że producent mógłby ją troszkę inaczej zaprojektować, bo rzeczywiście jest tak, że odrobina sadzy pod nią i już dobrze nie zamyka górnej półki.

 

Wywaliłem w sumie dwie szuflady sadzy. Powiem szczerze, że po zmniejszeniu dmuchawy o 2% jak podpowiedział mi Delphion1 w popielniku miałem prawie sam popiołek, zero spieków - czyli chyba ok. Dzięki zatem za podpowiedź.

 

Co do czujnika CWU, to na razie mierzy on temperaturę na wyjściu kotła, za zaworem czterodrogowym, gdyż nie mam jeszcze podłączonego boilera a nie chciało mi się wypinać tego czujnika z centralki. Notabene, szkoda że nie można czujnika wyłączyć z poziomu sterownika.

 

Poza ty, po wyczyszczeniu i zasypaniu kotła, skręciłem na 3/4 zawór czterodrogowy i ciekaw jestem, czy dzięki temu spalanie się zmniejszy, choć oczywiście temperaturka też będzie pewnie niższa w domku. Teraz mam 17 st., zobaczymy jak będzie jutro.

 

Co się stanie, gdy w sterowniku podniósłbym moc pieca z 15 kW na 25 kW?

Będzie więcej palił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura stoi cały czas na 18.7*C mimo, że godzinę temu zwiększyłem temperaturę zadaną na 19*C. Zapytam jeszcze raz, czy jest jakiś sposób by sterownik zresetować online? Wydaje mi się, że coś się zwiesiło, albo czujnik temp. wewnętrznej padł.
Spróbuj mu zmniejszyć lub zwiększyć korektę (wcześniej zapisz jaka była) może wtedy ruszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej podłączyć czujnik temperatury wewnętrznej, na parterze gdzie jest podłogówka i poza jednym pokojem w którym mieszka teść, to jest tylko strefa dzienna, czy też na piętrze, gdzie są wszędzie grzejniki, dzieciaki w pokojach i nasza sypialnia, więc strefa typowo nocna?

Masz juz tynki??? jak nie masz to wyciagnij sobie 2 kable jeden tam gdzie podłogówka a drugi na góre do NAJCHŁODNIEJSZEGO pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tynki, wszystko już jest gotowe. Projektując dom, nie myślałem o piecu z takim sterownikiem, więc dodatkowej instalacji na czujniki od pieca nie prowadziłem. Na szczęście dom jest jeszcze nie ocieplony styro, więc mogę pociągnąć przewody po zewnętrznych ścianach i przez nie w docelowym miejscu wwiercić się do środka, gdzie zamontuję czujnik, którego obudowa tą dziurkę zakryje:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...