Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

... jak to jest z tym czujnikiem tem.podłogówki: czy ten czujnik powinien znajdować się w posadzce(mierząc tem.podłogi) czy raczej powinien znajdować się na ścianie 1,5m od podłogi w pomieszczeniu gdzie jest ogrzewanie podłogowe. ...Czerwonymi liniami zaznaczone jest wodne ogrzewanie podłogowe,zielonymi X zaznaczone są mniejsca gdzie wyprowadzone są przewody.
Lepiej (ja tak sądzę) jak mierzy temp. powietrza niż podłogi. To mnie ma być ciepło a nie podłoga ciepła a o za tym idzie na ile podnieść temp. podłogi abym miał ciepło. Żadnych przeliczeń a ciepło ma być. Jeżeli chodzi o miejsce umieszczenia czujnika to wyszukaj takie miejsce aby nie było przeciągów, zawirowań powietrza a jeszcze aby żadne dodatkowe źródło ciepła typu od TV, lampki czy innych tego typu wydzielających nie zakłóciło pracy takiego czujnika. Im spokojniej przy czujniku tym stabilniejsza praca całego układu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To zależy czy chcesz mierzyć temp podłogi czy temp wewn gdzie jest ogrzewanie podłogowe.Ja jestem za temp wew i umieścił bym go wg zdjęcia nr 1 x z prawej

No to teraz już wiem wszystko na ten temat,jednak będę mierzył tem.wew.w pomieszczeniu gdzie jest podłogówka,kilka przewodów jest a wiec coś wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz już wiem wszystko na ten temat,jednak będę mierzył tem.wew.w pomieszczeniu gdzie jest podłogówka,kilka przewodów jest a wiec coś wybiorę.
Jak widzisz większość jest zgodna co do tego co masz mierzyć.Da się i tak i tak ale prościej jest mierzyć temp komfortową dla ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce mieć ecoala na ekranie tv to jest do kupinie usb stick z androidem na pokładzie wymagany port usb w telewizorze no i łacze hdmi. Stick się nazywa mk802 o prócz alikacji pod ecoala można min wgrać dostępne już dla androida xbmc (pierwsze kroki), centrum multimedialne.

Wystarcza mi Wifi w telewizorze, wchodzę na eSterownik i mam 42 calową wizualizację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzisiaj podczas uszczelniania korony nagrałem filmik z tym buczeniem...Niestety słaba jakość ale lepszym sprzętem nie dysponuję.

http://w640.wrzuta.pl/film/3tPkcRNwLAF/img_0950

 

U mnie słychać identycznie ! : /

 

P.S Wesołych, spokojnych Świąt :)

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...