Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak robicie jak dosypujecie groszku do zbiornika w momencie kiedy zbiornik nie jest jeszcze pusty? wpisujecie ile kg wsypaliście? czy ile od zasypania znajduje się kg koszu na węgiel ?bo 24 Grudnia dosypałem ok 60kg do pelna ale wbiłem że wsypałem 150kg czyli że jest do pełna... to mi pokazało spalanie z 2-3 dni na poziomie 50kg a tak nie było....dzisiaj zmieniłem na 60kg ale spalanie dalej tam pokazuje 50kg...jak Wy to robicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robicie jak dosypujecie groszku do zbiornika w momencie kiedy zbiornik nie jest jeszcze pusty? wpisujecie ile kg wsypaliście? czy ile od zasypania znajduje się kg koszu na węgiel ?bo 24 Grudnia dosypałem ok 60kg do pelna ale wbiłem że wsypałem 150kg czyli że jest do pełna... to mi pokazało spalanie z 2-3 dni na poziomie 50kg a tak nie było....dzisiaj zmieniłem na 60kg ale spalanie dalej tam pokazuje 50kg...jak Wy to robicie ?

 

Wpisuję tyle ile zasypałem, żadnych kombinacji. Różnica jaka wychodzi między tym co pokazuje na stronie esterownik a tym co zasypałem jest w granicach 3-4kg/24h Teraz faktycznie mi wyszło 33.36kg/24h a statystyki na esterownik pokazują 37,78kg/24h Taki błąd to pryszcz zależny od instalacji i warunków spalania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję tyle ile zasypałem, żadnych kombinacji. Różnica jaka wychodzi między tym co pokazuje na stronie esterownik a tym co zasypałem jest w granicach 3-4kg/24h Teraz faktycznie mi wyszło 33.36kg/24h a statystyki na esterownik pokazują 37,78kg/24h Taki błąd to pryszcz zależny od instalacji i warunków spalania :)

czyli jak dajmy na to jest w koszu trochę...dosypałeś 30kg (ale nie do pełna) to wpisujesz 30kg i nic więcej ? tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do mnie... moze ja w źle to odczytuje? mi pokazuje ponad 50kg a powinno być w okolicach 25kg

Jeżeli zasypywałeś do pełna to wychodzi około 28kg/24h Nie wiem jak poprzednie zasypy robiłeś i jaki masz przelicznik na min. pracy ślimaka. W wersji najnowszej jest chyba to troszkę lepiej liczone.

A swoją drogą twoja lista zdarzeń jest cholernie długa, nie możesz się uspokoić i go nie przełączać aby ten kocioł się ustabilizował?

Daj mu w spokoju pracować. Porównaj moją listę ze swoją, ile u ciebie jest wpisów a ile u mnie. Mniej wpisów lepiej spala i pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zasypywałeś do pełna to wychodzi około 28kg/24h Nie wiem jak poprzednie zasypy robiłeś i jaki masz przelicznik na min. pracy ślimaka. W wersji najnowszej jest chyba to troszkę lepiej liczone.

A swoją drogą twoja lista zdarzeń jest cholernie długa, nie możesz się uspokoić i go nie przełączać aby ten kocioł się ustabilizował?

Daj mu w spokoju pracować. Porównaj moją listę ze swoją, ile u ciebie jest wpisów a ile u mnie. Mniej wpisów lepiej spala i pracuje.

 

Staram Się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono!

 

Stoję przed wyborem kotła. Zarywam noce od 3 tygodni i bardzo zawęziłem swój wybór do RBR, OE+ i SKAM-P Premium. Mimo, że przeczytałem przynajmniej 80% postów z wątków o tych kotłach, nadal nie mam faworyta. Główny powód to za mało informacji: producenci na swoich stronach podają ich prawie nic, przede wszystkim brakuje zdjęć. Jedynie na forach można coś przeczytać, co nieco jest też w DTR (ale to za mało!)

Dom mam parterowy z użytkowym poddaszem, powierzchnia ogrzewana 85-90 mkw, częściowo podpiwniczony, kotłownia w piwnicy. Dom raczej marnie ocieplony (budowany 1996-1997 rok), ale z obliczeń mi wychodzi że kociołek 10-12 kW da radę (m.in. dlatego biorę pod uwagę wymienione powyżej).

 

Bardzo proszę o pomoc w dokonaniu wyboru. W szczególności liczę na opinie forumowiczów handlujących kotłami lub je montujących, jako mających porównanie i znających budowę wszystkich wymienionych przeze mnie kotłów.

Moje kryteria:

1. wygoda obsługi (czyszczenie: pojemność popielników (nie za mały), łatwość i częstotliwość czyszczenia wymiennika; pojemność (duża) zasobnika. nisko umieszczona klapa zasypowa zasobnika)

w szczególności niepokoi mnie boczna wyczystka w SKAM-Pie (myszkowanie za zasobnikiem, na kolanach) a z drugiej strony konieczność wyciągania zawirowywaczy z OE+ (więc przewagę ma RBR?) WOE+ za to nie bardzo widzę nurkowanie z gracką do popielnika i wybieranie pyłu z zza szuflady...

2. możliwość sensownego korzystania z rusztu "awaryjnego": dom jest na wsi, na działce znajduje się dużo drzew więc palenie (np. przepalanie) latem rozdrobnionymi gałęziami czy ogólnie drewnem jak najbardziej u mnie wchodzi w grę. Poza tym wiadomo, jak to na wsi, zawsze jakiś papier do spalenia się znajdzie w domu...Zależy mi więc, żeby komora w takim trybie miała dużą objętość (no, nie symboliczną przynajmniej, ale też żeby w razie awarii faktycznie dało się tam drewnem palić), żeby dostęp (zasyp) nie był utrudniony (np. nie było problemu z dokładaniem polan przez wąski otwór). Patrząc po rysunkach w DTR-kach, dla tej mocy kotła tylko SKAM-P i OE+ mają możliwość powiększania komory (obniżenie rusztu)? Czy w ogóle jest sens brania pod uwagę tego kryterium..? (bo np. i tak te komory są za małe i sensownie żadnym z tych pieców nie da się palić drewnem latem)

 

Ponadto co wyżej, w OE+ podobają mi się duże dolne drzwiczki (teoretycznie głowy do pieca wkładał nie będę, ale gdyby zaszła potrzeba ...), w RBR mam wrażenie, że drzwiczki są jakieś takie wąskie; w SKAM-Pie na minus (?) boczna dolna wyczystka po prawej stronie ( u mnie będzie za podajnikiem).

 

Palnik to pewnie będzie mała Ekoenergia (dla SKAM-pa i RBR, bo dla OE+ mały BURNER-S)? O burnersie jakoś strasznie mało wiadomości (może to dobrze, bo to oznacza brak problemów w eksploatacji), na plus szerokie wejście z zasobnika na ślimak...W Ekoenergii chyba na plus żeliwny ślimak?

 

Właściwie co do RBR to mam takie "zastrzeżenia", że drzwiczki wydają mi się bardzo niskie i wąskie i ten "patent" z kierownicą obiegu spalin wydaje mi się podejrzany (że problemy może to sprawiać), zdaje się też, że narzekano na małą szufladę popielnika (a popiół chciałbym wybierać nie częściej niż podczas napełniania zasobnika). Za to zasobnik zdaje się być niski i mieć szeroką klapę (w porównianiu do pozostałych), czyszczenie porównywalne jak w SKAM-Pie

 

Niestety, nie mam gdzie obejrzeć tych urządzeń na żywo - nie zawracał bym tyłka, mając taką możliwość :confused:

Edytowane przez jszbp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...