Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

A ty coś taki tajemniczy? Kolega tu świadomie trafił i zadał pytanie to znaczy że dobrze trafił http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

Prosił o odpowiedź konkretne osoby tzn wolno pisać http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

Zbyszku uczciwie na forum publicznym nikt ci nie odpowie tylko "ogródkami" są różne powiązania i to blokuje często uczciwe odpowiedzi publicznie a już to co piszą producenci to juz czasami aż mi kichami wywraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karoka robi dobrze.

Lepiej na PW , handlowanie i serwisowanie na forum może się czkawką odbić - "pompiarze" :D

 

Forum powinno służyć edukacji , pomocy ,dyskusji ...

Jestem tego samego zdania, nachalny handel na forum już się niektórym czkawką odbił.

Co mam napisać to podaję na priva nie robiąc tutaj bazaru, tak mi się wydaje.

Kto chce to się odezwie, kto nie to jego sprawa, puki co na razie dalej pracuję zawodowo i na chleb jakoś wystarcza :)

Przepraszam że czasami ludzi którzy kupili kotły gdzie indziej odsyłam do diabła ale po prostu już czasu nie wystarcza i telefon cały czas napieprza a dla swoich klientów zawsze muszę mieć czas, czasem trafia się ktoś od minertu ( niedostępny, praca ) to też może liczyć na moją pomoc, wiem że jak ktoś z moich trafi do niego jak z kolei ja nie mogę to on też się zajmnie.

Powiem że telefonów klientów to ziarnko piasku na pustyni, ludzie czytają fora i najwięcej jest telefonów użytkowników kotłów innych producentów.

Nie będę ich wymieniał bo znowu trafi się tu jakieś "sokoleoko" i będzie mi chciał dupę obrabiać zamiast zająć się serwisem swoich kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj coś zepsuć to będę na 100% hehe
Ostatnio go oglądałem z każdej strony żeby faktycznie coś znaleźć, na nic nie trafiłem :)

Ale samochodem do przeglądu też się jeździ co rok i nie zawsze jest coś do naprawy :)

Coś tak czuję że chyba specjalnie coś będę musiał "naprawić" http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam RBRa. rusztu awaryjnego jeszcze nie używałem. Trudno go użyć, skoro papieru nie powinno się spalać bo może polecieć na czujnik spalin i go uszkodzić. Drewno powinno być suche, a pobudowlane takie nie jest. Koleżanka sezonowała takie drzewo półtora roku i zasmoliła tym nowiutki piec Lazar.

szuflada na popiół faktycznie niewielka, starcza na jeden, półtora worka węgla. W ostateczności można ją podobno wyjąć.

Czyszczenie pieca proste i szybkie. jakbym teraz kupował piec, dalej byłby to RBR.

Opisywałem niedawno moje "awarie", które sam spowodowałem. Sprzedający Minertu zawsze reaguje i odddzwania jeśli mam problem.

U mnie podajnik chodzi cicho. Mądrą rzeczą jest dosuszanie opału w pojemniku

Edytowane przez rutino78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam RBRa. rusztu awaryjnego jeszcze nie używałem. Trudno go użyć, skoro papieru nie powinno się spalać bo może polecieć na czujnik spalin i go uszkodzić. Drewno powinno być suche, a pobudowlane takie nie jest. Koleżanka sezonowała takie drzewo półtora roku i zasmoliła tym nowiutki piec Lazar.

szuflada na popiół faktycznie niewielka, starcza na jeden, półtora worka węgla. W ostateczności można ją podobno wyjąć.

Czyszczenie pieca proste i szybkie. jakbym teraz kupował piec, dalej byłby to RBR.

Opisywałem niedawno moje "awarie", które sam spowodowałem. Sprzedający Minertu zawsze reaguje i odddzwania jeśli mam problem.

U mnie podajnik chodzi cicho. Mądrą rzeczą jest dosuszanie opału w pojemniku

Ja też rusztu awaryjnego do spalania nie używałem. Użyłem go w inny sposób i w innym miejscu, a same gazety czasami mi się zdarzy spalić bezpośrednio na palniku.

Co do popiołu i jego objętości to wszystko zależy od opału i ustawienia kotła. Na początku musiałem wybierać 3 x na zasyp, teraz wybieram 2 x na zasyp, a czasami jak mi się nie chce to 1 raz. Właśnie dzisiaj wybierałem popiół o 12:35 ( do sprawdzenia na wykresach) włącznie ze skrobnięciem wymiennika i wybieraniem sadzy. Po wykresach można sprawdzić ile to trwało, robota zrobiona w czasie kiedy kocioł przeszedł w podtrzymanie. Co do popiołu to od zasypu nie było wybierane czyli kocioł spalił (podajnik podał) 245min x 0,34kg/min = 83kg Czyli nie jakieś wybieranie po jednym czy dwóch workach. Miałem czas to wybrałem, jak bym nie wybierał to by wytrzymał do końca. W sumie wybrałem 1,5 szuflady popiołu.

A wracając do drewna po budowlanego. Przecież to jest żywica. Osmolisz kocioł i jak go potem doczyścić? W kominkach pali się liściastym, w tym też się powinno, po smole można stracić na sprawności i to dużo a doprowadzić do ładu bardzo ciężko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzacie ile podaje podajnik węgla / minutę ? Puszczacie podajnik i łapiecie ten węgiel co wypchnie do ręki czy co?
Do pustego wsypuję ważony węgiel do pełna, zeruję licznik a potem czekam ile mi pokaże aż wszystko wypali. Na swoim zawsze ważę to co wsypuję i z ostatnich prawie 2,5T wychodzi 0,34kg/min.

Duże też zależy od granulacji opału ale to są małe odchyłki.

Edytowane przez zbigmaz01
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało mi się połączyć z kompem (ale niestety nie mogę się wpiąć w neta ze względu na słaby sygnał internetu) i przejść na oprogramowanie 3.1.4, następnie ustawiłem na tryb "spalanie grupowe" i jestem prawie zadowolony, a moje prawie to niedopalony skoksowany węgiel, który widać na zdjęciach poniżej.DSC02116.jpgDSC02121.jpgDSC02126.jpgDSC02129.jpgPytanie do fachowców dlaczego z przodu popielnika jest ładny popiołek jak z papierosa:rolleyes: a na tyle popielnika bryły koksu:confused: jak to ewentualnie dopalić. Ps. apropo głośniej pracy ślimaka to u mnie również występuje ten problem;) Pozdrawiam:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szczególności niepokoi mnie boczna wyczystka w SKAM-Pie (myszkowanie za zasobnikiem, na kolanach) a z drugiej strony konieczność wyciągania zawirowywaczy z OE+ (więc przewagę ma RBR?) WOE+ za to nie bardzo widzę nurkowanie z gracką do popielnika i wybieranie pyłu z zza szuflady...

:confused:

 

Przepraszam,że pisze na Waszym wątku, ale to musze sprostować.

 

Nie ma i nigdy nie było żadnej bocznej, dolnej wyczystki w Skamie... to było w starszej wersji kotła ogniwo.

Skama zawsze czyściło się tylko od przodu bez żadnego nurkowania czy klęczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli bez łapania do ręki :D

Pisałem już kilka razy. Nie potrzeba tego robić z taką dużą ilością. Zrobić to można już przy pierwszym kalibrowaniu zbiornika żeby ustawić czas podajnika.

Sypiemy pełny zasobnik zważonego węgla, zerujemy licznik, kiedy węgiel się skończy dzielimy wagę zasypanego węgla przez minuty czyli czas w jaim podajnik go wykręcił i mamy dość wiarygodny wynik. Tak jak zbyszek napisał zależy to też trochę od frakcji paliwa ale to nie apteka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym stawiał na nieszczelność po tej stronie.

W tamtym tygodniu byłem u klienta ( niedaleko było ) kociołek po uruchomieniu palił jak zegarek kilka dni i zaczął najpierw nie dopalać po stronie przeciwnej od zasonika a po dwóch dniach wychodził z tej strony żywy czarny wungiel.

Chłopak na kilka dni wpadł do kraju na święta i żona zostaje sama.

Na początku jak złapałem za brechę nie bardzo mi wierzył ale już teraz jego wątpliwości się rozwiały :)

Wszystko trwało do pół godziny a kocioł się palił jak przyjechałem, wygarnięcie żaru głęboko ze środka, podważenie głowicy, rękawice spawalnicze skórzane, głowica wywalona na dwór ( mroźno było ) oczyszczenie w try miga, sylikon, młotek i hajc.

Robota na gorąco hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...