Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

ja mam RBRa. rusztu awaryjnego jeszcze nie używałem. Trudno go użyć, skoro papieru nie powinno się spalać bo może polecieć na czujnik spalin i go uszkodzić. Drewno powinno być suche, a pobudowlane takie nie jest. Koleżanka sezonowała takie drzewo półtora roku i zasmoliła tym nowiutki piec Lazar.

szuflada na popiół faktycznie niewielka, starcza na jeden, półtora worka węgla. W ostateczności można ją podobno wyjąć.

Czyszczenie pieca proste i szybkie. jakbym teraz kupował piec, dalej byłby to RBR.

Opisywałem niedawno moje "awarie", które sam spowodowałem. Sprzedający Minertu zawsze reaguje i odddzwania jeśli mam problem.

U mnie podajnik chodzi cicho. Mądrą rzeczą jest dosuszanie opału w pojemniku

rutino 78 a ile miałeś innych kotłów,że innego byś nie kupi?

oczekuje konkretnej odpowiedzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witaj karoka! tak to ja, podziwiam pamięć.Widzisz dopiero dojrzałem do kupna kotła.Cały czas śledzę temat RBR-a.Ciągne i ciągne za języki aby kupić jak najlepszą maszynkę,nie wiesz ile kotłów oglądałem.Ale na wiosne muszę podjąć decyzję(chyba że będę musiał wcześniej) Edytowane przez bartus825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile znajdziesz takich forumowiczów w przypadku kotłów RBR i SKAM-P, w osobach karoki, minertu i Jareckiego (nie sprzedają oni kotłów OE+), to w przypadku kotłów OE+ takich nie znajdziesz na forum. OGNIWO z Biecza, producent OE+, jest jedną z czterech największych krajowych firm produkujących kotły i nie stosuje w sprzedaży systemu indywidualnych dystrybutorów. Sprzedaje głównie przez duże sieci handlowe (np. INSTALBUD).

Producenci RBRa i SKAM-Pa to nieduże firmy rodzinne, o dość długiej tradycji w branży kotlarskiej. W swoich kotłach stosują palniki Ekoenergia (producji firmy Ekoenergia z Poraja) lub Brucer (producji firmy Centroekoenergia z Sosnowca). Palnik Burner-S jest produkowany przez firmę OGNIWO wyłącznie do własnych kotłów OE+.

Sporo informacji n/t OE+ znajdziesz na forum http://esterownik.pl/forum

Handluję kotłami wszystkimi z oferty na stronie www.minertu.eu

Klient sam decyduje jaki kocioł zakupi.Kotły Ogniwo zakupywane są prze zemnie właśnie w sieci INSTALBUD.

Serwisuję sterowniki firmy ELEKTRO-SYSTEM eCoal.pl oraz bruli.pl a przy okazji kotły Ogniwa.Zazwyczaj wygląda to tak,że jadę do sterownika a usuwam usterki kotła.Od prawie roku staram się o serwis Ogniwa-bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=minertu;5705450

Serwisuję sterowniki firmy ELEKTRO-SYSTEM eCoal.pl oraz bruli.pl a przy okazji kotły Ogniwa.Zazwyczaj wygląda to tak,że jadę do sterownika a usuwam usterki kotła.Od prawie roku staram się o serwis Ogniwa-bez skutku.

No podobnie jest w moim przypadku bo może nie ściśle napisałem że serwisuję kotły Ogniwo.

Pocieszę cię minertu że miałem się okazję przekonać że ci autoryzowani wiedzą o wiele mniej od nas, może to nieskromnie zabrzmiało ale stwierdzam fakt.

Co jest lepiej mieć ładne ciuchy z logiem na klacie i pustkę w głowie czy zazwyczaj uciorać swoje ciuchy i zrobić co jest do zrobienia ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle szukam kociołka,ale muszę mieć 100% pewność ,że wyboru dokonam właściwie.Chciałbym abyś to ty mi pomógł.Ten Pan z Pleszewa trochę mi namieszał,noo-ale ten jeden,RBR .Teraz windy robimy w drugiej strony Polski,więc albo telefon,lub specjalny wyjazd.

No chyba wiem :) ale on pilnuje swojego biznesu, czasem denerwuje mnie jak pierdoły opowiada o konkurencji.

Cieszę się że nie jestem producentem hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...