Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

cichy777 wygląda na usatysfakcjonowanego, skoro tak to jakaś różnica jest. Po prostu niektóre dźwięki mimo, że słychać nie sprawiają problemu a niektóre są drażliwe i komfort posiadania takiego kotła jest mocno zminusowany przez taką jego pracę. Ten dżwięk a raczej drgania mają coś takiego w sobie, że rozchodzą się po całym domu również tam gdzie podłogówka a nie rury miedziane i gdzie nie staniesz to czujesz się tak jakbyś był obok pieca a np dmuchawa już nie.

Jestem usatysfakcjonowany - po prostu nie słychać żadnych wibracji - buczenie owszem jest , ale to całkowicie inne odczucie ( taki spokojny ton - absolutnie nie drażniący). Silnik po odkręceniu od podajnika jest cichutki- więc powodem hałasu jest chyba to w jaki sposób i do jakiej przekładni jest zamocowany. No i na pewno nie można teraz usłyszeć tego na parterze. Dla oceny w miarę obiektywnej można kierować się tym czy będąc przy pracującym podajniku można usłyszeć szum wentylatora silnika podajnika i odgłosy przesuwanego węgla - jeżeli tak to na pewno nie usłyszymy go poza kotłownią. Kol. minertu pisał że po wizycie u mnie był u innego klienta z identycznym zestawem przekładni i silnika - i tam jest cicho. A miał porównanie świeżo w pamięci, więc mamy chyba tutaj do czynienia raczej z szczególnym "zestrojeniem tego układu drgającego"- jakiś stroiciel organ by się przydał ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma sposobu na sprawdzenie. Jedynie co zdjąć i na nowo smarować :)

Dlaczego nie można? - Czy sposób jaki kiedyś opisywałem jest zły?- Przypominam - wyczyścić dokładnie okolice otworków w koronie rozpuszczalnikiem, następnie zakleić otworki dobrą taśmą do systemów wentylacji, i potem przy pracującej dmuchawie palącą się długą wykałaczką sprawdzić przedmuchy .

Korona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie można? - Czy sposób jaki kiedyś opisywałem jest zły?- Przypominam - wyczyścić dokładnie okolice otworków w koronie rozpuszczalnikiem, następnie zakleić otworki dobrą taśmą do systemów wentylacji, i potem przy pracującej dmuchawie palącą się długą wykałaczką sprawdzić przedmuchy .
Nie jest zły, nic takiego nie napisałem. Każdy sposób jest dobry. Ja podałem co jest dla mnie bardziej pewne i sprawdzone. Aby przemyć koronę musisz ją schłodzić i aby taśma się trzymała też musi mieć niezbyt wysoką temp. Wszystko to pasuje do tego aby ściągnąć koronę, wiertarka z wiertłem około fi 6 oblecieć kanał na około, kawałkiem złamanego starego brzeszczotu piłki do metalu (lub blaszki) zebrać nawet niezbyt dokładnie, poprawić jeszcze raz kanał, nałożyć silikonu i zakładasz koronę. Dobijasz i masz po kłopocie.

Ten sam czas co na zaklejanie otworków i świecenie wykałaczką.

Jesteś wtedy pewniejszy swojej kontroli i wykonania a przy okazji sprawdzasz jeszcze co wpadło pod koronę przez otworki czy kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .

Co ile czyscicie okolice kierownicy spalin ?? mam dziwnie wysoka temperature spalin i karoka mi kazal sprawdzic kierownice , byla niby zamknieta ale strasznie duzo tam sadzy było i jak troche sadzy podejdzie to tak jakby sie nie zamykala do konca . wyczyscilem to troche i mam nadzieje ze pomoze .

W listopadzie palilem troche scinkami parkietu , okolo 4-5 dni i nie wiedzialem ze czujnik spalin trzeba wyciagnac , czy jest mozliwe ze czujnik sie uszkodzil i pokazuje glupoty ??

Wegiel nie wypala mi sie tak do konca , zostaja spieki , mniejsze i wieksze , czym to wysterowac ??

pozniej zaraz zdjecia , tylko niewiem czy z komorki cos bedzie widac .

Rzuccie okiem , jak to wyglada waszym zdaniem .

 

Czym sie rozni regulator temeratury kotła : CO od pogodowego ???

Nie mam czujnika temperatury zewnetrznej - i probowalem przelaczyc na pogodowy i cos nie bardzo sie chce przelaczyc.

Czy te czujnik moze miec

 

https://esterownik.pl/remote/2227

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .

Co ile czyscicie okolice kierownicy spalin ?? mam dziwnie wysoka temperature spalin i karoka mi kazal sprawdzic kierownice , byla niby zamknieta ale strasznie duzo tam sadzy było i jak troche sadzy podejdzie to tak jakby sie nie zamykala do konca . wyczyscilem to troche i mam nadzieje ze pomoze .

W listopadzie palilem troche scinkami parkietu , okolo 4-5 dni i nie wiedzialem ze czujnik spalin trzeba wyciagnac , czy jest mozliwe ze czujnik sie uszkodzil i pokazuje glupoty ??

Wegiel nie wypala mi sie tak do konca , zostaja spieki , mniejsze i wieksze , czym to wysterowac ??

pozniej zaraz zdjecia , tylko niewiem czy z komorki cos bedzie widac .

Rzuccie okiem , jak to wyglada waszym zdaniem .

 

Czym sie rozni regulator temeratury kotła : CO od pogodowego ???

Nie mam czujnika temperatury zewnetrznej - i probowalem przelaczyc na pogodowy i cos nie bardzo sie chce przelaczyc.

Czy te czujnik moze miec

 

https://esterownik.pl/remote/2227

A jak się ma przełączyć skoro nie masz czujnika zewnętrznego.Powinieneś dostać dwa czujniki one są takie same jak wew tak zew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a ty masz podłogówkę i grzejniki na jednej pompie bo już nie pamiętam ?

Widać że ta temp. robi się taka wysoka jak czujnik daje znać że trzeba grzać, pompka się włącza, kupę zimnej wody zalewa kocioł i ten idzie na pełnym gazie żeby to nahrzać z powrotem.

Możesz popróbować z pracą cykliczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednej pompie mam podlogowke z grzejnikami.

to skomplikowana sprawa z praca pompy cykliczna?? - w sensie ustawien ??

narazie zobacze pare dni co sie bedzie dzialo , wyczyscilem ladnie ta kierownice .

Podlacze na tygodniu czujnik zewnetrzny jeszcze i bedziemy pozniej patrzyc co sie dzieje .

Wiesiek bedziesz mial jeszcze groszek pod koniec stycznia , bo widze ze musze dokupic jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się znajdzie :)

Także ta wysoka temp. spalin jest tego powodem. Temperatura w domu zostaje osiągnięta, pompka się zatrzymuje. Po kilku godzinach trzeba trochę podgrzać mieszkanie, czujnik daje znać że trzeba grzać, pompka się włącza i cała zimna woda bo za taki czas wystygnie z grzejników i podłogi zalewa kocioł, wtedy idzie pewnie na jakiś 15kW żeby to zagrzać od nowa, widać że trwa to nawet do 3 godziny.

Tak nie może być.

Na razie będziesz musiał przejść na pracę cykliczną nie będzie się to tak mocno wychładzało.

To w ustawieniach, pompka CO na cykliczną i dopasować czasy ile pompka ma pracować i ile stać, standardowo masz 5min praca 30min postój, to musisz dopasować pod swoje potrzeby.

Czeka Cię raczej przeróbka żeby kocioł tak nie gazował okresami.

Ewentualnie można przejść na pracę ciągłą pompki CO ustalając temp, zadaną kotła do potrzeb, może to być nawet 42 czy 44 stopnie jak wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda 11kW w wersji pokazowej,chłodzona powietrzem,jak widać rura kominowa jest z dwóch części,

wew służy do odprowadzenia spalin a wewn to odprowadzenia powietrza.Środkowe drzwiczki z szybka aby bez otwierania mozna było zobaczyć co się dzieje na palniku.Kolega Wiesiek ma taki sam egzemplarz ale prawy.

1356294891065.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w przypadku pracy ciągłej nie będziesz mógł korzystać z kontroli temp. przez czujnik pokojowy, sterownik będzie obchodzić tylko temp. zadana kotła.
Ale ustawiając temp CO obniżona (wartość ta do ustawienia) to po uzyskaniu temp wew przejdzie o wartość obniżoną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...