Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Otwórów w DTR też nie widzę a u kolegi są:o Wiec też chyba mnie i Ciebie trzyma po imprezie:p

 

Teraz już jestem bez % i nadal nie widzę otworów! teraz na dodatek jeszcze (ktoś,coś,gdzieś zaspawał bądź ma zaspawać albo jak co niektórzy mówią ma zakleić) A tak teraz już na serio dlaczego są różne rodzaje tych koron?niech ktoś z branży się wypowie(Kolega raf1 już zadał to pytanie lecz brak odpowiedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka a co ty na to?

Ta płyta ( deflektor ) ma być na srodku, u ciebie jest lekko przesunięty.

Nie można połączyć sterownika bezprzewodowo bezpośrednio.

Jak ktoś nie chce ciągnąć kabla do kotłowni a ma zasięg sieci wewnętrznej ( domowej ) w kotłowni to można wstawić jakiś ruterek do kotłowni, skomunikować je ze sobą żeby się widziały w sieci i następnie króciutkim kabelkiem sieciowym podłączyć sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce ciągnąć kabla do kotłowni a ma zasięg sieci wewnętrznej ( domowej ) w kotłowni to można wstawić jakiś ruterek do kotłowni, skomunikować je ze sobą żeby się widziały w sieci i następnie króciutkim kabelkiem sieciowym podłączyć sterownik.

 

Można też zastosować liveplug (do nabycia w orange) - nie trzeba ciągnąć kabla, transmisja odbywa się poprzez sieć elektryczną (na 1 fazie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli router jest w kotłowni to i tak musi być kabel pociągnięty do routera (kotłowni) z innej części domu tam gdzie jest źródło internetu. Czy ja już coś źle rozumuję ? Jeśli tak to mnie poprawcie.

 

Zielone pioruny Wi-fi. Niebieskie linie kabel. Access Point stawiamy w kotłowni i od niego kabelkiem do sterownika.

net.jpg

Edytowane przez Michał30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli router jest w kotłowni to i tak musi być kabel pociągnięty do routera (kotłowni) z innej części domu tam gdzie jest źródło internetu. Czy ja już coś źle rozumuję ? Jeśli tak to mnie poprawcie.

 

Przy liveplug-u nie musisz mieć routera w kotłowni. Urządzenie składa się z dwóch "adapterów", jeden podłączasz do routera i gniazdka elektrycznego, drugi w kotłowni do sterownika i gniazdka elektrycznego. Transmisja przez kabel elektryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do liveplug z Orange- ciekawy temat. Na jakiej zasadzie to funkcjonuje ? Bo ja stoję przed wyborem tv i internetu na swojej wiosce i zastanawiam się jak rozgryźć ten temat. Jest Polsat cyfrowy, telewizja n i chyba Neostrada, jeszcze jakiś wioskowy radiowy internet, nie wiem na co się zdecydować. I jak dobrze połączyć kotłownię z internetem ? Pomysły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do liveplug z Orange- ciekawy temat. Na jakiej zasadzie to funkcjonuje ? Bo ja stoję przed wyborem tv i internetu na swojej wiosce i zastanawiam się jak rozgryźć ten temat. Jest Polsat cyfrowy, telewizja n i chyba Neostrada, jeszcze jakiś wioskowy radiowy internet, nie wiem na co się zdecydować. I jak dobrze połączyć kotłownię z internetem ? Pomysły

 

Liveplug lmożesz połączyć prawdopodobnie każdy router nie tylko z orange. Ja mam tym urządzeniem podłączony dekoder oraz kocioł do routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak że liveplug działa na jednym obwodzie elektrycznym ? Co w przypadku gdy np.: router jest wpięty w L1 a kotłownia ma L2 lub L3 (fazy)

 

Musi być podpięty do jednej fazy. Nie znam się za bardzo na elektryce. Ja mam w domu prąd jednofazowy i trójfazowy (dwa liczniki). U mnie liveplug działa, prawdopodobnie prąd trójfazowy idzie na budynki gospodarcze (przewód pięciożyłowy).

 

Jak coś pomieszałem to może mnie jakiś elektryk poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podaj adres na PW :)

Ciekawe bo myślałem o czymś takim ale zarzuciłem to po zobaczeniu ceny.

 

Ja kupiłem w salonie orange (dawniej Tp SA), ale jako ich klient, dla innych było drożej. Opis livepluga jest na stronie orange. Pewnie można kupić też przez internet, niekoniecznie z orange. Nazwa mojego livepluga: dLAN 85 HSmini firmy devolo AG Niemcy. Poszukaj w internecie może kupisz jeszcze taniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...