Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Panowie,

wykorzystując uroki nagłej wiosny tej zimy chciałbym wygasić kocioł celem dania szansy mojej powietrznej pompie ciepła. Jak to bezpiecznie przeprowadzić i czy ma to jakiś wpływ na żywotność kociołka. Mam 17-tkę i w połowie pełny podajnik.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Chłopie no dajesz na tryb ręczny. Pozostawiasz na jakiś czas włączoną tylko pompę do kalafiorów aż temperatura na kotle spadnie. I czekasz.za ok. godzinę. Potem możesz wszystko wyłączyć na piecu i zaszaleć z tą pompą.

A jak o żywotność kociołka chodzi to nie wiem czy on jeszcze kiedykolwiek odpali jak się dowie że ty jakieś romanse z jakąś pompą se urządzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak ktoś nie chce ciągnąć kabla do kotłowni a ma zasięg sieci wewnętrznej ( domowej ) w kotłowni to można wstawić jakiś ruterek do kotłowni, skomunikować je ze sobą żeby się widziały w sieci i następnie króciutkim kabelkiem sieciowym podłączyć sterownik.

 

Można też zastosować liveplug (do nabycia w orange) - nie trzeba ciągnąć kabla, transmisja odbywa się poprzez sieć elektryczną (na 1 fazie).

 

Pozdrawiam

Tak, różnie to działa i musi być jedna faza o ile mnie pamieć nie myli, a koszt kiedyś był nie mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne rozwiązanie ten Access Point to w jakiej cenie ? I czy działa bez zarzutu ?

 

Osobiście nie jestem jeszcze posiadaczem takiego zestawy,nawet kotła jeszcze nie posiadam(pobyt na obczyźnie puki co) Dużo czytam i przeglądam jak jest czas, znalazłem ten zestaw na http://esterownik.pl/forum nie pamiętam dokładnie w którym dziale,jest sporo możliwości podłączenia,ten wygląda całkiem ciekawie. Cena samego Access Pointa ko kwestia 35-50zł .Z tego co czytałem to działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka dzięki za odpowiedź odnośnie płyty i routera, ale co z tą moją koroną być może te nacięcia mają wpływ na takie niedopalanie :bash:i dlaczego tylko ja mam takie coś:confused:pozdrawiam

 

Nie tylko ty masz nacięcia i raczej one nie mają wpływu na niedopalanie bo tak jak ci napisał minertu są zaspawane od wewnątrz (lub inaczej od tej strony od której nie jest widoczna jak zaglądasz do pieca ) w orginale i w pierwotnej wersji i chyba dalej to jest aktualne patrząc na stronę ekoenergi były produkowane z napowietrzaniem przez ten system pionowych szczelin czy też nacięć i tych dziureczek na górnej części koronyhttp://www.palnik.com.pl/?schemat-i-budowa,4

Natomiast gdzieś ok rok temu niewiem kto to wymyślił i wypraktykował (chyba minertu:rolleyes: jak się mylę to przepraszam) ,że system tych dziurek lepiej się sprawdza i tak faktycznie jest bo jak zobaczyłem efekty u mojego sąsiada to też zapragnąłem tak mieć więc poprosiłem Pana Daniela i zaspawali mi w koronie te pionowe nacięcia i wywiercili system otworów tak jak u ciebie i jest OK a kto teraz wierci otwory napowietrzające to nie wiem ale sądzę ze swojego skromnego doświadczenia, że jest to lepsze od poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaspawali mi w koronie te pionowe nacięcia i wywiercili system otworów tak jak u ciebie i jest OK a kto teraz wierci otwory napowietrzające to nie wiem ale sądzę ze swojego skromnego doświadczenia, że jest to lepsze od poprzedniej wersji.

 

Też tak mam ,mała uwaga -musisz troche więcej dmuchawę kręcić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka dzięki za odpowiedź odnośnie płyty i routera, ale co z tą moją koroną być może te nacięcia mają wpływ na takie niedopalanie :bash:i dlaczego tylko ja mam takie coś:confused:pozdrawiam

kateijm po częsci ci odpowiedział.

Od jakiegoś czasu nie pamiętam od kiedy ale minertu zaczął kombinować z tymi dziurami.

Obecnie palniki są dostarczane z koronami w stanie surowym czyli gołe bez szczelin ani dziur.

Producent dokonał wielu testów w tym kierunku i obecnie kotły o mocy 11 i 17kW są dostarczane z koronami na otworach wierconych bez szczelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc zmieniłem wegiel i od tego momentu włącza mi sie co chwilę alarm: zaplon paliwa w podajniku. Proszę o info co mam zrobić. Czas pracy w grzaniu ustawiony mam na 5. korekta nadmuchu -2% typ kotła ustawiony mam na 15KW w żeczywistości 21kw. Wczesniej palilem weglem gorszej jakosci (tanszy) i nie miałem takiego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc zmieniłem wegiel i od tego momentu włącza mi sie co chwilę alarm: zaplon paliwa w podajniku. Proszę o info co mam zrobić. Czas pracy w grzaniu ustawiony mam na 5. korekta nadmuchu -2% typ kotła ustawiony mam na 15KW w żeczywistości 21kw. Wczesniej palilem weglem gorszej jakosci (tanszy) i nie miałem takiego problemu.
Może masz ustawioną za niską temp. do alarmu na podajniku a zmiana opału spowodowała zbyt niskie spalanie (bez kopca) wew. palnika a temp wtedy wzrasta.

Mało danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...