Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie temp. podajnika spada na wyższym biegu pompy CO. To raczej przesuwanie czujnika temp. podajnika i podwyższanie max. jego temp, nie ma wpływu na rzeczywistą temp. podajnika. Te rozwiązania wpłyną tylko na brak alarmów przy bardzo wysokiej temp. podajnika.

 

Pozdrawiam

To jest twoja teoria z całym szacunkiem.

Chodzi o wywalanie alarmów przez co kocioł przechodzi w ręczny i wygasa.

Jeśli podniesiesz bieg pompki wymusisz szybszy obieg przez co palnik więcej pracuje nie przegrzewa się podczas przejścia w podtrzymanie.

Także jest to też prawda jak piszesz że u ciebie zdało egzamin tylko dlaczego mam więcej spalać jak mam wystarczającą temperaturę w domu.

Podejrzewam że u ciebie kocioł więcej pracuje, przy sterowaniu czujnikiem pokojowym po dogrzaniu pomieszczenia pompka CO się zatrzyma, kocioł pójdzie w nadzór i alarm wyskoczy.

Jeśli ktoś z tego nie korzysta jest stały odbiór to sterownik pilnuje tylko temp. zadanej na kotle pracuje wtedy prawie non-stop i alarm nie wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle mimo prób wracam do retortowy-ecola bo na grupowym nijak nie moge dopasować parametrów dmuchawy a i spalanie mam wieksze wiec nie wiem po jaka chorobę to spalanie grupowe mam na siłę ustawiać.Automat dużo lepiej mi pilnuje temp kotła i nie zalewa mi tak zimna woda kotła jak na grupowym który za bardzo potem goni i żre jak smok aby temp nadgonić.Jak u Was sie sprawdza grupowe i czy macie pozytywne odczucia do tego ustawienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musisz z niego korzystać, masz prawo wyboru :)

Tu masz tylko jeden parametr do ustawienia i jesteś bliski żeby sobie siarczyście zaklnąć :)

Już wyobrażam sobie co byłoby na sterowniku dwustanowym, z resztą można spróbować wtedy może bardziej docenicie to za co zapłaciliście hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle mimo prób wracam do retortowy-ecola bo na grupowym nijak nie moge dopasować parametrów dmuchawy a i spalanie mam wieksze wiec nie wiem po jaka chorobę to spalanie grupowe mam na siłę ustawiać.Automat dużo lepiej mi pilnuje temp kotła i nie zalewa mi tak zimna woda kotła jak na grupowym który za bardzo potem goni i żre jak smok aby temp nadgonić.Jak u Was sie sprawdza grupowe i czy macie pozytywne odczucia do tego ustawienia?

 

Nic na siłę jeżeli retortowy-ecoal lepiej się sprawdza zostań na tym, ja jak patrząc w zapiski przeszedłem na grupowe 10.11.2012r tak zostałem gdyż nie odczułem praktycznie żadnej zmiany ale teraz z ciekawości wróce do retortowy, a są i tacy co mają dużo lepiej na grupowym i o powrocie nie chcą słyszeć dlatego każdy wybiera co według niego najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli podniesiesz bieg pompki wymusisz szybszy obieg przez co palnik więcej pracuje nie przegrzewa się podczas przejścia w podtrzymanie."

 

Czyli przyznajesz, że jednak wyższy bieg pompki CO ma wpływ na obniżenie temp podajnika.

 

"Także jest to też prawda jak piszesz że u ciebie zdało egzamin tylko dlaczego mam więcej spalać jak mam wystarczającą temperaturę w domu."

 

Tak masz rację, wtedy się trochę więcej spala, nie ma nic za darmo, ale można to zminimalizować poprzez przymknięcie głowic termostatycznych przy grzejnikach lub zaworu n-drożnego

 

"Podejrzewam że u ciebie kocioł więcej pracuje, przy sterowaniu czujnikiem pokojowym po dogrzaniu pomieszczenia pompka CO się zatrzyma, kocioł pójdzie w nadzór i alarm wyskoczy."

 

Palę w kotle drugi sezon i do tej pory alarm temp, podajnika nie wyskoczył ani razu. Temp. podajnika obecnie mam dość wysoką od 50-65' C. Jest to spowodowane przede wszystkim płytkami szamotowymi, którymi obłożyłem komorę spalania (trochę eksperymentuje jak to wpływa na spalanie) oraz pracą pompy grunfos alfa2 na auto (co odpowiada mniej więcej 1 biegowi).

 

Dziękuję za wymianę opinii. Myślę, że kolega Patyk wybierze dla siebie optymalne rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skap ja znam chyba wszystkie możliwe pytania a chyba zdecydowaną większość odpowiedzi na nie :)

To nie była złośliwość skierowana w Twoim kierunku i fajnie że zabierasz głos chcąc pomóc.

Ja też jeszcze się uczę choć jak mówią człowiek całe życie się uczy a głupi umiera

 

Kto pyta nie błądzi. Dobrze, że na forum są koledzy, którzy pomagają (włącznie z Tobą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będziemy sobie tak słodzić hehe

Nie jestem alfą ani omegą mam tylko trochę więcej doświadczenia, czy więcej wiedzy to już nie jest takie pewne :)

Pomagaj, pomagaj wiecznie z Mienertu żyć nie będziemy, jak mnie poprawisz a masz rację bo nie mówię że nie możesz jej mieć, to ci ją przyznam jak to zrobiłem, zależności, instalacji, domów jest bez liku.

"Co dobre dla Kowalskiego, nie koniecznie musi nyć dobre dla Bobka_Budowniczego".

To takie powiedzenie kolegi którego już "najmądrzejsi" "inaczej" odstraszyli czy zniechęcili do tego forum i skasował konto.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie zastanawia jedno,jak przez szybszą pracę pompki wzrasta wam zużycie opału?

W jakim czasie to mierzyliście?

 

Prawdopodobnie chodzi o to, że przy mniejszym przepływie jest wyższa temperatura wody w kotle i kocioł się częściej i na dłużej odstawia, a przy wyższym jest odwrotnie.

Edytowane przez skap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie zastanawia jedno,jak przez szybszą pracę pompki wzrasta wam zużycie opału?

W jakim czasie to mierzyliście?

Dobrze wiesz cwaniaczku :)

jest to w początkowej fazie przy rozgrzaniu wody w całej instalacji do wyższej temperatury krążącego czynnika jak to nazwię.

Reszta zależy od strat budynku i sposobu regulacji temp. w budynku.

Grześ pod h.. anglika bo polak tego unika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz cwaniaczku :)

jest to w początkowej fazie przy rozgrzaniu wody w całej instalacji do wyższej temperatury krążącego czynnika jak to nazwię.

Reszta zależy od strat budynku i sposobu regulacji temp. w budynku.

Grześ pod h.. anglika bo polak tego unika :)

Bez komentarza :)

Każdy reguluje wg siebie ja jedynie czekam aż znajdzie się ktoś z domkiem podobnym do mojego i uzyska to co ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o to, że przy mniejszym przepływie jest wyższa temperatura wody w kotle i kocioł się częściej i na dłużej odstawia.

Zależy jak sterujesz instalacją.

Jeśli tylko temp. CO to będzie tylko wyższa temp. powrotu przy większym przepływie i dogrzane dalej oddalonych grzejników o ile jest taki problem.

W sumie tok myślenia też dobry w cytacie, do tego niebezpieczeństwo alarmu "zapłon paliwa" w początkowej fazie odstawienia bo tutaj to występuje ( co do cytatu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza :)

Każdy reguluje wg siebie ja jedynie czekam aż znajdzie się ktoś z domkiem podobnym do mojego i uzyska to co ja :)

Myślę że teraz po deczku docieplenia mojego "kamieniaczka" też nie jest tak źle :)

Spalanie podałem w temacie do tego przeznaczonym, myślę że porównując powierzchnię ogrzewaną zbliżyliśmy się mocno do siebie jak i w handlu hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będziemy sobie tak słodzić hehe

Nie jestem alfą ani omegą mam tylko trochę więcej doświadczenia, czy więcej wiedzy to już nie jest takie pewne :)

Pomagaj, pomagaj wiecznie z Mienertu żyć nie będziemy, jak mnie poprawisz a masz rację bo nie mówię że nie możesz jej mieć, to ci ją przyznam jak to zrobiłem, zależności, instalacji, domów jest bez liku.

"Co dobre dla Kowalskiego, nie koniecznie musi nyć dobre dla Bobka_Budowniczego".

To takie powiedzenie kolegi którego już "najmądrzejsi" "inaczej" odstraszyli czy zniechęcili do tego forum i skasował konto.

Tak Wieśku czasu coraz mniej mamy więc nadzieja w użytkownikach ,którzy traktują swoje kociołki jako hobby i już dobrze je poznali jak również sterowanie.

Osobiście szanuję ich pomoc,z której swego czasu również skorzystałem.Z tego miejsca dziękuję również wszystkim czynnym i biernym forumowiczom za kartki,sms-y , telefony i inne formy podziękowania za obsługę i regulację kotłów oraz doradztwo.Jak do tej pory nie odmówiłem nikomu pomocy niezależnie od tego czy to mój,Twój Wieśku czy inny klient kotła z eCoalem.Doceniam to,że klienci potrafią docenić to co od nas otrzymują po zakupie kotła.Jest wielu takich ,dla których parę groszy więcej jest mniej kosztowne od tego co później dostaną w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że niektórzy wolą zapłacić te 50, 100 czy nawet 200pln więcej za gratis w postaci sprzedawcy który w razie potrzeby odbierze telefon po 23-ej i pomoże w razie potrzeby jak - 20 za oknem i święta za pasem a tanie hurtownie czy sklepy internetowe pracują do 16-ej w dodatku nie za bardzo są w temacie i kierują do producenta, oni swoje już zarobili ( przepraszam, zrobili )

No, ale żeśmy się tu nachwali nawzajem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza :)

Każdy reguluje wg siebie ja jedynie czekam aż znajdzie się ktoś z domkiem podobnym do mojego i uzyska to co ja :)

 

Trudno się z Tobą porównać, jak utrzymujesz w domu 26'C. Ja mam tylko 23'C. Żeby dogrzać dom do tej temp i utrzymywać taką temp. pewnie zużył bym dużo więcej węgla. Wszedłem na twój sterownik, przez 3 ostatnie godziny podajnik pracował 16 min., czyli ponad 5min/godz. , czyli ok. 38kg/dobę przy założeniu, że spalanie jest 0,32kg/min. Zużycie w statystykach dużo mniejsze. Możesz to skomentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...