Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Trudno się z Tobą porównać, jak utrzymujesz w domu 26'C. Ja mam tylko 23'C. Żeby dogrzać dom do tej temp i utrzymywać taką temp. pewnie zużył bym dużo więcej węgla. Wszedłem na twój sterownik, przez 3 ostatnie godziny podajnik pracował 16 min., czyli ponad 5min/godz. , czyli ok. 38kg/dobę przy założeniu, że spalanie jest 0,32kg/min. Zużycie w statystykach dużo mniejsze. Możesz to skomentować.
Tak.

Brucer podaje 0,222 kg/min

160kg/720min tyle wchodzi jak masz pusty zasobnik oraz układ podawania.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiem ci że niektórzy wolą zapłacić te 50, 100 czy nawet 200pln więcej za gratis w postaci sprzedawcy który w razie potrzeby odbierze telefon po 23-ej i pomoże w razie potrzeby jak - 20 za oknem i święta za pasem a tanie hurtownie czy sklepy internetowe pracują do 16-ej w dodatku nie za bardzo są w temacie i kierują do producenta, oni swoje już zarobili ( przepraszam, zrobili )

No, ale żeśmy się tu nachwali nawzajem hehe

 

Witam!Karoka,bardzo dobrze zrozumiałem.Obserwuje forum już bardzo długo i doceniam waszą pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że niektórzy wolą zapłacić te 50, 100 czy nawet 200pln więcej za gratis w postaci sprzedawcy który w razie potrzeby odbierze telefon po 23-ej i pomoże w razie potrzeby jak - 20 za oknem i święta za pasem a tanie hurtownie czy sklepy internetowe pracują do 16-ej w dodatku nie za bardzo są w temacie i kierują do producenta, oni swoje już zarobili ( przepraszam, zrobili )

No, ale żeśmy się tu nachwali nawzajem hehe

Ja ze swej strony dodam iż zawsze mogłem liczyć do tej pory na Pana Wieśka i jak nawet nie odebrał telefonu to potem odzwonił i chętnie poradził .Licze,że jakis czas jeszcze tak zostanie? :)

Pytania sie namnożą gdy rozpocznę właściwe palenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam.

Czy przełaczenie pracy pompy z ciagłej (przy wylaczonym reg pokojowym) na cykliczna bedzie mialo jakis wpływ na zmniejszenie ilosci spalonego wegla. ??

Mam poskrecane kaloryfery i bardzo cieplo w domu zastanawiam sie czy jest sens tyle palic , szczegolnie ze na zewnatz narazie jest temeperatura plusowa. Narazie mam spalanie okolo 35-45 kg na dobe - pierwsza zima dom 120m2 .

Zastanawiam sie czy przy taki ustawieniu (reg wew wylaczony) jest mozliwosc aby to spalanie bylo mniejsze za rok , skoro on caly czas grzeje i pompa caly czas chodzi.

Dlaczego nie ma możliwosci ustawienia mniejszej temeperatury na piecu niz 42 stopnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam.

Czy przełaczenie pracy pompy z ciagłej (przy wylaczonym reg pokojowym) na cykliczna bedzie mialo jakis wpływ na zmniejszenie ilosci spalonego wegla. ??

Mam poskrecane kaloryfery i bardzo cieplo w domu zastanawiam sie czy jest sens tyle palic , szczegolnie ze na zewnatz narazie jest temeperatura plusowa. Narazie mam spalanie okolo 35-45 kg na dobe - pierwsza zima dom 120m2 .

Zastanawiam sie czy przy taki ustawieniu (reg wew wylaczony) jest mozliwosc aby to spalanie bylo mniejsze za rok , skoro on caly czas grzeje i pompa caly czas chodzi.

Dlaczego nie ma możliwosci ustawienia mniejszej temeperatury na piecu niz 42 stopnie ??

Zabezpieczenie przed punktem rosy.

Pierwsza zima to musi wilgoć wyparować, jeszcze długo może tak być. Nagrzewaj i wietrz, będzie powoli poprawa.

A dlaczego masz reg. wew. wyłączony? On pomógłby utrzymać zadaną, lecz wtedy może pojawić się niska temp. na powrocie. Na cyklicznej możesz uzyskać niższe temp. ale musisz odpowiednio dobrać czas postoju i pracy pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam.

Czy przełaczenie pracy pompy z ciagłej (przy wylaczonym reg pokojowym) na cykliczna bedzie mialo jakis wpływ na zmniejszenie ilosci spalonego wegla. ??

Mam poskrecane kaloryfery i bardzo cieplo w domu zastanawiam sie czy jest sens tyle palic , szczegolnie ze na zewnatz narazie jest temeperatura plusowa. Narazie mam spalanie okolo 35-45 kg na dobe - pierwsza zima dom 120m2 .

Zastanawiam sie czy przy taki ustawieniu (reg wew wylaczony) jest mozliwosc aby to spalanie bylo mniejsze za rok , skoro on caly czas grzeje i pompa caly czas chodzi.

Dlaczego nie ma możliwosci ustawienia mniejszej temeperatury na piecu niz 42 stopnie ??

 

Wydaje mi się, że dosyć dużo Ci pali tego węgla. Ja też palę pierwszą zimę a zasobnik przy takiej temperaturze zewnętrznej jak teraz starcza mi na 7dni. Dodam, że domek jeszcze w trakcie budowy, bez drzwi wewnętrznych około 150m2. Jeśli masz możliwość ustawienia pieca tak by pilnował temperatury w pokojach za pomocą czujników temperatury, to polecam tą opcję. W ten sposób pompa będzie się załączać tylko gdy temperatura spadnie poniżej zadanej. Ale poczekajmy jeszcze na odpowiedź od zawodowców :)

 

No i zawodowiec się odezwał szybciej niż ja napisałem moje wypociny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dosyć dużo Ci pali tego węgla. Ja też palę pierwszą zimę a zasobnik przy takiej temperaturze zewnętrznej jak teraz starcza mi na 7dni. Dodam, że domek jeszcze w trakcie budowy, bez drzwi wewnętrznych około 150m2. Jeśli masz możliwość ustawienia pieca tak by pilnował temperatury w pokojach za pomocą czujników temperatury, to polecam tą opcję. W ten sposób pompa będzie się załączać tylko gdy temperatura spadnie poniżej zadanej. Ale poczekajmy jeszcze na odpowiedź od zawodowców :)

 

No i zawodowiec się odezwał szybciej niż ja napisałem moje wypociny. :)

Ja też się uczę i czytam i żaden ze mnie zawodowiec. Jestem nowicjuszem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek u marcina jest ten problem że wszystko śmiga na jednej pompce, jak czujnik ją wyłącza to nie grzeją grzejniki ani podłoga.

Czujnik daje znać że trzeba grzać, pompa rusza i kocioł sadzi jak opętany żeby to rozgrzać od nowa waląc po 300 w komin

 

zbyszku tłumaczyłem marcinowi jak jest z pracą cykliczną.

Ostatnio doradziłem żeby na razie skręcił grzejniki i dogrzewał samą podłogą obniżając jeszcze jej temperaturę.

Widać jeszcze za ciepło, także można teraz popróbować z pracą cykliczną lub wrócić do sterowania pokojówką.

Ten czujnik temp. spalin też dobrze byłoby sprawdzić

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek u marcina jest ten problem że wszystko śmiga na jednej pompce, jak czujnik ją wyłącza to nie grzeją grzejniki ani podłoga.

Czujnik daje znać że trzeba grzać, pompa rusza i kocioł sadzi jak opętany żeby to rozgrzać od nowa waląc po 300 w komin

To niech wczyta najnowszy soft i przełączy na grupowe ustawiając mniejszą moc wtedy nie uzyska takich temp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać zawodowiec/amator ;) ale chyba powinienem napisać zawodowiec na szkoleniu :)
Bardzo wielu rzeczy jeszcze nie rozumiem i nie próbowałem. Czytam, podglądam i próbuję zrozumieć dlaczego tak jest. Czasami jak mam czas to próbuję ale dalekie jest to od tego co powinno być. Tak że nie jestem nauczycielem a jedynie uczniem który czasami podpowiada kolegom w pobliżu swojej ławki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...