Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma za co dziękować, ciś niech zrobią jak ma być a nie że oni tak robią. Jak wybiera się taki kocioł z takim sterowaniem to po to żeby wykorzystać jego możliwości i mieć trochę wygody.

 

Na jutro jestem umówiony z deweloperem. Przekażę mu wnioski poprawkowe co do pieca i zobaczymy reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam pytanie odmnosnie sterownika i najnowszego softu a mianowicie:

wczesniej aby wyzerować czas pracy podajnika wystarczyło wejsc na czas pracy podajnika i przytrzymać strzałę w prawo a teraz pokazuje mi się zasyp w kg i np. wpisuje tam 100kg jak tyle wsypałem i jak opróżniony mam tam ta sama wartość wpisana przy zasypie.Nie powinno ubywać?chyba ,że tylko ineternetowi maja takie bajery ?

Automat mi fajnie trzyma temp.i juz nie zalewa kotła zimnica a pompka podłogówki ciagle pracuje i juz nie gaśnie :)

Kurcze chciałbym pokombinowac z tym grupowym tyle że jak schodzi mu temp to znacznie później włacza wentylator i efekt wiadomy zimny powrót i wygasła pompa.Chyba żeby mu temp min.podnieść to wtedy powinno być lepiej jak myslicie i zdążył by sie ogarnąc nim "zdechnie" pompa?11.jpg

krótki wykresik ale może cos skomentujecie?;)(tyle mi zostało na lapku :/)Krytyka mile widziana

Chyba mi spalanie zmalało w ostatnim czasie czyzby szło ku dobremu::)

Edytowane przez Delphion1
byki ale nie chce mi się wszystkiego poprawiac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jutro jestem umówiony z deweloperem. Przekażę mu wnioski poprawkowe co do pieca i zobaczymy reakcję.

 

dobrze, że czopuch nie był za wysoko bo by dół wyryli:no:, rozmawiałeś z karoką to wszystko wiesz i nie daj się gościowi zwieść lepiej to zrobić raz a porządnie niż później się męczyć. Ja też dopuki nie zacząłem się budować to myślałem, że niektóre rzeczy są możliwe tylko w telewizji w programie "USTERKA" a później parę razy się rozglądałem czy przypadkiem gdzieś niema ukrytej kamery tacy fachmeni się zdarzali, ale jak to mówią wszystko dobre co się dobrze kończy. Moim zdaniem na wstępie wal w gościa z grubej rury -demontaż kotła ustawienie go na właściwym podkładzie i wykonanie podłączenia zgodnie z DTR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wygasł mi piec i ewidentnie widac ze czujnik spalin jest chyba popsuty bo pokazuje - 15 stopni co jest niemozliwoscia przy zerowej temperaturze na zewnatrz.

 

W ustawieniach offset czujnika spalin mam -30 stopni . Czy to moze byc przyczyna blednego wskazywania temperatury ??

 

Nie koniecznie czujnik spalin masz uszkodzony bo jak zjedziesz w kalibracji na 0 stopni to czujnik pokaże 15 stopni a to już jest prawdopodobna temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że czopuch nie był za wysoko bo by dół wyryli:no:, rozmawiałeś z karoką to wszystko wiesz i nie daj się gościowi zwieść lepiej to zrobić raz a porządnie niż później się męczyć. Ja też dopuki nie zacząłem się budować to myślałem, że niektóre rzeczy są możliwe tylko w telewizji w programie "USTERKA" a później parę razy się rozglądałem czy przypadkiem gdzieś niema ukrytej kamery tacy fachmeni się zdarzali, ale jak to mówią wszystko dobre co się dobrze kończy. Moim zdaniem na wstępie wal w gościa z grubej rury -demontaż kotła ustawienie go na właściwym podkładzie i wykonanie podłączenia zgodnie z DTR

 

Dzisiaj rozmawiałem z deweloperem i przekazałem mu wszystkie Wasze uwagi. Mają poprawiać. Zobaczę jak się za to wezmą. Będę starał się w miarę możliwości tam jeździć i sprawdzać, potem fotki i do Was po poradę czy dobrze zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj zbyt wielu parametrów równocześnie. Napisz po ok. 4 godz, czy temp. podajnika spadła w wyniku przestawienia pompki na wyższy bieg.

Jeżeli temp, podajnika nie spadnie dopiero wtedy zastosuj inne rozwiązania,

 

Ok zastosowałem się do waszych zaleceń i obserwowałem co się zmieni uchylenie drzwiczek od wyczyszczki nic nie zmieniło, przełączenie pompki na wyższy bieg trochę obniżyło temp ale nie na tyl aby alarm sie nie włączał, korekta dmuchawy na -3 nie zauważyłem poprawy. Max temp podajnika usawiłem na max czyli 110 stopni jak do tej pory temp podajnika 2 razy przekroczyla ta granice co skutkowało oczywiscie wygasnieciem pieca. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przesunąć ten czujnik tak jak to opisał kolega Minertu. W nastepnym tygodni bede mial troche wiecej czasu to postaram sie podlaczyc sterownik do netu i udostepnic wam podglad moze razem cos uda sie zaradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zastosowałem się do waszych zaleceń i obserwowałem co się zmieni uchylenie drzwiczek od wyczyszczki nic nie zmieniło, przełączenie pompki na wyższy bieg trochę obniżyło temp ale nie na tyl aby alarm sie nie włączał, korekta dmuchawy na -3 nie zauważyłem poprawy. Max temp podajnika usawiłem na max czyli 110 stopni jak do tej pory temp podajnika 2 razy przekroczyla ta granice co skutkowało oczywiscie wygasnieciem pieca. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przesunąć ten czujnik tak jak to opisał kolega Minertu. W nastepnym tygodni bede mial troche wiecej czasu to postaram sie podlaczyc sterownik do netu i udostepnic wam podglad moze razem cos uda sie zaradzic.

1 sposób na obniżenie temp.:

Jeżeli poprzednio przy innym węglu miałeś niższą temperaturę, to możesz kupić na próbę kilka worków niskokalorycznego węgla i zmieszać w zasobniku

z obecnym.

2 sposób:

Połóż na próbę dwie cegły szamotowe na koronę palnika (od strony podajnika i po przeciwnej stronie. Przy niskim nadmuchu kopczyk powinien się podwyższyć, a temp. podajnika iść w dół. Aby cegły się nie przewracały można je połączyć kładąc trzecią cegłę na górę. Należy nastawić odpowiednie parametry (korekta dmuchawy w dół i dłuższy czas podawania) tak aby kopczyk urósł, ale żeby podajnik nie przerzucał węgla

 

Ja osobiście spróbowałbym 2 sposób. Cegły dostępne np. Castoramie w cenie ok. 4zł/szt. Jeżeli nie zda to egzaminu to zawsze cegły możesz wyjąć.

 

Radziłbym palić na sterowaniu przez e-coal a nie na grupowym, ponieważ na grupowym osiąga się większe temperatury spalin i temp. podajnika bardziej rośnie.

 

Pozdrawiam :bye:

Edytowane przez skap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zastosowałem się do waszych zaleceń i obserwowałem co się zmieni uchylenie drzwiczek od wyczyszczki nic nie zmieniło, przełączenie pompki na wyższy bieg trochę obniżyło temp ale nie na tyl aby alarm sie nie włączał, korekta dmuchawy na -3 nie zauważyłem poprawy. Max temp podajnika usawiłem na max czyli 110 stopni jak do tej pory temp podajnika 2 razy przekroczyla ta granice co skutkowało oczywiscie wygasnieciem pieca. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przesunąć ten czujnik tak jak to opisał kolega Minertu. W nastepnym tygodni bede mial troche wiecej czasu to postaram sie podlaczyc sterownik do netu i udostepnic wam podglad moze razem cos uda sie zaradzic.

 

Bez podglądu trudno ocenić czemu temp. podajnika rośnie bo nie wiadomo w którym momencie ona rośnie czy po odstawieniu się pieca czy w takcie pacy i zmniejszanie nadmuchu tu nie pomaga tylko działa odwrotnie, a może oprócz paliwa coś się zmieniło w twoim kociołku może jakaś nieszczelność w podajniku lub koszu i po wylaczeniu dmuchawy ciagnie ci delikatnie w drugą stronę( kanały i czopuch dobrze wyczyszczone?), a jak system wypychania paliwa zaobserwowałeś czy działa, przecież powinien też zadziałać, moim zdaniem kombinowanie z cegłami to prowizorka i niespecjalnie tu pomoże jeżeli było ok na innym węglu to zmiana paliwa nie specjalnie tu skutkuje co innego przy paleniu peletem można by bylo to zakładać , ja obstawiam obrócenie ciągu ale jak udostępnisz podgląd to pewnie będzie łatwiej coś wywnioskować i specjaliści się wypowiedzą. Jakim paliwem teraz palisz?, więcej ma poweru od Wieczorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sposób na obniżenie temp.:

Jeżeli poprzednio przy innym węglu miałeś niższą temperaturę, to możesz kupić na próbę kilka worków niskokalorycznego węgla i zmieszać w zasobniku

z obecnym.

2 sposób:

Połóż na próbę dwie cegły szamotowe na koronę palnika (od strony podajnika i po przeciwnej stronie. Przy niskim nadmuchu kopczyk powinien się podwyższyć, a temp. podajnika iść w dół. Aby cegły się nie przewracały można je połączyć kładąc trzecią cegłę na górę. Należy nastawić odpowiednie parametry (korekta dmuchawy w dół i dłuższy czas podawania) tak aby kopczyk urósł, ale żeby podajnik nie przerzucał węgla

 

Ja osobiście spróbowałbym 2 sposób. Cegły dostępne np. Castoramie w cenie ok. 4zł/szt. Jeżeli nie zda to egzaminu to zawsze cegły możesz wyjąć.

 

Radziłbym palić na sterowaniu przez e-coal a nie na grupowym, ponieważ na grupowym osiąga się większe temperatury spalin i temp. podajnika bardziej rośnie.

 

Pozdrawiam :bye:

Ja próbowałem cegieł i u mnie nie zdały egzaminu. Robiło mi spieki. A co do położenia cegły jeszcze na górze to bym się zastanowił. W naszych kotłach jest ujście spalin na dole. Jeżeli z palnika całe gorące powietrze odbije się od cegły to nie poleci do góry i nie będzie ogrzewało całej komory spalania tylko od razu poleci w kanał. Może podnieść temp. spalin a co za tym idzie ciepło idzie w komin.

Jeżeli jestem w błędzie to mnie nakierujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...