Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Bo rozumiem ze czujnik na podajniku masz dobrze skalibrowany ?

 

Nie chodzi o mój czujnik ja te problemy już przeżyłem i z tego typu sprawami już raczej sobie poradzę

 

Przecież w Brucerze też można palic pelletem a czujnik jest tam gdzie był od zakupu kotła więc pomiędzy dmuchawą a koszem zasypowym.

 

W takim razie powiedz Panu Danielowi niech montują czujniki we wlaściwym miejscu a nie tak bez namysłu czepiają gdzie popadnie i będziemy wszyscy szczęśliwi:rolleyes:

Edytowane przez keteimj
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie chodzi o mój czujnik ja te problemy już przeżyłem i z tego typu sprawami już raczej sobie poradzę

 

 

 

W takim razie powiedz Panu Danielowi niech montują czujniki we wlaściwym miejscu a nie tak bez namysłu czepiają gdzie popadnie i będziemy wszyscy szczęśliwi:rolleyes:

On nie jest montowany bez namysłu.Przecież ten problem nie występuje w każdym kotle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie jest montowany bez namysłu.Przecież ten problem nie występuje w każdym kotle.

 

I tu się calkowicie zgadzam bo ktoś chyba jak wybieral miejsce zamontowania to przeprowadził jakiś proces myślowy poparty próbami i nie można teraz sobie rozwiązywać tego problemu w ten sposób że czujnik wypinamy i wkladamy do szklanki z zimną wodą, doraźnie oczywiście można żeby przetrwać do czasu rozwiązania problemu ale to już indywidualna sprawa każdego jak to będzie nadzorował, ale to nie jest sposób na rozwiązanie tego problemu jeżeli się komuś zdarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki czas podawania od pełnego zasypu do pustego powinien być dla RBR 11 kW ??

Próbuje próbować ustawienia kotła na rózne sposoby i widze ze przy ciaglej pracy pompy , jak i przy cyklicznej pracy wychodzi mi spalanie około 30-35 kg na dobę pierwszego sezonu grzewczego.

Przy ustawieniu pokojowym bez cyklicznej pracy pompy palil podobnie ale po dlugim przestoju jak wracala zimna woda to mu spaliny buchaly wysokie i palil jak glupi.

Reasumując widze ze sposob ustawienia nie ma za duzego wplywu na ilośc spalonego paliwa , gdyz rozumiem ze piec musi utrzymac temperature na piecu jaka mu zadamy , wiec paradoksalnie gdy jest ciagla praca pompy to jest najlepiej dla pieca bo ma temperature powrotu jednakową i caly czas grzeje.

dobrze to rozumiem czy żle to pojmuje .

Mam ustawiona cykliczna prace bo przy ciaglej bylo za gorąco w domu .

 

https://esterownik.pl/remote/2227

JAk to wyglaa wg was - wyjadaczy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki czas podawania od pełnego zasypu do pustego powinien być dla RBR 11 kW ??

Próbuje próbować ustawienia kotła na rózne sposoby i widze ze przy ciaglej pracy pompy , jak i przy cyklicznej pracy wychodzi mi spalanie około 30-35 kg na dobę pierwszego sezonu grzewczego.

Przy ustawieniu pokojowym bez cyklicznej pracy pompy palil podobnie ale po dlugim przestoju jak wracala zimna woda to mu spaliny buchaly wysokie i palil jak glupi.

Reasumując widze ze sposob ustawienia nie ma za duzego wplywu na ilośc spalonego paliwa , gdyz rozumiem ze piec musi utrzymac temperature na piecu jaka mu zadamy , wiec paradoksalnie gdy jest ciagla praca pompy to jest najlepiej dla pieca bo ma temperature powrotu jednakową i caly czas grzeje.

dobrze to rozumiem czy żle to pojmuje .

Mam ustawiona cykliczna prace bo przy ciaglej bylo za gorąco w domu .

 

https://esterownik.pl/remote/2227

JAk to wyglaa wg was - wyjadaczy w tym temacie

Czas podawania od 300 do 360 zależy od opału

Ustaw pokojowy syp węgla i zapomnij ze w tym roku zaoszczędzisz.

Podmień w sterowniku oprogramowanie na wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podawania od 300 do 360 zależy od opału

Ustaw pokojowy syp węgla i zapomnij ze w tym roku zaoszczędzisz.

Podmień w sterowniku oprogramowanie na wyższe.

Dobra rada choć wymiana oprogramowania spalania nie zmniejszy.

Myślę że w marcu już coś powinno się dziać pod tym względem do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...