Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś wolna sobota, więc założyłem ruszt, czujnik spalin wyjąłem i popalam trochę drewna, które zostało z budowy, choinka też przy okazji poleciała. Chciałem zapytać, czy jak skończę palić drewno to muszę wyciągać ten ruszt, czy można spokojnie przejść znowu na grupowe?
Ruszt wyjmij.Co do palenia na ruszcie w nowych softach masz opcję podajnika zasypowy , wybierając ja nie musisz demontować czujnika spalin.Piec pracuje w automacie do wypalenia tego co na ruszt załadujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zostanie uszkodzony? Bo już tutaj widziałem pisali, że niby się komuś uszkodził.
Sterownik pilnuje dmuchawy aby czujnik się nie spalił,no chyba,że będziesz palił z otwartymi drzwiczkami.

Ogólnie ma to być tak.

-zmieniamy w ustawieniach na zasypowy

-ładujemy opał

-zamykamy drzwiczki

-uruchamiamy automat

Od tej chwili temp spalin gdy przekroczy 300deg sterownik ja wyłącza a praca w automacie do póki paliwa nie braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem dzisiaj na budowie i zrobiłem kilka fotek z tego co developer dokonał poprawek po tym jak wszystko podłączył na jednej pompie. Widać dołożoną drugą pompkę na CWU ale wydaje mi się, że i tak chyba jest to źle podłączone. Wydaje mi się że pompka CO która jest na dole i tak będzie pchać wodę do CWU poprzez pompkę CWU, chyba, że się mylę - biorę to tylko na logikę. Wydaje mi się, że powinno od pieca iść osobno obieg na CWU i osobno na CO ale to tylko moje zdanie, ja o tych sprawach nie mam jak na razie żadnego pojęcia.Oceńcie proszę i podpowiedzcie co trzeba zmienić. Na podłogówce tak jak widać na zdjęciach jest założony jakiś sterownik temperatury. Link do foto

https://picasaweb.google.com/116441476346084086055/KOTOWNIA?authkey=Gv1sRgCLSd8uOTg6TraQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEFAN_BR Pewnie ze zle !!!! pokaz mu palcem drugi górny korek od pieca -ten zaslepiony, obieg ma być całkowicie niezależny!!!

 

Jestem laikiem ale jak dzisiaj tam pojechałem to tak sobie postałem, popatrzyłem i wziąłem to na logikę. Czyli według Ciebie dobrze wydedukowałem, że dolna pompka będzie pchać wodę również przez tę górną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem ale jak dzisiaj tam pojechałem to tak sobie postałem, popatrzyłem i wziąłem to na logikę. Czyli według Ciebie dobrze wydedukowałem, że dolna pompka będzie pchać wodę również przez tę górną?

 

Szczerze to ci wspólczuje, bo z tego wynika, że najpierw musisz sam się nauczyć a póżniej wytłumaczyć jak to mają zrobić, czy ty udostępniłeś im instrukcję sterownika i DTR-kę kotła bo pozostaje mieć nadzieję, że czytać umieją a jak nie to weź na koszt dewelopera fachowca który sobie z tym poradzi moim zdaniem ten sterownik to niech sobie ten pan do domu zabierze bo to samo co on zrobi ecoal ale niech się fachowcy wypowiedzą, a i jeszcze jedno czy ty masz podlogówkę i kaloryfery na jednym rozdzielaczu z przepływomierzami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz mi czy załatwiłoby sprawę przełożenie pompy w miejsce zaznaczone strzałką, czy jednak lepiej podłączyć osobny obieg.[ATTACH=CONFIG]160880[/ATTACH]
Producent po to robi tyle wyjść na kotle aby z nich skorzystać.W Twoim przypadku oba zasilania czyli CO i CWU bezpośrednio z kotła.To co zrobił instalator robi się na większych wyjściach ale pojedyńczych.Jednym słowem spitolił to.Z lewej strony na kotle CWU z prawej CO,każde oddzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ci wspólczuje, bo z tego wynika, że najpierw musisz sam się nauczyć a póżniej wytłumaczyć jak to mają zrobić, czy ty udostępniłeś im instrukcję sterownika i DTR-kę kotła bo pozostaje mieć nadzieję, że czytać umieją a jak nie to weź na koszt dewelopera fachowca który sobie z tym poradzi moim zdaniem ten sterownik to niech sobie ten pan do domu zabierze bo to samo co on zrobi ecoal ale niech się fachowcy wypowiedzą, a i jeszcze jedno czy ty masz podlogówkę i kaloryfery na jednym rozdzielaczu z przepływomierzami ?

 

Oczywiście, dostali komplet dokumentów, które przyszły razem z piecem. Tam z tego co widziałem była książeczka z opisem pieca. Co do ich posunięć to po pierwsze - wiedzą, że nie za bardzo się znam na tym a po drugie chcieli, żebym wziął od nich Galmeta 24KW ale ja im odmówiłem. Teraz najprawdopodobniej chcą zrobić wszystko, żeby mi pokazać, że ten piec jest zły. Innego fachowca już zacząłem szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...