Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Producent po to robi tyle wyjść na kotle aby z nich skorzystać.W Twoim przypadku oba zasilania czyli CO i CWU bezpośrednio z kotła.To co zrobił instalator robi się na większych wyjściach ale pojedyńczych.Jednym słowem spitolił to.Z lewej strony na kotle CWU z prawej CO,każde oddzielnie.

 

Dzięki jutro im przekażę. Będzie kolejna poprawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak jak koledzy piszą po co rozbudowany sterownik jak nie będziesz z niego korzystał?? po co Ci 2 niezależne wyjścia z kotła jak instalator i tak robi po swojemu???Na co ci czujnik podłogówki( niezależny i pewnie drogi ) jak to mozna sterować kotłem??? instalator NIE MA BLADEGO pojęcia o sterownikach nowej generacji!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, dostali komplet dokumentów, które przyszły razem z piecem. Tam z tego co widziałem była książeczka z opisem pieca. Co do ich posunięć to po pierwsze - wiedzą, że nie za bardzo się znam na tym a po drugie chcieli, żebym wziął od nich Galmeta 24KW ale ja im odmówiłem. Teraz najprawdopodobniej chcą zrobić wszystko, żeby mi pokazać, że ten piec jest zły. Innego fachowca już zacząłem szukać.
Chcieli też zaoszczędzić na pompce,rurkach itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna sprawa nie widzę dobrze ale.... nie masz regulacji przepływu w poszczególnych pętlach??? wszędzie bedą grzały jednakowo??? przeciez to nieekonomiczne i niefunkcjonalne... np w wiatrołapie dajesz inny przepływ,w kuchni czy salonie jeszcze inny a pod oknami czy drzwiami tarasowymi całkiem inny i masz komfort użytowania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą po co rozbudowany sterownik jak nie będziesz z niego korzystał?? po co Ci 2 niezależne wyjścia z kotła jak instalator i tak robi po swojemu???Na co ci czujnik podłogówki( niezależny i pewnie drogi ) jak to mozna sterować kotłem??? instalator NIE MA BLADEGO pojęcia o sterownikach nowej generacji!!!

 

Dobre jest tylko to,że ja za to nie płacę. Wszystko zawiera się w cenie budynku. Ja tylko zakupiłem piec za który developer odliczy mi 6000 zł od ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jest tylko to,że ja za to nie płacę. Wszystko zawiera się w cenie budynku. Ja tylko zakupiłem piec za który developer odliczy mi 6000 zł od ceny.

 

A wyciągnał ci chociaż kabel do czujnika temp?? np w salonie??? bo wg tej instalcaji sterowac temp wew będziesz temp wody w podłogówce...zimno na dworze -dasz cieplejsza wode na podłogówke- cieplej na dworze -zimniejsza woda...a to wszystko można robić sobie z laptopa czy telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno czy masz rozprowadzone przewody do czujników :wewnętrzny, zewnętrzny, podłogówka czy są już tynki i trzeba kuć ?

 

Instalacja na czujniki wyprowadzona była pod tynkiem. Byłem dzisiaj ale zapomniałem sprawdzić czy je już zamontowali ale chyba tak bo w pudełku od pieca było pusto a czujniki przychodzą razem z piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyciągnał ci chociaż kabel do czujnika temp?? np w salonie??? bo wg tej instalcaji sterowac temp wew będziesz temp wody w podłogówce...zimno na dworze -dasz cieplejsza wode na podłogówke- cieplej na dworze -zimniejsza woda...a to wszystko można robić sobie z laptopa czy telefonu :)

 

Tak jest kabel do czujnika w salonie. To ten taki cienki wiszący ze ściany z tyłu za piecem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....................................

 

tak oglądam te zdjęcia i nie widać dokładnie na czym jest ustawiony kocioł, odpływ od zaworu do spuszczania wchodzi pod kocioł? bo nie widać dokładnie.

I jeszcze jedno ale to muszą wypowiedziec się specjaliści, ja mam to pytam czy nie powinieneś mieć jeszcze zamontowany zawór dbv chyba nawet to jest wymóg producenta kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oglądam te zdjęcia i nie widać dokładnie na czym jest ustawiony kocioł, odpływ od zaworu do spuszczania wchodzi pod kocioł? bo nie widać dokładnie.

I jeszcze jedno ale to muszą wypowiedziec się specjaliści, ja mam to pytam czy nie powinieneś mieć jeszcze zamontowany zawór dbv chyba nawet to jest wymóg producenta kotla

 

Piec ustawiony jest na filcu, na podłodze. Poprzednio jak pamiętasz postawili na kostkach polbruku ale kazałem im zdjęć.

 

DSC_2576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oglądam te zdjęcia i nie widać dokładnie na czym jest ustawiony kocioł, odpływ od zaworu do spuszczania wchodzi pod kocioł? bo nie widać dokładnie.

I jeszcze jedno ale to muszą wypowiedziec się specjaliści, ja mam to pytam czy nie powinieneś mieć jeszcze zamontowany zawór dbv chyba nawet to jest wymóg producenta kotla

 

Dodałem nowe zdjęcia możesz zobaczyć https://picasaweb.google.com/116441476346084086055/KOTOWNIA?authkey=Gv1sRgCLSd8uOTg6TraQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...