Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Stefan BR jak tak czytam co oni ci tam wyrabiają z podłączeniem pieca to jakbym science fiction czytał - ci ludzie nawet nie zajrzeli do DTR-ki. Goń to towarzystwo, bo do lata ci tego nie skończą. Powodzenia życzę.

 

Dzisiaj rozmawiałem z developerem i mają zmienić podłączenie na CO i CWU (osobne linie). Kłopot będzie z podłogówką bo jest podłączona pod magistralę CO i wstawiony jakiś sterownik. Ale myślę że koledzy podpowiedzą jak to przerobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co rozszyfrowałem to w mojej podłogówce na parterze przy rozdzielaczu na wejściu zastosowany jest termostatyczny zawór mieszający, dalej jest pompa, która ma pchać wodę do obiegu. Podpowiedzcie czy wystarczy jak odepnę sterownik zamontowany przez instalatora od tej pompy i w takim zestawie tj. pompę oraz czujnik podłogówki podłączę pod sterownik pieca aby sterował pracą tej pompy? Czy to wystarczy, czy trzeba coś przerabiać.

 

podłogówka.jpg

Podłogówka.jpg

Edytowane przez STEFAN_BR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozszyfrowałem to w mojej podłogówce na parterze przy rozdzielaczu na wejściu zastosowany jest termostatyczny zawór mieszający, dalej jest pompa, która ma pchać wodę do obiegu. Podpowiedzcie czy wystarczy jak odepnę sterownik zamontowany przez instalatora od tej pompy i w takim zestawie tj. pompę oraz czujnik podłogówki podłączę pod sterownik pieca aby sterował pracą tej pompy? Czy to wystarczy, czy trzeba coś przerabiać.

 

[ATTACH=CONFIG]161184[/ATTACH]

Tak jak mówiłem nie potrzebny jest ten sterownik przy rozdzielaczu.

Wystarczy pompkę podmieszującą przy rozdzielaczu wpiąć w gniazdo pompy mieszającej, ustawić to gniazdo w parametrach na podłogowa, wykorzystać czujnik eCoala podpinając go pod zacisk podłogowej i masz sterowaną temp. w pomieszczeniu z podłogówkę spod programatora sterownika bez zbędnych dodatkowych sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem nie potrzebny jest ten sterownik przy rozdzielaczu.

Wystarczy pompkę podmieszującą przy rozdzielaczu wpiąć w gniazdo pompy mieszającej, ustawić to gniazdo w parametrach na podłogowa, wykorzystać czujnik eCoala podpinając go pod zacisk podłogowej i masz sterowaną temp. w pomieszczeniu z podłogówkę spod programatora sterownika bez zbędnych dodatkowych sterowników.

 

Czyli tutaj będzie mniej kłopotu niż z podłączeniem pieca. Przewody do podłączenia tej instalacji do pieca mam schowane pod tynkiem tj. przewód do podłączenia pompy do sterownika w piecu więc nie będzie problemu, wychodzi ze ściany przy sterowniku. Czyli rozumiem, że w takim zestawie po demontażu tego sterownika dodatkowego powinno być dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem nie potrzebny jest ten sterownik przy rozdzielaczu.

Wystarczy pompkę podmieszującą przy rozdzielaczu wpiąć w gniazdo pompy mieszającej, ustawić to gniazdo w parametrach na podłogowa, wykorzystać czujnik eCoala podpinając go pod zacisk podłogowej i masz sterowaną temp. w pomieszczeniu z podłogówkę spod programatora sterownika bez zbędnych dodatkowych sterowników.

 

Czy to ustawienie w parametrach gniazda mieszającej na podłogową można wykonać na panelu sterownika czy trzeba tam pojechać z laptopem i się z nim podpiąć pod sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tutaj będzie mniej kłopotu niż z podłączeniem pieca. Przewody do podłączenia tej instalacji do pieca mam schowane pod tynkiem tj. przewód do podłączenia pompy do sterownika w piecu więc nie będzie problemu, wychodzi ze ściany przy sterowniku. Czyli rozumiem, że w takim zestawie po demontażu tego sterownika dodatkowego powinno być dobrze?

Będzie dobrze.

I ja nie piszę że z tym sterownikiem nie będzie to pracować tylko po co kupować jakieś dodatkowe rzeczy które kosztują a to co dostaliśmy za darmo w zestawie będzie leżało w pudełku i w końcu skończy w koszu na śmieci.

Po co kręcić w dwóch miejscach jak można w jednym i wszystkim :)

Jesteś i tak w dobrej sytuacji bo to oni ponoszą koszty swojej niewiedzy ale w większości przypadków instalatorzy wstawiają jakieś niepotrzebne rzeczy które dostaliście za darmo w zestawie.

Ja tam wyznaję zasadę że lepiej pół litra wypić niż wylać hehe.

A to przy bezmyślności i lenistwie bądź przy uważaniu się za najmądrzejszego i wszech wiedzącego może iść już na skrzynki :)

Każdemu mówię może instalator zadzwonić i dopytać jak czegoś nie wie czy nie rozumie.

Często dzwonią ale bywa że tak jak napisałem wyżej.

Delphion ile razy dzwonił i pytał czy instalator się kontaktował ale jemu coś nie pozwalało, przecież ja nie chcę za to pieniędzy, nic to nikogo nie kosztuje, nawet proponuję często że oddzwonię bo abo nie mogę wygadać choć klecham na okrągło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze.

I ja nie piszę że z tym sterownikiem nie będzie to pracować tylko po co kupować jakieś dodatkowe rzeczy które kosztują a to co dostaliśmy za darmo w zestawie będzie leżało w pudełku i w końcu skończy w koszu na śmieci.

Po co kręcić w dwóch miejscach jak można w jednym i wszystkim :)

Jesteś i tak w dobrej sytuacji bo to oni ponoszą koszty swojej niewiedzy ale w większości przypadków instalatorzy wstawiają jakieś niepotrzebne rzeczy które dostaliście za darmo w zestawie.

Ja tam wyznaję zasadę że lepiej pół litra wypić niż wylać hehe.

A to przy bezmyślności i lenistwie bądź przy uważaniu się za najmądrzejszego i wszech wiedzącego może iść już na skrzynki :)

Każdemu mówię może instalator zadzwonić i dopytać jak czegoś nie wie czy nie rozumie.

Często dzwonią ale bywa że tak jak napisałem wyżej.

Delphion ile razy dzwonił i pytał czy instalator się kontaktował ale jemu coś nie pozwalało, przecież ja nie chcę za to pieniędzy, nic to nikogo nie kosztuje, nawet proponuję często że oddzwonię bo abo nie mogę wygadać choć klecham na okrągło :)

 

 

Wiem, że by działało ale tak jak piszesz kupiłem taki piec po to, żeby sobie z laptopa będąc poza domem zmniejszyć temperaturę w domu dowiadując się, że teściowa jedzie do nas na kawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ciekawe rozwiaznie termometry analogowe,do tego elektroniczne ustawianie wody i zawor 3-drogowy:)) STEFAN_BR zapytaj sie gościa czy będziesz mógł ustawiać niezalezny przepływ wody przez pętle? rotametry widzę a już chociaż jakieś proste ręczne przepływomierze to nie ...

 

A gdzie się montuje te przepływomierze? Bo nie mam bladego pojęcia w którym miejscu na rozdzielaczu ich szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ciekawe rozwiaznie termometry analogowe,do tego elektroniczne ustawianie wody i zawor 3-drogowy:)) STEFAN_BR zapytaj sie gościa czy będziesz mógł ustawiać niezalezny przepływ wody przez pętle? rotametry widzę a już chociaż jakieś proste ręczne przepływomierze to nie ...

 

Czy powinny być zamontowane na kolektorze powrotu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotametry (przepływomierze) masz na zasilaniu i dobrze , zaworki możesz mieć na powrocie i tych nie widać ...

zaworki mogą być przygotowane do montażu siłowników - gdyby Ci się zachciało regulować przepływ w pętli z pokoju ... siłowników montować nie musisz.

 

tu masz uzbrojony rozdzielacz w rotametry (u góry) i zaworki (na dole) -> http://pex.pl/p/39/408/rozdzielacz-mosiezny-premium-9-sekcji-capricorn-rozdzielacze-z-przeplywomierzami-rozdzielacze-c-o-.html

 

Dzięki, w międzyczasie już to sam znalazłem. Trochę jestem zielony w sprawach hydrauliki dlatego jak coś napiszecie to zaraz w necie szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto steruje z panela wykonawczego?? każdy z PC/laptopa/tableta ew z tel kom :D

 

 

Sterowanie oczywiście będzie przez internet, jak go dociągną. Chodziło mi tylko o wstępne ustawienie tak aby instalator jak się już upora z wszystkim mógł zrobić próbę odpalenia pieca. Na razie będzie grzana sama podłogówka dlatego tez chciałem się dowiedzieć czy da radę to nastawić bez laptopa. Mam nadzieję, że jutro w końcu zakończą tę swoją niefortunną instalację. Pozostanie mi tylko wrzucić na kruszarkę trochę wungla,, wysortować eco i próbować palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie oczywiście będzie przez internet, jak go dociągną. Chodziło mi tylko o wstępne ustawienie tak aby instalator jak się już upora z wszystkim mógł zrobić próbę odpalenia pieca. Na razie będzie grzana sama podłogówka dlatego tez chciałem się dowiedzieć czy da radę to nastawić bez laptopa. Mam nadzieję, że jutro w końcu zakończą tę swoją niefortunną instalację. Pozostanie mi tylko wrzucić na kruszarkę trochę wungla,, wysortować eco i próbować palić.

Podepnij ruter i sterować możesz przej wifi po IP w zasięgu rutera :)

Możesz także przez kabel wpisująć IP stra w przeglądarce. U mnie działa tylko 10sekund potem zrywa. Przez ruter działa OK

Edytowane przez chris__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...