Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zbyszek ale to jest ciężkie w komforcie użytkowania, masz non stop albo przegrzewasz chate albo nie dogrzewasz...nie jestem za sterowniem temp w domu w trybie cyklicznym lub temp wody... spada w domu temp np z zadanej 22 na 21,9 załancza sie podłogówka, osiąga 22,1 podłogówka się wyłancza

Jest ciężkie do początkowego ustawienia ale potem idzie. Ja tak jadę i kocioł pracuje stabilniej. Teraz masz taką cyrkulację na obu obiegach, dojdzie do zadanej i dalej cykliczna, spadnie temp. załączy pompę dochodzi do zadanej i znowu :)

Przy ciągłej by było jeszcze ładniej ale u mnie się na razie nie da :) Wiosną pomyślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze jest to jakiś zawór 3-drożny lub zwykła głowica gdzie ustawiasz temp wody...
Za słabe (za małe ) to zdjęcie aby coś zobaczyć. Jedno to że jest to (chyba) do jednego obiegu a nie wiemy czy to tylko w jednym miejscu. Cyba będzie ocięcie pomieszczenia bo 3D ma przy rozdzielaczu tak samo jak termostatyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan ma podłogówki na dole zrobione poprzez rozdzielacz z pompą, rotametrami i zaworem trójdrożnym termostatycznym i to jest dobre, a w łazience na górze ze zdjęć wynika że jest obwód podłogi wpięty z rozdzielacza grzejnikowego i z zaworem rtl i to jest średnio dobrze ale działać bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan ma podłogówki na dole zrobione poprzez rozdzielacz z pompą, rotametrami i zaworem trójdrożnym termostatycznym i to jest dobre, a w łazience na górze ze zdjęć wynika że jest obwód podłogi wpięty z rozdzielacza grzejnikowego i z zaworem rtl i to jest średnio dobrze ale działać bedzie.
Mam tak u siebie w jednym pomieszczeniu na RTL i powiem tak że muszę to przerobić bo mam RTL na zasilaniu a przerobię na wyjście. Nie mam możliwości inaczej . Jeszcze nie wymyśliłem ale do wiosny mam czas to może i się uda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan ma podłogówki na dole zrobione poprzez rozdzielacz z pompą, rotametrami i zaworem trójdrożnym termostatycznym i to jest dobre, a w łazience na górze ze zdjęć wynika że jest obwód podłogi wpięty z rozdzielacza grzejnikowego i z zaworem rtl i to jest średnio dobrze ale działać bedzie.
Po tych ostatnich zdjęciach chyba masz rację :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan ma podłogówki na dole zrobione poprzez rozdzielacz z pompą, rotametrami i zaworem trójdrożnym termostatycznym i to jest dobre, a w łazience na górze ze zdjęć wynika że jest obwód podłogi wpięty z rozdzielacza grzejnikowego i z zaworem rtl i to jest średnio dobrze ale działać bedzie.

 

Zdjęcia wstawiłem tutaj https://picasaweb.google.com/116441476346084086055/KOTOWNIA?authkey=Gv1sRgCLSd8uOTg6TraQ. A czemu średnio dobrze? Podpowiedz coś żebym nabył wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak u siebie w jednym pomieszczeniu na RTL i powiem tak że muszę to przerobić bo mam RTL na zasilaniu a przerobię na wyjście. Nie mam możliwości inaczej . Jeszcze nie wymyśliłem ale do wiosny mam czas to może i się uda :)

Trzeba przerobić, bo ogranicznik temperatury powrotu - RTL, ma być na powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wstawiłem tutaj https://picasaweb.google.com/116441476346084086055/KOTOWNIA?authkey=Gv1sRgCLSd8uOTg6TraQ. A czemu średnio dobrze? Podpowiedz coś żebym nabył wiedzy.

Od razu nie panikuj, ale ograniczenie RTL-em polega na tym że ten zawór zamyka się kiedy przepływa przez niego woda o temperaturze na jaką jest w danej chwili nastawiony - dokładne temperatury odpowiadające cyfrze na głowicy są zwykle podane na opakowaniu zaworu. Jak wiadomo taki zawór będzie dotąd otwarty

aż przez całą pętle podłogówki popłynie gorąca woda (taka jaka wychodzi z kotła), część ciepła po drodze odda w beton aż dotrze do zaworu który nagrzeje się i zamknie przepływ, po czym po wychłodzeniu ponownie się otworzy itd.(Można to nazwać pracą cykliczną) A średnio dobrze dlatego, bo zwykle maksymalną temperaturą jaką się dopuszcza na posadzki to 50 st. więc jeśli masz obliczone grzejniki pod parametr 75/55/20 to większe mrozy może być konieczność nastawy takiej temperatury na kotle- 75 st. i też taka gorąca woda płynie w pętle z RTL-em. Jeśli ktoś wyliczył grzejniki na parametr 55/45/20 i zastosował zawór mieszający na obwód c.o to problemów być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu nie panikuj, ale ograniczenie RTL-em polega na tym że ten zawór zamyka się kiedy przepływa przez niego woda o temperaturze na jaką jest w danej chwili nastawiony - dokładne temperatury odpowiadające cyfrze na głowicy są zwykle podane na opakowaniu zaworu. Jak wiadomo taki zawór będzie dotąd otwarty

aż przez całą pętle podłogówki popłynie gorąca woda (taka jaka wychodzi z kotła), część ciepła po drodze odda w beton aż dotrze do zaworu który nagrzeje się i zamknie przepływ, po czym po wychłodzeniu ponownie się otworzy itd.(Można to nazwać pracą cykliczną) A średnio dobrze dlatego, bo zwykle maksymalną temperaturą jaką się dopuszcza na posadzki to 50 st. więc jeśli masz obliczone grzejniki pod parametr 75/55/20 to większe mrozy może być konieczność nastawy takiej temperatury na kotle- 75 st. i też taka gorąca woda płynie w pętle z RTL-em. Jeśli ktoś wyliczył grzejniki na parametr 55/45/20 i zastosował zawór mieszający na obwód c.o to problemów być nie powinno.

 

Oj biedny ja biedny, chyba czeka mnie niezły bigos z tym ogrzewaniem. Ale od początku - do podłączenie podłogówki trzeba przerobić tak aby zasilanie do rozdzielacza szło nie za pompą CO tylko równolegle z nią. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że się mylimy co do tego połączenia pętli w łazience na górze i ona będzie wpięta w rozdzielacz na dole w tym z zaworem termostatycznym bo na zdjęciu jest miejsce na siódmy obwód, a w tej skrzynce na górze ma być tylko odpowietrznik. I to by było najlepsze rozwiązanie. Trzeba więcej zdjęć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...