Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

On już jest zamontowany ale niepotrzebnie bo z grawitacją u Ciebie będzie kiepsko, ale przyjmijmy że jest dużo lepiej.

Wstawi UPSa i olać grawitację i to raczej tylko dlatego żeby w tyłek nie marznąć jak prądu braknie.

Kocioł się nie przegrzeje, tylko zacznie normalnie wygasać zresztą tobie nie muszę tego mówić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W łazience masz kasetowy ogranicznik temperatury http://www.schlosser.com.pl/kaseta_rtl.html w opisie można wpiąć do instalacji o parametrach 70/55, ale powinna być zabezpieczona do 50 st. :/

Z pompami już git, tylko teraz nie bardzo widze sens montażu tego zaworu różnicowego, no ale za to będzie poważnie wyglądał ;)

No i się niedopatrzyłem zaworu zwrotnego za pompą c.o

 

Czyli z tym kasetowym ogranicznikiem ( a jest ich 3 szt - na każdej pętli w każdym pomieszczeniu osobny) będzie dobrze, czy to też należałoby jakoś przerobić?

Edytowane przez STEFAN_BR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma z tym problemu. Wszystko jest omawiane na spokojnie. Nie wiem jak będzie jak im powiem, że trzeba przerobić podłącze do podłogówki ale zobaczymy.

Na spokojnie dopóki tam jesteś hehe.

Nie chciałbyś słyszeć tego co jest jak odjedziesz.

Powinni cię fachowcy dobrze opić na koniec że ich trochę roboty nauczyłeś :)

Będą teraz najbardziej kompetentną firmą w okolicy do montażu kotłów z takimi sterownikami.

Podziękować wypada koledze Odegree że spojrzał fachowym okiem na całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma z tym problemu. Wszystko jest omawiane na spokojnie. Nie wiem jak będzie jak im powiem, że trzeba przerobić podłącze do podłogówki ale zobaczymy.

Z tą podłogówką na górze to jeszcze się wstrzymaj, bo jeśli masz grzejniki tak dobrane że nie będziesz musiał garować w kotle przy mrozach więcej niż 55 st. to nie ma źle. Dowiedz się ile watów liczyli na metr kwadratowy.

A podłogówka na dole jest ok, nie widać tylko za pompą c.o nad kotłem zaworu zwrotnego i o to bym się czepił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mogę powiedzieć ,że udało mi się znaleźć dobrego fachowca z Dąbrowy Górniczej.

Przy pierwszym montażu RBR-a miał pełno pytań.Teraz montuje i praktycznie nie dzwoni :)

A co do samego sterowania to mówi,ze pojęcia nie miał jaki to prosty sterownik.20 lat w swoim fachu i co najlepsze uważnie słuchał mnie co i jak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mogę powiedzieć ,że udało mi się znaleźć dobrego fachowca z Dąbrowy Górniczej.

Przy pierwszym montażu RBR-a miał pełno pytań.Teraz montuje i praktycznie nie dzwoni :)

A co do samego sterowania to mówi,ze pojęcia nie miał jaki to prosty sterownik.20 lat w swoim fachu i co najlepsze uważnie słuchał mnie co i jak ma być.

I tak powinno być, po to ma człowiek dwoje oczu, rąk , uszu a tylko jedną gębę żeby więcej słuchać, podpatrywać, robić a nie tylko gadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą podłogówką na górze to jeszcze się wstrzymaj, bo jeśli masz grzejniki tak dobrane że nie będziesz musiał garować w kotle przy mrozach więcej niż 55 st. to nie ma źle. Dowiedz się ile watów liczyli na metr kwadratowy.

A podłogówka na dole jest ok, nie widać tylko za pompą c.o nad kotłem zaworu zwrotnego i o to bym się czepił.

 

A wiesz, ze właśnie w tej chwili to samo zauważyłem na zdjęciach i miałem do Was pisać. Nad POMPĄ CWU jest zaraz zawór kulkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą podłogówką na górze to jeszcze się wstrzymaj, bo jeśli masz grzejniki tak dobrane że nie będziesz musiał garować w kotle przy mrozach więcej niż 55 st. to nie ma źle. Dowiedz się ile watów liczyli na metr kwadratowy.

A podłogówka na dole jest ok, nie widać tylko za pompą c.o nad kotłem zaworu zwrotnego i o to bym się czepił.

 

Zasadniczo projekt nie przewidywał podłogówki tylko grzejniki, które zostały dobrane jak to napisano w projekcie "wielkości, typy i moce grzejników zostały dobrane do strat ciepła w poszczególnych pomieszczeniach". i tak zostały zamontowane. Podłogówka jest dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, ze właśnie w tej chwili to samo zauważyłem na zdjęciach i miałem do Was pisać. Nad POMPĄ CWU jest zaraz zawór kulkowy.

Nad pompą cwu jest zawór kulowy, oczywiście niepotrzebny bo za raz nad nim jest zawór zwrotny - taki mosiężny on jest bardzo potrzebny. I taki zawór zwrotny powinien być za pompą c.o , to jest po to potrzebne aby w czasie pracy tylko jednej pompy nie nastąpiło zasysanie wstecz przez drugą niepracującą pompę. A i jeszcze ważna sprawa, te zawory OBOWIĄZKOWO muszą mieć metalowy grzybek a nie plastik w środku. Polecam zawory klapowe, albo zwrotne po usunięciu sprężynki ze środka (najlepiej szydełkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad pompą cwu jest zawór kulowy, oczywiście niepotrzebny bo za raz nad nim jest zawór zwrotny - taki mosiężny on jest bardzo potrzebny. I taki zawór zwrotny powinien być za pompą c.o , to jest po to potrzebne aby w czasie pracy tylko jednej pompy nie nastąpiło zasysanie wstecz przez drugą niepracującą pompę. A i jeszcze ważna sprawa, te zawory OBOWIĄZKOWO muszą mieć metalowy grzybek a nie plastik w środku. Polecam zawory klapowe, albo zwrotne po usunięciu sprężynki ze środka (najlepiej szydełkiem)

 

Dzięki, rozumiem, jutro im przekażę. Rozumiem, ze w takim podłączeniu jak jest obecnie jak nie będzie pracować pompa CO pompa CWU może zasysać wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo projekt nie przewidywał podłogówki tylko grzejniki, które zostały dobrane jak to napisano w projekcie "wielkości, typy i moce grzejników zostały dobrane do strat ciepła w poszczególnych pomieszczeniach". i tak zostały zamontowane. Podłogówka jest dodatkowo.

No właśnie tylko aby dobrać wielkość i moc grzejnika zakładamy jakim parametrem będziemy go zasilać dam przykład;

grzejnik purmo C11 1000x600 parametr 75/65 moc- 1018W

grzejnik purmo C11 1000x600 parametr 55/45 moc- 517W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo projekt nie przewidywał podłogówki tylko grzejniki, które zostały dobrane jak to napisano w projekcie "wielkości, typy i moce grzejników zostały dobrane do strat ciepła w poszczególnych pomieszczeniach". i tak zostały zamontowane. Podłogówka jest dodatkowo.

A jeśli w pomieszczeniach jest dodatkowa podłogówka to na bank Ci mocy nie braknie, pytanie tylko czy we wszystkich pomieszczeniach dokładałeś podłogówki, czy pozostały jakieś z samymi grzejnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko aby dobrać wielkość i moc grzejnika zakładamy jakim parametrem będziemy go zasilać dam przykład;

grzejnik purmo C11 1000x600 parametr 75/65 moc- 1018W

grzejnik purmo C11 1000x600 parametr 55/45 moc- 517W

 

Mam rozpiskę z wymiarami grzejników i mocą ale bez parametrów temperaturowych.

 

Grzejniki.jpg

Edytowane przez STEFAN_BR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli w pomieszczeniach jest dodatkowa podłogówka to na bank Ci mocy nie braknie, pytanie tylko czy we wszystkich pomieszczeniach dokładałeś podłogówki, czy pozostały jakieś z samymi grzejnikami?

 

W sypialni nie ma podłogówki ale za to dołożyłem jeden grzejnik. U dzieciaków w pokojach na górze podłogówka jest tylko na połowie a założone trochę wieksze grzejniki niż w rozpisce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...