Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do przykładu biorę grzejnik nr2 z listy kuchia v22 800x600 - 848W

Odpowiednik purmo ventil compact v22 800x600 param 75/65 - 1367W

param 55/45 - 685W

Coś pośrodku wychodzi, a nie pamiętasz firmy grzejników?

 

PURMO, mam je na fotkach. https://picasaweb.google.com/116441476346084086055/Grzejniki?authkey=Gv1sRgCI6i0qK8wP7pTw

Edytowane przez STEFAN_BR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ventil compact , tak jak pisałem wychodzi coś pośrodku tego parametru czyli ok 65/55, ale jak piszesz że jeszcze dokładasz w niektórych miejscach i są dodatkowe podłogówki to nie sądze abyś musiał prowadzić kiedyś kocioł wyżej niż 55 st. oczywiście to jest dobrane gdy na dworze jest -20 st. a ile takich dni jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ventil compact , tak jak pisałem wychodzi coś pośrodku tego parametru czyli ok 65/55, ale jak piszesz że jeszcze dokładasz w niektórych miejscach i są dodatkowe podłogówki to nie sądze abyś musiał prowadzić kiedyś kocioł wyżej niż 55 st. oczywiście to jest dobrane gdy na dworze jest -20 st. a ile takich dni jest.

 

Tak masz rację, znalazłem fotki Purmo Ventil compact.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ventil compact , tak jak pisałem wychodzi coś pośrodku tego parametru czyli ok 65/55, ale jak piszesz że jeszcze dokładasz w niektórych miejscach i są dodatkowe podłogówki to nie sądze abyś musiał prowadzić kiedyś kocioł wyżej niż 55 st. oczywiście to jest dobrane gdy na dworze jest -20 st. a ile takich dni jest.

 

Czyli z tymi kasetowymi ogranicznikami będą dobrze chodziły te pętle podłogówki u góry czy może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tymi kasetowymi ogranicznikami będą dobrze chodziły te pętle podłogówki u góry czy może być problem?
Jeżeli przewymiarowałeś grzejniki, pompy będą podłączone w odpowiedni sposób z zaworami zwrotnymi a zawory RTL które masz zamontowane w odpowiedni sposób to powinno działać. Chyba że jeszcze czegoś nie widać i czegoś nie wiemy :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tymi kasetowymi ogranicznikami będą dobrze chodziły te pętle podłogówki u góry czy może być problem?

Jeśli tak jak pisałem, nie będziesz nastawiał wyższej temperatury na kotle niż 55st. a z Twojego opisu wielkości i ilości grzejników wychodzi że nie, czyli będzie działało dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz teodor my sobie tutaj tak pieprzymy o wszystkim jak trzeba :)

Co ciekawe nikt się tutaj nie kłuci, nie wyzywa to chyba jest dobrze.

Kto zainteresowany jest tym kociołkiem i przeczyta kilkanaście stron wstecz otrzyma odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Jeśli coś cię interesuje a nie możesz znaleźć to wal jak w dym :)

Pytaj, dyskutuj, każdy jest na wątku mile widziany.

Wątek o awaryjnym zasilaniu kotłów jest również gdzieś na forum, pisałem tam trochę chyba ponad dwa lata do tyłu ale jak ktoś z klientów czy chłopaków pyta tutaj to dlaczego nie odpowiedzieć.

Jeśli znam odpowiedź czy mogę coś doradzić to dlaczego nie, tak mi się wydaje.

UPSów nie sprzedaję, także to nie reklama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek już dłuższy czas i teraz się zastanawiam czy powinien być zatytułowany RBR ekouniwersal??

Mozę by tak trzymać się tematu? Tak żeby ktoś miał z tego pożytek, jeżeli jest coś jeszcze do omówienia to można stworzyć inny wątek odpowiadający konwersacji.

Jeżeli czytasz już dłuższy czas to znaczy że cię interesuje lub czegoś szukasz. Jeżeli potrzebujesz wiadomości to naprawdę warto zapytać a odpowiedź dostaniesz. Nie warto czekać a warto pytać :)

Jak widzisz jest tu taka rodzina ludzi z kociołkami i nie tylko tymi którego dotyczy ten wątek, wszyscy sobie pomagają i tak jak karoka napisał panuje tu taka fajna rodzinna atmosfera :)

Pytanie nie boli :)

Jak nie pytasz to wtedy może boleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...