Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam jeszcze 3 tygodnie na wybranie pieca, nadal nie jestem zdecydowany...Teraz w rankingu stoją RBR oraz SKAM-P Premium i kociołek firmy z pod Płocka (nazwy w tej chwili nie pomnę), oba ostatnie budową wymiennika i gabarytami dość podobne. Ten ostatni ma 10 lat gwarancji "na wszystko", osobne wyjścia na wodę CO i CWU i jest najtańszy z całej trójki, sprzedawany w komplecie ze sterownikiem TECH ST-48 i palnikiem Ekoenergii. Można go kupić też bez sterownika, i tu się zastanawiam - bruli czy ST-48?

 

Ale do rzeczy: wielka prośba, czy ktoś mający RBR 11 kW mógłby zrobić mi parę zdjęć tego kotła??

1. od frontu widok na całość z koszem

2. przez drzwiczki od wyczystki na środek (wnętrze)

2. przez pozostałe drzwiczki - na wnętrze

 

Nie mam niestety gdzie tego pieca zobaczyć, a producent się nie kwapi jakieś zdjęcia udostępnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daleko możesz podjechać żeby obejrzeć kociołek ?

(...)

Na szybko znalazłem 60km od ciebie ale nie jestem pewien czy w Ostrołęce nie mam tego kociołka, było by bliżej.

 

Preferuję Ostrołękę, bo bliżej i dojazd dobry, ale i 60 km mogę dojechać...

Ale i same zdjęcia dużo mi powiedzą, bo jak na razie to w ogóle nic nie widziałem, poza przekrojem z dtr i zdjęciami ze strony producenta.

 

Na ten kocioł co pisałem, faktycznie pokręciłem jesli chodzi o gwarancję: "10 lat na wymiennik i spawy" wg słów "dystrybutora". A gwarancję wiadomo, czyta się przed zakupem...Kusi mnie te 10 lat i cena: za kociołek 12 kW z brulim zapłaciłbym poniżej 6 tyś zł, a niestety muszę się liczyć z groszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję Ostrołękę, bo bliżej i dojazd dobry, ale i 60 km mogę dojechać...

Ale i same zdjęcia dużo mi powiedzą, bo jak na razie to w ogóle nic nie widziałem, poza przekrojem z dtr i zdjęciami ze strony producenta.

 

Na ten kocioł co pisałem, faktycznie pokręciłem jesli chodzi o gwarancję: "10 lat na wymiennik i spawy" wg słów "dystrybutora". A gwarancję wiadomo, czyta się przed zakupem...Kusi mnie te 10 lat i cena: za kociołek 12 kW z brulim zapłaciłbym poniżej 6 tyś zł, a niestety muszę się liczyć z groszem.

Ale nie zapominaj że zielony to nie to co niebieski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie te 10 lat i cena: za kociołek 12 kW z brulim zapłaciłbym poniżej 6 tyś zł, a niestety muszę się liczyć z groszem.

No kociołek z półki za 5 tysięcy z pompą obiegową lub bojlerem w gratisie.

Szału nie będzie. Skąd wiem ?

Bo na taki kiedyś dałem się nabrać hehe.

Studiując dogłębnie warunki gwarancji równie dobrze można ją stracić za trzy lata czy dwa.

Jutro się rozejrzę jeszcze za kociołkiem który pracuje gdzieś koło ciebie.

Na zdjęciu to i moja teściowa ładnie wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to czekam na namiar...i zdjęcia, jakby ktoś mógł podesłać/zamieścić w sieci - myślę, że nie tylko ja skorzystam.

Gwarancję na tamten kocioł sobie do weekendu przeczytam...

 

Kilka fotek masz tutaj, może coś pomogą w decyzji https://picasaweb.google.com/116441476346084086055/KOTOWNIA?authkey=Gv1sRgCLSd8uOTg6TraQ

Edytowane przez STEFAN_BR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jakies wiadomosci odnosnie glosno chodzacych podajnikow? Informacja miala byc podana na dniach ale to bylo w okolicach swiat, poki co czas leci i nic sie w tej sprawie nie dzieje, u kilku osob za posrednictwem sprzedawcow z forum wymieniono podajniki reszta czeka, moze przynajmniej jakis update czy cos sie dzieje w tym kierunku?

Również cierpliwie czekam, a to na dniach się faktycznie robi w tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również cierpliwie czekam, a to na dniach się faktycznie robi w tygodnie.

Dzisiaj rozmawiałem nawet w tej sprawie z producentem.

Praktycznie już coś wiadomo ale nie zostałem upoważniony do przekazywania szczegółów.

Ekoenergia już ustosunkowała się do tematu, na dniach pewnie producent zamieści odpowiednią informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, coś zawsze pomogą, ale nadal przydałyby się zdjęcia z wnętrza kotła.

Karoka65 - numer tel. przesłałem Ci na priv. Jak będziesz miał jakieś namiary na RBR w mojej okolicy, który mogę zobaczyć, to proszę o telefon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, coś zawsze pomogą, ale nadal przydałyby się zdjęcia z wnętrza kotła.

Karoka65 - numer tel. przesłałem Ci na priv. Jak będziesz miał jakieś namiary na RBR w mojej okolicy, który mogę zobaczyć, to proszę o telefon!

 

Popatrz sobie na tym forum tylko trochę się cofnij. Ja czytałem całe od początku i jest sporo fotek szczególnie przy postach jak ktoś się radzi odnośnie spalania, spieków, dziwnych nalotów czyszczenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...