Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Czerny, jakiej marki masz motoreduktor bo na filmiku nie dopatrzyłem się?

Silnik: Besel, reduktor: Transtecno

Dokładne zdjęcia:

x20130122_152214.jpgx20130122_152101.jpgx20130122_152143.jpg

 

Wszystkie korekty wprowadziłem, dzisiaj po południu podjadę na budowę i sprawdzę czy cokolwiek pomogły. Na razie to się zastanawiam, czemu mam ciągle tak zimny powrót, w granicach 28 st. Wieczorem podniosłem CO na piecu z 50 do 55 st ale chyba nic to nie pomogło. Grzejniki przykręcone na 1, podłogówka również, więc powrót powinien być chyba cieplejszy??

 

A tak poza tym, to wczoraj miałem małą detonację w piecu. Podajnik nie pracował, dmuchawa również na 0, więc otworzyłem drzwiczki by wyczyścić koronę z kartofli a tu patrzę, że dym z pieca cofa się i idzie przez wentylator. Nie zdążyłem zamknąć drzwiczek a tu jak nagle nie pierd...lnie, huk, błysk z wentylatora. Myślałem że może jakieś zwarcie się zrobiło na kondensatorze i to on pierdyknął, ale na chwilę zaryzykowałem i włączyłem wentylator a ten normalnie zadziałał i działa do tej pory. Miał ktoś już taką przygodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jazzy77 masz manometr zamontowany na grupie bezpieczeństwa pod bojlerem, z niego dowiesz się jakie jest w danej chwili ciśnienie w instalacji.

Co do ciśnienia jakie powinno panować w Twojej instalacji mogę się wypowiedzieć jeśli ją dokładniej opiszesz.

Tj. ile metrów wyżej jest zainstalowany najwyższy grzejnik w domu, aby ustalić ciśnienie statyczne instalacji.

 

Mam nadzieje że ten zawór pod pompą na grzejniki masz otwarty który prowadzi do zaworu dbv?

 

Dalej masz problem z cieknącego zaworu pod bojlerem? bo jest na to rada.

grupa bezpieczeństwa.jpg

Edytowane przez 0degree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik: Besel, reduktor: Transtecno

 

A tak poza tym, to wczoraj miałem małą detonację w piecu. Podajnik nie pracował, dmuchawa również na 0, więc otworzyłem drzwiczki by wyczyścić koronę z kartofli a tu patrzę, że dym z pieca cofa się i idzie przez wentylator. Nie zdążyłem zamknąć drzwiczek a tu jak nagle nie pierd...lnie, huk, błysk z wentylatora. Myślałem że może jakieś zwarcie się zrobiło na kondensatorze i to on pierdyknął, ale na chwilę zaryzykowałem i włączyłem wentylator a ten normalnie zadziałał i działa do tej pory. Miał ktoś już taką przygodę?

 

Nie nie miałem takiej przygody:o, ale przy dmuchawie także jak u Ciebie wychodził dym. Pomogło wyczyszczenie czopucha i rury łączącej piec z kominem.

Pozdrawiam:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez i już tak nie wybielaj tego problemu bo już nie chce się tego czytać. ją rozumiem ze może ci sprzedaż trochę spadnąc ale bez przesady

raf tu nie chodzi o jakieś wybielanie. Na pewno gdzieś pracujesz czy masz może jakąś firmę.

Masz jakąś wiedzę na temat tego co robisz ? Masz !

Co byś powiedział gościowi który nie mając zielonego pojęcia o tym co ty robisz , nigdy nawet tego na oczy nie widział, a ty masz z tym kontakt na co dzień ?

a pisałby takie bzdury.

Skaczę po wątkach i pisze głupoty powtarzając się z tym samym.

Mądry człowiek po przeczytaniu kilku takich wpisów będzie wiedział co ten ktoś ma na celu.

Sobie robi krzywdę bo nikt nie weźmie go na poważnie.

Co do sprzedaży mimo że po sezonie a i tak jest nie najgorzej :)

Myślałem że będzie gorzej i nie z tego względu że komuś się wydaje że takim pisaniem komuś zaszkodzi.

Na tym kończę ten temat.

Wiadomości swoim klientom przekazuję telefonicznie.

Skoro mam być tu komuś wrogiem, po co mi to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raf tu nie chodzi o jakieś wybielanie. Na pewno gdzieś pracujesz czy masz może jakąś firmę.

Masz jakąś wiedzę na temat tego co robisz ? Masz !

Co byś powiedział gościowi który nie mając zielonego pojęcia o tym co ty robisz , nigdy nawet tego na oczy nie widział, a ty masz z tym kontakt na co dzień ?

a pisałby takie bzdury.

Skaczę po wątkach i pisze głupoty powtarzając się z tym samym.

Mądry człowiek po przeczytaniu kilku takich wpisów będzie wiedział co ten ktoś ma na celu.

Sobie robi krzywdę bo nikt nie weźmie go na poważnie.

Co do sprzedaży mimo że po sezonie a i tak jest nie najgorzej :)

Myślałem że będzie gorzej i nie z tego względu że komuś się wydaje że takim pisaniem komuś zaszkodzi.

Na tym kończę ten temat.

Wiadomości swoim klientom przekazuję telefonicznie.

Skoro mam być tu komuś wrogiem, po co mi to.

Ok, ale przypome ci twoją maksyme nie wiem czy w słowo w słowo "Co jest dobre dla Kowalskiego to nie znaczy że też dla Bobka Budowniczego". Myśle że po zimie złoże ci oficjalnie reklamację na to buczenie bo teraz zima i wiadomo. Jak chcesz to pokaże ci kocioł rodziców 25Kw i chodzi podajnik ciszej niż wentylator. Nie podam jaka firma bo nie będe im robił reklamy.

Edytowane przez raf1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty myślisz że tam same buraki pracują a podstawowym narzędziem to jest tylko młotek i przecinak ?

Zapewniam Cię że jak Ekoenergia tak i Besel mają wszystkie potrzebne przyrządy, nie musisz szukać swoich ale jak się nudzisz to możesz sobie zrobić wycieczkę po kraju.

Sławek chyba gdzieś z wielkopolski, chris nad morzem, arur w małopolsce.

I jeszcze sakus jak chris w pomorskim.

Od dawna również nic nie pisałem w sprawie drgań. Jak już wcześniej pisałem moje pierwsze uwagi odnośnie drgań zgłosiłem w sierpniu 2012. I czekałem z cierpliwością do chwili obecnej. Ale z tego co widzę to zaczyna to wszystko iść w złym kierunku. Nie o to chodzi, aby użytkownicy próbowali sami eliminować drgania poprzez podkładanie po kocioł i stopę zasobnika jakichś gum i filców. Cała ta sytuacja zaczyna mnie wkur...ć - przepraszam irytować. Chyba czas zgłosić reklamację oficjalnie na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nijak się ma do tego cytatu ale ok.

Gwarancji udziela producent a ja ile jestem wstanie zawsze pomagam.

Ale reklamacje zgłasza się do sprzedawcy zgodnie z ustawą o Prawach Konsumenta czyli tobie bo np. nie chce korzystać z praw gwarancyjnych producenta wiadamo że są mniej korzystne o czym przekonał się arturo czy jakoś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...