Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj rano popielnik opróżniłem także nic tam nie ma. Na palniku pali sie znakomicie zadnego spiekania az milo[ATTACH=CONFIG]165838[/ATTACH]

Widze iż powoli znowu temperatura podajnika rośnie. Co zrobic aby znowu nie obudzic sie rano i zaczac dzien od rozpalania pieca :(

Strasznie nisko ci się pali, za mały kopiec i temp. wchodzi na palni a dalej na podajnik. Musisz mieć kopiec nad palnikiem a nie w środku bo ślimak się rozgrzeje i pokrzywi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Patyk05

 

Ten węgiel nie musi byś zły a wręcz przeciwnie, widać że dość nisko się pali i to wystarcza do utrzymania temperatury przez to ciągnie po palniku.

Teraz widać co się dzieje, te żeby jak pisałem są przyczyną, pisałem już o tym nie raz.

Spadło zapotrzebowanie na ciepło bo widać co za oknem, instalacja nie odbiera kociołek nie może zejść niżej i wchodzi w podtrzymanie co trochę, wredy z tego żaru na palniku rozgrzewa się caly palnik coraz bardziej i co kolejny cykl się to potęguje, w nocy znowu wywali alarm bo tendencja jak widać cały czas wzrostowa.

Przestaw w ustawieniach zaawansowanych typ kotła na 15kW, eko plus 16kW to pod Burnera-s bardziej wskazane.

Bliżej wiosny parametry podtrzymania trzeba będzie przestawić ale na razie nie są one ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Patyk05

 

Ten węgiel nie musi byś zły a wręcz przeciwnie, widać że dość nisko się pali i to wystarcza do utrzymania temperatury przez to ciągnie po palniku.

Teraz widać co się dzieje, te żeby jak pisałem są przyczyną, pisałem już o tym nie raz.

Spadło zapotrzebowanie na ciepło bo widać co za oknem, instalacja nie odbiera kociołek nie może zejść niżej i wchodzi w podtrzymanie co trochę, wredy z tego żaru na palniku rozgrzewa się caly palnik coraz bardziej i co kolejny cykl się to potęguje, w nocy znowu wywali alarm bo tendencja jak widać cały czas wzrostowa.

Przestaw w ustawieniach zaawansowanych typ kotła na 15kW, eko plus 16kW to pod Burnera-s bardziej wskazane.

Bliżej wiosny parametry podtrzymania trzeba będzie przestawić ale na razie nie są one ważne.

 

Czyli rozumiem ze ustawieniami nic nie poradze. Mam 2 wyjscia (dokupic gorszy groszek i mieszac lub przeniesc czujnik temp podajnika). Czyli jutro rano znowu czeka mnie rozpalanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze ustawieniami nic nie poradze. Mam 2 wyjscia (dokupic gorszy groszek i mieszac lub przeniesc czujnik temp podajnika). Czyli jutro rano znowu czeka mnie rozpalanie :(

Przestaw na razie na 15kW jak się nie uspokoi to można spróbować przejść na grupowe.

Najbardziej skuteczne będzie oszukanie czujnika, na pewno nie będziesz rozpalał :)

Możesz go delikatnie czymś odizolować tam gdzie jest teraz, też go w konia trochę zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil tak na początek na ręczne i podjechał kopczyk do góry,a później Praca podajnika w grzaniu na 8 i obserwacja dmuchawę też trochę podciągnąłbym w górę ten opał potrzebuje trochę więcej poweru ale fakt że sam w sobie też ma power to później nie ma co kręcić wszystkim naraz.

Ale pewnie jeszcze moje spostrzeżenia fachmeni poprawią, a i zrob aktualizację:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodził do szkoły to o takich nie uczyli, a jako samouk dalej się uczy a jeszcze bardziej zdziwiony jak coś wyjdzie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gifhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gifhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

Możesz bardziej przybliżyć temat bo nie bardzo rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze ustawieniami nic nie poradze. Mam 2 wyjscia (dokupic gorszy groszek i mieszac lub przeniesc czujnik temp podajnika). Czyli jutro rano znowu czeka mnie rozpalanie :(

 

Wejdź na kalibrację czujników i podkręć czujnik podajnika o -10 lub- 15 ja mam -15 mi pomogło nie będziesz musiał niczym izolować ani przenosić czujnika:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze ustawieniami nic nie poradze. Mam 2 wyjscia (dokupic gorszy groszek i mieszac lub przeniesc czujnik temp podajnika). Czyli jutro rano znowu czeka mnie rozpalanie :(

 

Z wykresu co widać to niewielki przerost o parę stopni kalibracja pomoże tylko w Twoim sofcie nie pamiętam o ile można skorygować czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henry tu są przeciwnicy takich pomysłów, także nie proponowałem.

Czasem to co proste jest najbardziej skuteczne :)

 

Narazie podnislem kopczyk na trybie recznym moze do rana dociagnie. Mam ptanie ktos na forum pisal ze mu slimaka pogielo od zbyt wysokiej temperatury. Czy to możliwe? Jezeli przekalibruje czujnik lub przeniose i bedzie caly czas utrzymywac sie wysoka temp to czy nic sie nie uszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...