Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba piątek to nie najlepszy dzień na szukanie takich rzeczy bo Panów od sprzegła już o 12 w sklepie nie było. Chyba jednak dam gumę z jakiegoś kółka żeby jedak to miejsce osłonić, guma tak jak pisałeś się podda i dostosuje do tych wszystkich nierówności po obu stronach. Obiecuję, że w maju to zrobie i zdam relację również z nagraniami przed i po.
A ja czekam na jakiś pretekst aby to rozebrać i pomierzyć no i zobaczyć obecne połączenie. Są różne przekładnie i nie wiem czy wszystkie połączenia są takie same. Mogę jedynie podejrzewać że tak, ale sprawdzić i pomierzyć muszę http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

Jak będę miał pretekst to będzie fotorelacja http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę panowie że w ostatnim czasie dużo uwagi poświęca się buczącym RBR-om ,czytając forum myślałem ,że to jakaś masowa histeria .Ale przecież zawsze może się trafić jakiś wadliwy towar nawet samochodom ze stajni mercedesa trafiają się felery .W październiku 2010 kupiłem piec firmy X dodam , że sypialnię mam na pierwszym piętrze , a piec osadzony na gumach z taśmociągu. Wieczorem kiedy kładłem się do łóżka, wyraźnie słyszałem dźwięk pracującego podajnika i to podobno byłą normą dla mnie ten dźwięk był zwiastowaniem spokojnej nocy, a nocek w piwnicy miałem kilkanaście ,albo nawet kilkadziesiąt .Zawsze mogłem liczyć na Wieśka (karoka65),którego nie raz nawet w nocy telefonem budziłem cierpliwie i skutecznie pomagał mi skorygować to g. . . . o . Na początku roku 2012 nadeszła chwila prawdy ostra zima pokazała prawdziwą sprawność kotła o mocy 18,5 KW, który miał ogrzać powierzchnię do 200m2 nie dał rady nawet 165m2. Ładny srebrny czopuch ze stali nierdzewnej zrobił się fioletowy ,a otulina instalacji wodnej wokół czopucha stopiła się temperatura w domu ciągle szła w dół. W chwili frustracji do piwnicy chciałem wstawić zwykłego śmieciucha .Dziś cieszę się że posłuchałem karoka65 i kupiłem od niego w marcu 2012 RBR , kupił także mój kolega obydwaj jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasze piece chodzą cicho i bezproblemowo.

Teraz dopiero mam komfort kotłowni gazowej opalanej węglem. Z uwagi na moje doświadczenie i tak uważam że z głośną pracą RBR grubo przesadzacie .

 

Dodam jeszcze że karoka wręcz nalegał żebym nie brał 23KW tylko 17KW bo zupełności wystarczy niewątpliwie miał w 100% rację i wiedział że w przyszłości a teraz już obecnie będę miał więcej metrów do grzania . Tylko logicznie myśląc jak mogę kupić 17 skoro 18,5 nie daje rady , teraz z tym doświadczeniem wiem że choćby nawet mi doszło kolejnych 70 metrów to i tak jak karoka mówił 17KW w moim przypadku wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że karoka wręcz nalegał żebym nie brał 23KW tylko 17KW bo zupełności wystarczy niewątpliwie miał w 100% rację i wiedział że w przyszłości a teraz już obecnie będę miał więcej metrów do grzania . Tylko logicznie myśląc jak mogę kupić 17 skoro 18,5 nie daje rady , teraz z tym doświadczeniem wiem że choćby nawet mi doszło kolejnych 70 metrów to i tak jak karoka mówił 17KW w moim przypadku wystarczy.

 

Czyli niemożliwe okazało się możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam a co tam bo głupi w tym jestem.

Mam sporo czarnej sadzy i co zrobic aby jej ilosc zmniejszyć?

Pomoże korekta mocy dmuchawy?

Tak powodem może być za mało wiatru :)

Przy czechu może ci się trochę sadzy pojawiać ale jak nadmuch dobrze dobierzesz to nawet na nim nie będzie sadzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przy czyszczeniu natrafiłem na coś takiego, jakość nie najlepsza przy następnym czyszczeniu zrobię aparatem nie telefonem. Wygląda to na rdzę, w popielniku po przeczyszczeniu komory spalania również rdzawy pył. Skąd to się wzięło i czy mam się zacząć bać.

20130202160.jpg20130202161.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przy czyszczeniu natrafiłem na coś takiego, jakość nie najlepsza przy następnym czyszczeniu zrobię aparatem nie telefonem. Wygląda to na rdzę, w popielniku po przeczyszczeniu komory spalania również rdzawy pył. Skąd to się wzięło i czy mam się zacząć bać.

[ATTACH=CONFIG]167190[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]167191[/ATTACH]

Od kiedy go użytkujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś zmienił soft na ostatni to wtedy była by możliwość zaobserwowania jak przestawiasz parametry. Cały czas coś się u ciebie zmienia i nie można się odnieść do tego co już było bo już tego nie widać. Przykład z dzisiejszego rana, alarm wysokiej temp. spalin. Co było przyczyną że tak się stało?Co poprzestawiane? Wcześniej miałeś inne obniżone na CO teraz inne, kiedy i co przestawiasz ? Jak można coś odczytać jak się nie wie kiedy ktoś coś przestawia?

Zmień soft i daj mu trochę popracować (tak z jedną dobę) aby się ustabilizował, i skasuj alarm temp. spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem o co chodzi.

Gdy temperatura w domu jest powyzej zadanej to piec pracuje na obnizonej temepraturze .

Zostawilem 2 okna uchylone na cala noc w poblizu czujnika i nie mogl dogrzac do zadanej temepratury dlatego tak temeperatura spalin wzrosla.

przejsciowke do kabla do zmiany softu to w kazdym komputerowym dostane ?? gdzie znajde instrukcje do zmiany softu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem o co chodzi.

Gdy temperatura w domu jest powyzej zadanej to piec pracuje na obnizonej temepraturze .

Zostawilem 2 okna uchylone na cala noc w poblizu czujnika i nie mogl dogrzac do zadanej temepratury dlatego tak temeperatura spalin wzrosla.

przejsciowke do kabla do zmiany softu to w kazdym komputerowym dostane ?? gdzie znajde instrukcje do zmiany softu ??

 

instrukcję znajdziesz na stronie ecoal w zakładce faq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...