Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co się ciskasz?

Napisz konkretnie, o co Ci chodzi, to Ci odpiszę. Rzeczowo i merytorycznie.

 

Ja tez chetnie dopowiem, bo wkurza mnie ta kryptoreklama,Ogniwo to chyba najwiekszy szajs ale za to z super reklama,

mam znajoma co Jej kociol 4 lata tylko wytrzymal i zgnil :bash: :bash: :bash:

nie wchodze juz na watek ogniwa i Ty tez sie tutaj nie pokazuj nikt Cie o zdanie nie pytal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do buczenia to nigdy nie zwracał na to uwagi bo kotłownię ma w drugim budynku (musiałby sprawdzić), temp. podajnika nigdy nie kontrolował a alarmów też nie miał, spieki się zdarzały w zależności od węgla. Nie ma podpiętego internetu i jako tako nie ingeruje w proces spalania (piec ma od 3 lat).

Co do RBR pojemność szuflady 10l, więc pojemność popielnika bez szuflady jest większa - bez szuflady wejdzie więcej popiołu?

 

zdarzyło mi się że nie wybrałem popiołu wtedy nazbierało się go tam aż 3 szuflady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do buczenia to nigdy nie zwracał na to uwagi bo kotłownię ma w drugim budynku (musiałby sprawdzić), temp. podajnika nigdy nie kontrolował a alarmów też nie miał, spieki się zdarzały w zależności od węgla. Nie ma podpiętego internetu i jako tako nie ingeruje w proces spalania (piec ma od 3 lat).

Co do RBR pojemność szuflady 10l, więc pojemność popielnika bez szuflady jest większa - bez szuflady wejdzie więcej popiołu?

Tak jak pisałem wcześniej cały zasyp i wybieranie. U mnie tego popiołu jest też z 1,5 szuflady. Pytałeś o palnik to tu powinien wypowiedzieć się jakiś fachowiec, ja tylko tyle się domyślam bo gdzieś kiedyś czytałem że 17-25kW mają jeden palnik a 35kW to już większy, ale to musi ktoś potwierdzić.

Ja bym brał ten mniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do buczenia to nigdy nie zwracał na to uwagi bo kotłownię ma w drugim budynku (musiałby sprawdzić), temp. podajnika nigdy nie kontrolował a alarmów też nie miał, spieki się zdarzały w zależności od węgla. Nie ma podpiętego internetu i jako tako nie ingeruje w proces spalania (piec ma od 3 lat).

Co do RBR pojemność szuflady 10l, więc pojemność popielnika bez szuflady jest większa - bez szuflady wejdzie więcej popiołu?

 

Każdy silnik jednofazowy, buczał, buczy i będzie buczał. Spieki były, są i będą jak będziesz miał ciulowe paliwo. Internet nie jest wymagany do prawidłowej pracy sterownika ale jest bardzo wygodnym narzędziem dla urzytkownika.

Tak dużo więcej zmieści się bez szuflady.

Ja osobiście szufladę mam włożoną ale przeszło mi szybko pilnowanie kiedy się zapełnia.

Co wejdzie to wejdzie a reszta sobie leci aż nazbiera się do wysokości palnika, ma cieplej hehe.

Wyciągam szufladę, a resztę co poza nią wyciągam łopatką do następnej.

Po co mam sie mazać co 5 dni jak mogę co dziesięć :)

Kolega mariusz z tego forum sypie popiół do plastikowych worków, zamówił sobie drugą szufladkę i jedzie na dwie.

Zapełnia się jedna to ją wyciąga i wkłada drugą, popiół przestygnie, sypie do wora i ma na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej cały zasyp i wybieranie. U mnie tego popiołu jest też z 1,5 szuflady. Pytałeś o palnik to tu powinien wypowiedzieć się jakiś fachowiec, ja tylko tyle się domyślam bo gdzieś kiedyś czytałem że 17-25kW mają jeden palnik a 35kW to już większy, ale to musi ktoś potwierdzić.

Ja bym brał ten mniejszy :)

Sprostuję zbyszka, 11 i 17-ka maja jednakowe palniki, 23 i 35 mają większe róznią się powierzchnią wymiany ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dopowiem chociaż nie w temacie tak samo jest ze Skam-p jareckiego moce 7,12 i 17kW są na mniejszym APPM-1 a 25,35 i 40kW na APPM-2

róznią się tym samym wielkością wymiennika.

Ogniwo ustabilizowało już obecnie Burnera-S bo na początku palniki to był totolotek, nie wiadomo było co się dostanie ( pierwsze 16-ki )

Obecnie z tego co wiem palniki wychodzą 4-ro członowe, w zależności od mocy kotła różnią się ilością rzędów nacięć szczelin napowietrzających.

Jest to proporcjonalnie: 10kW dwa rzędy szczelin, 16kW trzy rzędy szczelin i 25kW 4 rzędy szczelin, jak coś pokićkałem to zawijan poprawi bo mogę czegoś nie wiedzieć na bieżąco, nie sprzedaję tych kotłów także mogę być niedoinformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do buczenia to nigdy nie zwracał na to uwagi bo kotłownię ma w drugim budynku (musiałby sprawdzić), temp. podajnika nigdy nie kontrolował a alarmów też nie miał, spieki się zdarzały w zależności od węgla. Nie ma podpiętego internetu i jako tako nie ingeruje w proces spalania (piec ma od 3 lat).

 

Ogniwo Eko i RBR EKOUNIWERSAL były z początku robione z tymi samymi palnikami BRUCER. Potem do małych RBR-ów weszły "małe Ekoenergie" (to takie palniki). Na dużych Brucerach nie słyszało się "buczenia", czy czego tam. Przynajmniej nikt o tym nie pisał. O buczeniu palników Ekoenergii pisali dopiero sami ich użytkownicy, tu na tym wątku. Dziwię się więc, że tak się oburzają na mnie, zamiast wyjaśnić Ci sprawę jak należy. Do dużego RBR-a możesz sobie zażyczyć od producenta kotła palnika BRUCER. INSTALCO dobrze wie, skąd można ten palnik dzisiaj dostać.

 

Jako początkującemu, dam Ci taką radę. Nie wierz we wszystko, co piszą różne przygłupki, których jest mnóstwo. Na moim przykładzie: Nie byłoby kotła RBR Ekouniwersal beze mnie. Nie byłoby w RBR-rze sterownika eCoal beze mnie. Spytaj producenta. A tu, jak widzisz, zarzucają mi, że krytykuję RBR-a. Własną robotę? Ale oni wiedzą przecież lepiej. RBR jest świetnym uzupełnieniem linii Ogniwo Eko dla tych, którzy potrzebują kotłów z górnym wylotem spalin oraz dla tych, którzy wolą czyszczenie od przodu zamiast z góry. Nie są one absolutnie konkurencją dla Ogniwa Eko. To bzdura.

 

Życzę Ci powodzenia na nowej drodze życia - na drodze palacza węglowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się ciskasz?

Napisz konkretnie, o co Ci chodzi, to Ci odpiszę. Rzeczowo i merytorycznie.

 

Piszę konkretnie - Zabierając nagle w tym temacie głos i sugerując niejasno koledze, że Ogniwo nie ma tych mankamentów(co jest nieprawdą) o których była mowa lobbujesz za Ogniwem i trudno twoje późniejsze oceny i wypowiedzi na temat poszczególnych kotłów traktować jako obiektywne i pozycja na forum leci w dół, co innego gdybyś napisał jasno:

Ogniwo jest lepsze bo jest łatwiejsze w czyszczeniu, jest tansze, ma wiekszy popielnik, wiekszy zasobnik, ma cichutki podajnik, mniej spala, pali wszystkie paliwa bez spieków albo piszę tak bo mi się to opłaca i sprawa jasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo Eko i RBR EKOUNIWERSAL były z początku robione z tymi samymi palnikami BRUCER. Potem do małych RBR-ów weszły "małe Ekoenergie" (to takie palniki). Na dużych Brucerach nie słyszało się "buczenia", czy czego tam. Przynajmniej nikt o tym nie pisał. O buczeniu palników Ekoenergii pisali dopiero sami ich użytkownicy, tu na tym wątku. Dziwię się więc, że tak się oburzają na mnie, zamiast wyjaśnić Ci sprawę jak należy. Do dużego RBR-a możesz sobie zażyczyć od producenta kotła palnika BRUCER. INSTALCO dobrze wie, skąd można ten palnik dzisiaj dostać.

 

Jako początkującemu, dam Ci taką radę. Nie wierz we wszystko, co piszą różne przygłupki, których jest mnóstwo. Na moim przykładzie: Nie byłoby kotła RBR Ekouniwersal beze mnie. Nie byłoby w RBR-rze sterownika eCoal beze mnie. Spytaj producenta. A tu, jak widzisz, zarzucają mi, że krytykuję RBR-a. Własną robotę? Ale oni wiedzą przecież lepiej. RBR jest świetnym uzupełnieniem linii Ogniwo Eko dla tych, którzy potrzebują kotłów z górnym wylotem spalin oraz dla tych, którzy wolą czyszczenie od przodu zamiast z góry. Nie są one absolutnie konkurencją dla Ogniwa Eko. To bzdura.

 

Życzę Ci powodzenia na nowej drodze życia - na drodze palacza węglowego.

 

 

Uzupelnieniem tak ? buhaha:D

Z tego wychodzi ze ogniwo nie ma konkurencji.Brawo! Swietna teoria!

Mam calkowicie odmienne zdanie i mysle ze bardzo" was' boli ze Rbr tak bardzo i tak szybko rosnie w sile i gdzie tylko mozecie to wciskacie swoje dwa slowa by tylko odciagnac uwage kupujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo Eko i RBR EKOUNIWERSAL były z początku robione z tymi samymi palnikami BRUCER. Potem do małych RBR-ów weszły "małe Ekoenergie" (to takie palniki). Na dużych Brucerach nie słyszało się "buczenia", czy czego tam. Przynajmniej nikt o tym nie pisał. O buczeniu.

Zawijanie na wstępie gratulacje, ecoal oraz RBR to bardzo dobre produkty!

Teraz łyżka dziegciu ... chyba niedokładnie śledzisz polecane forum.

http://esterownik.pl/forum/posty,200/brucer-glosna-praca,1

Moją ekoenergię czasem słyszę za ścianą wieczorami. Ale nie jest to uciążliwe, Tak jak pisał Karoke taka cecha silników. Za to jak się załączy kostkarka do lodu to ....

Edytowane przez kaczmimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z resztą widać na forum esterownik piszą to samo użytkownicy kotłów Ogniwo, i nie jest to problemem tylko tych kotłów.

Wszystkie podajniki mają silniki jednofazowe i jest dokladnie ten sam problem z tzw. buczeniem.

W sumie to nawet nie wiem czy słusznie nazwałem to problemem.

Zobaczymy jak kolega Mylas zrobi inny eksperyment ale myślę że u niego będzie cacy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z resztą widać na forum esterownik piszą to samo użytkownicy kotłów Ogniwo, i nie jest to problemem tylko tych kotłów.

Wszystkie podajniki mają silniki jednofazowe i jest dokladnie ten sam problem z tzw. buczeniem.

W sumie to nawet nie wiem czy słusznie nazwałem to problemem.

Zobaczymy jak kolega Mylas zrobi inny eksperyment ale myślę że u niego będzie cacy,

Ale nie wszyscy mają taką możliwość jak kolega Mylas :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...