Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piszę konkretnie - Zabierając nagle w tym temacie głos i sugerując niejasno koledze, że Ogniwo nie ma tych mankamentów(co jest nieprawdą) o których była mowa lobbujesz za Ogniwem...

 

Tych problemów akurat rzeczywiście nie ma, bo nie stosuje palników z Ekoenergii.

A czy ja gdzieś napisałem, że Ogniwo nie ma żadnych problemów. Pokaż mi to, jeśli możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijanie na wstępie gratulacje, ecoal oraz RBR to bardzo dobre produkty!

Teraz łyżka dziegciu ... chyba niedokładnie śledzisz polecane forum.

http://esterownik.pl/forum/posty,200/brucer-glosna-praca,1

Moją ekoenergię czasem słyszę za ścianą wieczorami. Ale nie jest to uciążliwe, Tak jak pisał Karoke taka cecha silników. Za to jak się załączy kostkarka do lodu to ....

 

Dlatego zapytałem kolegę rafalcon, czy słyszał, jak chodzi Ogniwo Eko u wujka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zawijan możesz napisać dlaczego zastosowaliście w brucerze sprzęgło kłowe w tym miejscu tzn za przekładnią, jakie były założenia? I co sądzisz o umieszczeniu go pomiędzy silnikiem a przekładnią i wypełnienie powstałej przerwy jakimś materiałem tłumiącym drgania?

Czyli ja już wyważam drzwi które ktoś otworzył :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych problemów akurat rzeczywiście nie ma, bo nie stosuje palników z Ekoenergii.

A czy ja gdzieś napisałem, że Ogniwo nie ma żadnych problemów. Pokaż mi to, jeśli możesz.

No ja tu widzę na pierwszej stronie tego wątku który podał kaczmimo: http://esterownik.pl/forum/posty,200/brucer-glosna-praca,1

już dwóch użytkowników Ogniwo ( kol. grzmaj i ansu ) następny użytkownik kotła Kotstal ( dragon ) koelga Verb który opuścił to forum tak samo tłumaczy kolegom odgłos pracy silnika,

Tak jak pisałem już kilka razy to nie jest specyficzne ani dla kotłów: RBR ani Ogniwo, ani Kotstal ani Defro do którego wątku również tu wklejałem link, dotyczy to wszystkich kotłów jak dla mnie bo wszędzie są stosowane silniki jednofazowe.

Wszystko to subiektywne odczucie użytkownika, warunków domu itp.

Zdarzają się jednak pojedyncze przypadki że jest jeszcze coś, gdzie pojawiają się drgania ale to już inna bajka.

Do kolegi chrisa został wysłany zestaw, wrócił wczoraj do mnie, dzwoniłem zapytać jak jest teraz, widać chris raczej jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych problemów akurat rzeczywiście nie ma, bo nie stosuje palników z Ekoenergii.

A czy ja gdzieś napisałem, że Ogniwo nie ma żadnych problemów. Pokaż mi to, jeśli możesz.

 

Ja tam się z koniem kopać nie będę, jezeli RBR jest również twoim dzieckiem to traktujesz je po macoszemu, akurat te problemy zgłaszali użytkownicy na forum - link jak podał @kaczmino, a strzelić focha i powiedzieć zabieram zabawki i idę do domu bo was nielubię?:no:

W tej kwesti tyle i do tego nie zamierzam wracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tu widzę na pierwszej stronie tego wątku który podał kaczmimo: http://esterownik.pl/forum/posty,200/brucer-glosna-praca,1

 

Zdarzają się jednak pojedyncze przypadki że jest jeszcze coś, gdzie pojawiają się drgania ale to już inna bajka.

Do kolegi chrisa został wysłany zestaw, wrócił wczoraj do mnie, dzwoniłem zapytać jak jest teraz, widać chris raczej jest zadowolony.

Zadowolony zadowolony

Najbardziej z tego że słyszę piec tylko w pomieszczeniach sąsiadujących z kotłownią a nie w całej chałupie.

Wymiana zestawu napędowego ślimaka zniwelowała drgania kotła. Drganie było słychać w całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem się dowiedzieć, że gdy wujek stoi za drzwiami kotłowni na zewnątrz budynku to jak się wsłucha to słyszy pracę podajnika. Gdy u niego będę to sam ocenię głośność pracy i zdam relacje:).

 

Mam porównanie do pracy pieca Lazar Eko Perfekt 35kW. W tym egzemplarzu u znajomego słychać tylko chrupanie groszku gdy stoi się obok. Podajnik jest wyposażony w przekładnię i silnik firmy NORD (sprawdziłem). Nie wiem jakie to ma znaczenie, wiem natomiast, że to zestawienie w tym piecu działa cichutko (piec stoi na starej posadzce słabej jakości w piwnicy w miejscu starego pieca węglowego).

 

Co z tymi koronami robicie, po co je przerabiacie??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem się dowiedzieć, że gdy wujek stoi za drzwiami kotłowni na zewnątrz budynku to jak się wsłucha to słyszy pracę podajnika. Gdy u niego będę to sam ocenię głośność pracy i zdam relacje:).

??:)

Napisałem że słyszę sprostuje muszę się wsłuchać.

 

Tu masz problemy z przewymiarowanym kotłem

http://esterownik.pl/forum/posty,898/wymiana-instalacji-co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...