Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Zerknie ktoś na moje wykresiki?

Temperatura powrotu w rzeczywistości jest dużo niższa. Na chwilę obecną temperatura powrotu na wykresach to temperatura wody wychodzącej na grzanie podłogi.

Właśnie zmieniłem pracę pompy CO na cykliczną ze stałej. Pompa CO to pompa podłogówki - grzejników brak - no poza łazienkami i garażem, ale one pracują niezależnie.

Dlaczego mierzysz czujnikiem powrotu podłogówkę?

Aby jeszcze pompa zaczeła pracować cyklicznie to chyba jeszcze trzeba zmienić z regulatora c.o na wewnętrzny i przekroczyć zadaną temp pomieszczenia. Na marginesie po co ustawiasz cyklicznie pompy, to nie jest dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego mierzysz czujnikiem powrotu podłogówkę?

Aby jeszcze pompa zaczeła pracować cyklicznie to chyba jeszcze trzeba zmienić z regulatora c.o na wewnętrzny i przekroczyć zadaną temp pomieszczenia. Na marginesie po co ustawiasz cyklicznie pompy, to nie jest dobre rozwiązanie.

 

Mierzę, żeby widzieć dokładnie jaka idzie temp. wody w podłogę. Innego zastosowania tego czujnika u mnie nie wymyśliłem. Mam termostatyczny zawór 3d. Co do aktywacji reg wew. to jak ustawiłem mu 23 stopnie zaczął dmuchać na full ale nie potrafisz doprowadzić do takiej temp. wew z uwagi na resztę ustawień.

Czyli lepiej jeśli pompy od podłogówki będą chodziły stale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzę, żeby widzieć dokładnie jaka idzie temp. wody w podłogę. Innego zastosowania tego czujnika u mnie nie wymyśliłem. Mam termostatyczny zawór 3d. Co do aktywacji reg wew. to jak ustawiłem mu 23 stopnie zaczął dmuchać na full ale nie potrafisz doprowadzić do takiej temp. wew z uwagi na resztę ustawień.

Czyli lepiej jeśli pompy od podłogówki będą chodziły stale?

Na podłogę innej jak nastawiona na termostacie 3 drogowym nie puścisz (no z małym marginesem). Dlatego nie osiągnął 23 stopni bo nastawa 35 z termostatu była niewystarczająca, i aby to osiągnąć trzabyło by ja podnieść do np 40 st. włączyć regulator wewnętrzny i po tym ustawić cykliczną pracę pompy. Tylko po co? praca cykliczna pomp przy takiej wielkości podłogówek dopiero by rysowała wykresy.

Czujnik powrotu przełóż na powrót kotła, tym bardziej że masz włączony tryb c.w.u + mieszająca i pompa bez przerwy pompuje wodę przez zasobnik grzejąc wodę w nim, powrót w rzeczywistości masz dużo wyższy niż Ci się wydaje bo sterownik widzi go jako zupełnie coś innego.

Tak lepiej jak pompy pracują powoli, ale stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam pytanie z innej beczki .

Otóz mam grzejniki zimne od połowy w dół a górą gorące - nie są zapowietrzone .

Czy moze byc tego przyczyna ze mam za niska temperature na piecu ?? mam cykliczna prace prompy ustawioną 4 min / 60 min .

Temepratura w domu jest wporzadku , lecz temperatura powrotu jest bardo niska - czy to jest jakieś poważne zagrożenie dla pieca ??

Piec mam około 12 m od domu , rury puszczone ziemią , wiec napewno sa jakies straty .

Czy moje ustawienia sa w miare wporzadku ?? Dla takich ustawień pali mi najmniej - około 25 kg na dobe - pierwszy sezon grzewczy,

Powinienem coś zmienic w ustawieniach ?? I czy przejmowac sie tymi grzejnikami ??

 

https://esterownik.pl/remote/2227

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam pytanie z innej beczki .

Otóz mam grzejniki zimne od połowy w dół a górą gorące - nie są zapowietrzone .

Czy moze byc tego przyczyna ze mam za niska temperature na piecu ?? mam cykliczna prace prompy ustawioną 4 min / 60 min .

Temepratura w domu jest wporzadku , lecz temperatura powrotu jest bardo niska - czy to jest jakieś poważne zagrożenie dla pieca ??

Piec mam około 12 m od domu , rury puszczone ziemią , wiec napewno sa jakies straty .

Czy moje ustawienia sa w miare wporzadku ?? Dla takich ustawień pali mi najmniej - około 25 kg na dobe - pierwszy sezon grzewczy,

Powinienem coś zmienic w ustawieniach ?? I czy przejmowac sie tymi grzejnikami ??

 

https://esterownik.pl/remote/2227

Powodem też tego może być cykliczna praca pompy i jej aktualne nastawy.

Próbowałeś obniżyć nastawe na kotle do np 46st. i ustawić pompe cyklicznie na 1 minute pracy , 4 min postój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem też tego może być cykliczna praca pompy i jej aktualne nastawy.

Próbowałeś obniżyć nastawe na kotle do np 46st. i ustawić pompe cyklicznie na 1 minute pracy , 4 min postój

 

ee raczej nie..stawiam na słabe tłoczenie..

marcin_bnk a jak podajesz wodę na grzejniki? z kotła?? wymiennik? bezposrednio?? podaj moc pompki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee raczej nie..stawiam na słabe tłoczenie..

marcin_bnk a jak podajesz wodę na grzejniki? z kotła?? wymiennik? bezposrednio?? podaj moc pompki...

Chyba jednak tak, spójrz na jego wykresy wg nich dzisiaj od północy do ok 17 temperatura pokojowa była wieksza od zadanej w pokoju czyli cały ten czas pompa działała 4 minuty co godzine, a wykresy temperatury co to tylko potwierdzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz spalanie ekogroszku?

Witaj,ekogroszkiem przestałem palić(miałem czeski brunatny) i teraz palę miałem 25 z Piasta i ku mojemu zdziwieniu spala mniej :o pomiar z ostatnich 3 dni wskazuje na spalanie na poziomie 9,9-10,3(o ile przelicznik na minutę pracy jest 0,33 z tego co pamiętam?) ale temp w środku 19 st. i nie grzeję CWU. Chyba zostane przy tym paliwie.No zobaczymy .

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...