Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

mam na najwyzszym . Na 3 pozycji.

cisnenie wody mam rzedu 1-1,2 atm. na zegarze przy naczyniu przeponowym .

 

Szarpiesz strasznie piec ustawiając pompkę na 3.

Zimna woda wpada ko kotła w ogromnej ilości, piec w tedy gaz do dechy i wali węgieł do palnika

Jak w samochodzie wciskasz gaz do dechy i spalanie rośnie do 40l/h

 

Przez takie ustawienie nasz niski powrót.

Przestaw "Niezależna praca pompy mieszającej" - na tak.

Przestaw pompkę na 1 bieg piec będzie pracował z mniejszą mocą i spokojniej - mniej spali.

Edytowane przez chris__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Dzisiaj sprawdze moc pompki , mam 2 pompy jedna do Co druga do CWU .

Piec mam poza domem i woda leci bezposrednio do domu do rozdzielni i czesc przechodzi przez uniboxy do podlogowki a czesc leci prosto do kaloryferów - tak mi ise wydaje przynajmniej,

Kaloryfery mam podobierane około 80-100 W na m2 , wiec chyba nie sa przewymiarowane mocno.

 

Grzeje od 4 miesiecy wiec filtry myślę nie sa zabite .

Proboawalem róznych ustawień z Karoką , przy wyłaczonym trybie pracy pompy , jak splywala zimna woda do pieca to jak sie rozpalal to spaliny dochodzily do 350 stopni.

Przy ciaglej pracy pompy i ustawieniu temepratury Co na 42 stopnie w domu było jak w saunie - 26 stopni .

Wiec probuje na cyklicznej najmniej mi pali wegla przy ustawieniu 3/60 , 4/60 , wiem ze przy krótszym cyklu ten powrót był by cieplejszy ale wtedy wzrasta spalanie - przy tym układzie mam około 25 kg na dobe .

 

Do Chris :

"Przez takie ustawienie nasz niski powrót.

Przestaw "Niezależna praca pompy mieszającej" - na tak.

Przestaw pompkę na 1 bieg piec będzie pracował z mniejszą mocą i spokojniej - mniej spali."

 

zmieniajac te ustawienia i przekrecajac tryb pracy pompki na 1 , powienienem zmienic parametry czasu dla pompy cyklicznej??

 

Aha mam 2 powroty :

Jeden od Cwu a ddrugi z CO (kaloryfery + podłogówka).

 

Pozniej napisze moc pompek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj sprawdze moc pompki , mam 2 pompy jedna do Co druga do CWU .

 

 

Do Chris :

"Przez takie ustawienie nasz niski powrót.

Przestaw "Niezależna praca pompy mieszającej" - na tak.

Przestaw pompkę na 1 bieg piec będzie pracował z mniejszą mocą i spokojniej - mniej spali."

 

zmieniajac te ustawienia i przekrecajac tryb pracy pompki na 1 , powienienem zmienic parametry czasu dla pompy cyklicznej??

 

Aha mam 2 powroty :

Jeden od Cwu a ddrugi z CO (kaloryfery + podłogówka).

 

Pozniej napisze moc pompek .

Praca cykliczna działa tylko jak osiągnięto temperaturę w pomieszczeniu.

Przy twoim ustawieniu nie działa cyklika pompki, bo temperatura spada szybciej niż 60min i włącza ją programator pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale temperatura jaka jest jest w domu jest ciągle wyższa od zadanej - więc pompa chodzi cyklicznie i nie włacza jej programator pokojowy .

Czy te 60 min to nie zadługo ?? popróbawać po zmianie na 2/30 lub 1/10 ma to wogole sens zeby pompa chodziła tak króciutko , czy lepiej zostawic 4/60 ??

 

Nie mam kabla

Edytowane przez marcin_bnk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale temperatura jaka jest jest w domu jest ciągle wyższa od zadanej - więc pompa chodzi cyklicznie i nie włacza jej programator pokojowy .

Czy te 60 min to nie zadługo ?? popróbawać po zmianie na 2/30 lub 1/10 ma to wogole sens zeby pompa chodziła tak króciutko , czy lepiej zostawic 4/60 ??

 

"Niezależna praca pompy mieszającej" - zrób na nie

Masz skopaną instalację bo te 2 powroty powinny być spięte razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze nie chce tego przerabiac , poniewaz musialbym wydzierac wszystko z ziemi i rozwalac podloge w lazience , co nie wchodzi w rachube .

Na wiosne zepne te 2 powroty w jeden przy piecu - bo to jest do zrobienia - pomoże to coś ????

to jak mam wreszcie ustawic : " Niezalezna pracy pompa mieszającej " - na tak czy nie ??? zmieniac ta moc pompki z 3 na 1 ???

jak włacze tylko regulator pokojowy to spójrz co sie bedzie działo - na archiwum od np 7.12.2012 - do 24.12.2012 .

Dlatego własnie przeszedłem na cykliczna prace pompki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze nie chce tego przerabiac , poniewaz musialbym wydzierac wszystko z ziemi i rozwalac podloge w lazience , co nie wchodzi w rachube .

Na wiosne zepne te 2 powroty w jeden przy piecu - bo to jest do zrobienia - pomoże to coś ????

to jak mam wreszcie ustawic : " Niezalezna pracy pompa mieszającej " - na tak czy nie ??? zmieniac ta moc pompki z 3 na 1 ???

jak włacze tylko regulator pokojowy to spójrz co sie bedzie działo - na archiwum od np 7.12.2012 - do 24.12.2012 .

Dlatego własnie przeszedłem na cykliczna prace pompki,

Przedzwoń do mnie 721274788

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze nie chce tego przerabiac , poniewaz musialbym wydzierac wszystko z ziemi i rozwalac podloge w lazience , co nie wchodzi w rachube .

Na wiosne zepne te 2 powroty w jeden przy piecu - bo to jest do zrobienia - pomoże to coś ????

to jak mam wreszcie ustawic : " Niezalezna pracy pompa mieszającej " - na tak czy nie ??? zmieniac ta moc pompki z 3 na 1 ???

jak włacze tylko regulator pokojowy to spójrz co sie bedzie działo - na archiwum od np 7.12.2012 - do 24.12.2012 .

Dlatego własnie przeszedłem na cykliczna prace pompki,

Musisz przerobić przy piecu a nie w domu. Wszystkie powroty spiąć do kupy i podłączyć do 1 wejścia w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryfery mam podobierane około 80-100 W na m2 , wiec chyba nie sa przewymiarowane mocno.

Marcin masz przewymiarowane grzejniki i to sporo

 

 

 

 

Przy ciaglej pracy pompy i ustawieniu temepratury Co na 42 stopnie w domu było jak w saunie - 26 stopni .

 

A to jest tego dowód

 

 

 

 

zmieniajac te ustawienia i przekrecajac tryb pracy pompki na 1 , powienienem zmienic parametry czasu dla pompy cyklicznej??

 

Wg. mnie to powinieneś ustawić parametry cykliczne; 1 minuta pracy, 4 minuty postoju

 

 

Aha mam 2 powroty :

Jeden od Cwu a ddrugi z CO (kaloryfery + podłogówka).

 

.

 

Po sezonie powroty połączyć razem, ale zanim to zrobisz to czujnik powrotu umocuj tam gdzie wraca woda z wymiennika c.w.u i w sterowniku ustaw funkcje c.w.u + mieszająca, i dodatkowo niezależna praca pompy c.w.u na TAK, temperaturę załączania pompy mieszającej ustaw na 40 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znowu muszę zwrócić się o pomoc.

Ponieważ kończy mi się węgiel zakupiony w sierpniu (spieki z popielnika wybierałem - zdjęcia parę postów wyżej), postanowiłem sprawdzić innego dostawcę. Kupiłem, więc 4 worki 28,5 MJ z innego składu.

W popielniku po 24h wybierałem pełen tego:

IMG_7710.jpg

 

A tak się paliło:

IMG_7627.jpg

 

Oczywiście próbowałem kombinować z dmuchawą, ale bez zmian. Z popielnika wybierałem gorzej niż poprzednio, jak paliłem węglem z sierpnia.

No, więc stwierdziłem, że wrócę jednak do dostawcy z sierpnia i na próbę kupiłem 3 worki, które wrzuciłem wczoraj. Wg dostawcy jest to Pieklorz. 29 MJ

Rano wyciągnąłem to co na wierzchu wiadra, wielkie kalafiory.

IMG_7711.jpg

Teraz, popołudniu w popielniku to

IMG_7714.jpg

A tak się pali

IMG_7713.jpg

 

Jest o wiele gorzej niż było.

Totalnie nie wiem, co robić, bo nastawy dmuchawy dla tego ostatniego mam takie same, jak dla węgla z sierpnia.

Wiem, że te dostawy na pewno się różnią, ale generalnie węgiel jest zachwalany od tego dostawcy.

 

Dla przypomnienia korona była jesienią wywalana i wstawiana na nowo. Wyczystka zamknięta, czy uchylona bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Pnownie probowalem sie dodzwonic do minertu ale nie odbierał.

Przestawilem pompe CO na 1 bieg - 50 W , oraz CWu na 2 - bieg 35W.

Czujnik powrotu mam przyklejony taśma papierową do powrotu z CO , wiec jego odczyty mogą byc malo wiarygodne ale mniejsza o to.

Powienienem poprzestawiac te tryby pracy pompy mieszajacej czy nic nie robic i zosawic tak jak jest ??

Zmienilem czasy dla pompy cyklicznej na 3/30 , zmienic na jeszcze krótsze cykle ?

Niewiem jakie wachania temepratury CO sa najlepsze ?? pewnie takie zeby po zakonczeniu pracy pompy temeratura CO nie spadała ponizej zadanej ??

Czy takie ustawienie dla pieca jak mialem 4/60 są złe , czy lepsze powinny byc krotsze np 2/15 czy 1/5 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Pnownie probowalem sie dodzwonic do minertu ale nie odbierał.

Przestawilem pompe CO na 1 bieg - 50 W , oraz CWu na 2 - bieg 35W.

Czujnik powrotu mam przyklejony taśma papierową do powrotu z CO , wiec jego odczyty mogą byc malo wiarygodne ale mniejsza o to.

Powienienem poprzestawiac te tryby pracy pompy mieszajacej czy nic nie robic i zosawic tak jak jest ??

Zmienilem czasy dla pompy cyklicznej na 3/30 , zmienic na jeszcze krótsze cykle ?

Niewiem jakie wachania temepratury CO sa najlepsze ?? pewnie takie zeby po zakonczeniu pracy pompy temeratura CO nie spadała ponizej zadanej ??

Czy takie ustawienie dla pieca jak mialem 4/60 są złe , czy lepsze powinny byc krotsze np 2/15 czy 1/5 ???

Moje zdanie już znasz, a czy takie nastawy jak pisałem są lepsze to się dowiesz jak spróbujesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin numer do mnie znasz :) grzesiek nic ciekawszego ci nie powie, tak myślę.

Pisałem ci żeby zmniejszyć te czasy dla cyklicznej co i potwierdził ci Odegre. Przy tak krótkim czasie pompy i tak długim postoju nie jest mozliwe żeby grzejniki całe się rozgrzały, są przewymiarowane i to dużo, pyknie chwilę i to już wystarcza żeby nawet przegrzać mieszkanie.

Piotrek podpowiada żeby podnieść bieg pompy choć już miałeś na maxa żeby rozgrzać grzejniki do końca, nic to też nie da, pompka rusza ostro wypcha goracą wodę z kotła i znowu dupa bo jej po prostu braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Pnownie probowalem sie dodzwonic do minertu ale nie odbierał.

Przestawilem pompe CO na 1 bieg - 50 W , oraz CWu na 2 - bieg 35W.

Czujnik powrotu mam przyklejony taśma papierową do powrotu z CO , wiec jego odczyty mogą byc malo wiarygodne ale mniejsza o to.

Powienienem poprzestawiac te tryby pracy pompy mieszajacej czy nic nie robic i zosawic tak jak jest ??

Zmienilem czasy dla pompy cyklicznej na 3/30 , zmienic na jeszcze krótsze cykle ?

Niewiem jakie wachania temepratury CO sa najlepsze ?? pewnie takie zeby po zakonczeniu pracy pompy temeratura CO nie spadała ponizej zadanej ??

Czy takie ustawienie dla pieca jak mialem 4/60 są złe , czy lepsze powinny byc krotsze np 2/15 czy 1/5 ???

 

1 bieg - 50 W to na 3 ze 100w policz koszty jak będziesz przerabiał zmień pompę na energooszczędną EFEKTA 25/60 LFP, GRUNDFOS ALPHA 2.

Czujnik powrotu mam przyklejony taśma papierową do powrotu z CO - nie ma znaczenia i tak głupoty pokazuje

Powienienem poprzestawiac te tryby pracy pompy mieszajacej - na nie - bo masz skopany powrót

Zmienilem czasy dla pompy cyklicznej na 3/30 - musisz sam dopasować

zakonczeniu pracy pompy temeratura CO nie spadała ponizej 40

Czy takie ustawienie dla pieca jak mialem 4/60 - dopasuj sam oby nie przegrzewało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym biegu 50 W , a na trzecim 65 W jest .

Przy pompie Do Cwu mam na 1 biegu 25 W a na 3 - 45 W .

Zmieniłem na 1 bieg dla Co i na 2 dla Cwu. - zostawic tak ??

Zmienic trub pompy mieszjajacej na nie?? i dopiero przestawic na tak po spieciu powrotów w jeden ??

Ma znaczenie przy przeróbce w która dziuple w piecu wsadzic powrót ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...