Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czujnik od podłogi zamontuj w pomieszczeniu według którego temperatury, sterownik ma sterować pompą podłogową. Na wysokości około 1,3 m.

 

Najlepiej otwierać zasobnik w momencie jak dmuchawa stoi, czyli np. jak kocioł jest w podtrzymaniu. Albo przełączyć w tryb ręczny i wyłączyć dmuchawę z panela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik do podłogowki gdzie i na jakiej wysokosci montujemy?,czytałem ze np przy otworzeniu zasobnika wyłączyc dmuchawe.Czy dmuchawe wyłacze ze sterownika czy mechanicznie np wyciagajac wtyczke z gniazdka
Lepiej mechanicznie, byle nie za długo t cała robota trwała bo wtedy kopczyk się podniesie a nawet może potem być niedopalanie . Ja czekam aż wejdzie w podtrzymanie i wtedy wszystko stoi. W większości nawet uda mi się kocioł wyczyścić :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten czujnik?

 

Całymi zdaniami, proszę. Rzucasz hasła i nie wiadomo co pisać.

 

Masz pełną odpowiedz.

 

Czujnik od podłogi zamontuj w pomieszczeniu według którego temperatury, sterownik ma sterować pompą podłogową. Na wysokości około 1,3 m.

 

Najlepiej otwierać zasobnik w momencie jak dmuchawa stoi, czyli np. jak kocioł jest w podtrzymaniu. Albo przełączyć w tryb ręczny i wyłączyć dmuchawę z panela.

 

Lepiej mechanicznie, byle nie za długo t cała robota trwała bo wtedy kopczyk się podniesie a nawet może potem być niedopalanie . Ja czekam aż wejdzie w podtrzymanie i wtedy wszystko stoi. W większości nawet uda mi się kocioł wyczyścić :p

Nie strasz kolegę bo spać nie będzie mógł

Kopczyk się podniesie i go zje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Grzeje ktos z was lub grzał wodę w lecie jakims drewnem czy pozostałoscimi po budowie ??

Jak to najlepiej poustawiac w sterowniku , jeśli wogóle jest co ustawiac .

Oprócz przełaczenia na tryb reczny , to trzeba samemu zalaczac pompe cwu czy piec sam bedzie puszczal jak bedzie palone na trybie lato i bedzie odpowiednio wysoka temperatura .

Czy z doświadczenia waszego nagrzanie dla 2 osoób zasobnika 220 l raz na dobę wystarczy , czy jest to za mało ??

 

A ja ci kolego radzę trochę inaczej niż koledzy. Spal sobie to drewno tak przez jeden dzień, żebyś się nauczył i wypierdzielił to w cholerę. :)

Ja sobie też po budowie wszystko zostawiałem. Jeden dzień ładowałem jakieś skrawki. Co godzinę trzeba było latać dokładać. Co godzinę brudny na nowo byłem, dymówa. A na koniec dnia czekało mnie jeszcze czyszczenie upierdzielonego pieca. Na drugi dzień całego drewna z budowy już nie było - zabrał znajomy, który ma jakiegoś śmieciucha. Uradowany był, jak nie wiem i jeszcze flaszeczkę przyniósł, którą za zdrowie piecyka wypiłem.

Oczywiście było to zimą.

Edytowane przez jazzy77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeżeli chodzi o spalanie to kończy mi się opał który zakupiłem w zeszłym roku.

Przy każdym zasypie ważyłem woreczki, od samego początku chciałem wiedzieć ile kosztuje woda zawarta w tym opale :)

Wychodzi że za 230 litów wody zapłaciłem 171zł :)

Na 6T groszku taki ubytek to dużo czy mało?

Wychodziło by jakiś 1kg na woreczek 25kg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parterze mam cała podłogowke,wiec czujnik temperatury wewnetrznej bedzie rowniez czujnikiem podłogowki

 

Jeden czujnik od podłogówki zamontuj na parterze, drugi temperatury wewnętrznej tam gdzie masz grzejniki na poddaszu.

Czujnik podłogówki będzie sterował podłogówką, czujnik wewnętrzny Temperaturą na poddaszu (grzejnikami)

Edytowane przez chris__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, minertu na wakacjach, a ja niestety znowu potrzebuję pomocy. Od wczoraj piec mi wygasa w podtrzymaniu, w trybie lato. Zmniejszyłem już teraz przerwę, ale nic z tego. Co można jeszcze pozmieniać? Fakt, że wczoraj o 18 załadowałem inny węgiel (dwa worki wysokalorycznego), ale pierwsze wygaśnięcie miało jeszcze na węglu, na którym leciałem od jakiegoś czasu i nie było problemów.

Teoretycznie piec powinien podawać tak długo, aż nie osiągnie w spalinach 15 stopni więcej niż miał, no ale wczoraj wieczorem piec zaczął wygasać, temp. spalin spadła, a on rano jeszcze nadal sobie podawał. Efektem czego musiałem rano wydobywać pełno groszku, który się przesypał. Żadnego alarmu o wygaśnięciu pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, minertu na wakacjach, a ja niestety znowu potrzebuję pomocy. Od wczoraj piec mi wygasa w podtrzymaniu, w trybie lato. Zmniejszyłem już teraz przerwę, ale nic z tego. Co można jeszcze pozmieniać? Fakt, że wczoraj o 18 załadowałem inny węgiel (dwa worki wysokalorycznego), ale pierwsze wygaśnięcie miało jeszcze na węglu, na którym leciałem od jakiegoś czasu i nie było problemów.

Teoretycznie piec powinien podawać tak długo, aż nie osiągnie w spalinach 15 stopni więcej niż miał, no ale wczoraj wieczorem piec zaczął wygasać, temp. spalin spadła, a on rano jeszcze nadal sobie podawał. Efektem czego musiałem rano wydobywać pełno groszku, który się przesypał. Żadnego alarmu o wygaśnięciu pieca.

Zmniejszyłbym moc dmuchawy w paleniu o 1-2% a na pewno w podtrzymaniu. Jeżeli masz wysokokaloryczny to może on ma mało popiołu i wypala w podtrzymaniu, może jeszcze się spalać poprzez duży ciąg w kominie i w podtrzymaniu po godzinie a teraz po 90 min nie ma z czego się podnieść. Wydmuchuje popiół i żar. Tu musisz robić próby, na to nie ma schematu.

 

PS

Strasznie dużo zmian wprowadziłeś w niewielkim okresie czasu, daj mu trochę spokoju, niech się dopasuje.

Pośpij trochę, śpisz krótko i nerwowo :p

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka,gdzie wpinamy czujnik podłogowki? bo na tylnym panelu wsrod wejsc na czujniki nie ma go

Tam gdzie mieszająca a mieszającą ustawiasz jako podłogowa.

Tak to pompę podłączamy a nie czujnik.:D

 

Rozkręć 4 śruby plastikowe w sterowniku i na płytce masz wyjście dodatkowe do czujnika (2 śrubki). Przekładasz kabelek przez zrobioną przez siebie dziurkę w dolnej ściance i wuala:D

Edytowane przez Czerny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...