Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Cały czas namawiam do zamontowania osobnej pompki na CWU, w przypadku p. Marka jeszcze bardziej jest sens jej zamontowania i szybko się wróci.

Cudów tam nie trzeba.

 

U siebie tak zrobię(mam bardzo małe zuzycie CWU i bedzie miało to sens),tylko dlatego że nie mam możliwości grawitacji na CWU,choć pamiętam że miałem zimny powrót i używałem pompy CWU w trybie mieszająca.Ogniwo było bardzo wyczulone na zimny powrót,mocno destabilizował prace kotła.Jak zmieniłem na jedną Alphę to problem zniknął choć nie miałem jak sprawdzić czy dzięki temu czy i jak wzrosło spalanie.U brata działa pięknie CWU w grawitacji.Przyszły sezon pokaże czy potrzeba mu drugiej pompy czy damy radę na jednej.

 

Minertu dzięki,myślisz że może się coś stać ze sterownikiem po takim zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem nie pozostaje nic innego jak pogratulować patentu :)

Słowo daję,widziałem kilka palników w akcji w kotłach takich jak :HEF,Defro,Ogniwo,no i kilka "garażowych" produkcji.W RBR-ku płomień robi naprawde dobre wrażenie.No i ta komora spalania,palnik bardzo blisko ścian wymiennika,w Ogniwie komora to hangar :)

Przy rozpalaniu żadnego dymienia na pomieszczenie,brat ma wkład kominowy 130 mm zaledwie...

Ehh... oby tak ten palniczek "gadał" tak u mnie.Będę cały happy!

 

Trochę mnie zaczynasz irytować. Nie mam żadnej z wymienionych przez Ciebie marek w swojej kotłowni, ale Twoje wywody są skrajnie tendencyjne. Jak możesz porównywać wielkości komory spalania w kotle 11kW z takową w kotle o mocy ponad dwukrotnie większej(bo taki miałeś). Zadałeś sobie może trud obejrzenia innych 11-tek - chociażby przywoływanego przez Ciebie OEP. Wtedy takie porównanie uznałbym za obiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dlatego się odezwałem gdyż kolega mając o wiele za duży kocioł 25kw porównuje go teraz do tego 11kw . [25kw a 11kw..cóż duża różnica.] Odnosnie kotłowni tez mam np inaczej rozwiązana niż kolega posiadam 3 pompki [ jedna grzejniki ,2 podłogówka,3 ciepła woda plus dogrzewanie powrotu] plus jeszcze do cieplej wody w kranach.. Ciekawe ile kolega Nowy widział piecy na eko...[pomijam sklepy] piecy ktore pracują i są uruchomione i działają zgodnie z sztuka..ja jeden [kotłowania zrobiona z głowa ale piec na eko jakiś robiony technika garażowa i właściciel drzewem palił w nim. ale cóż jeden producent zly [nie wymieniam jego nazwy gdyż nie o to chodzi ] a inny to idealny..

uważam ze należny uszanować ze mogą być zadowoleni ludzie z innego producenta pieców[nawet jak sie samemu sparzyło ]..Ważne jest dobranie pieca,dobra kotłownia

kolega miał piec który dawał 200w na jego m2 a jak wiemy liczy się max 100w w starym budownictwie a w nowym 70w-60w..bardziej nie piec a instalatora bym...mój tez chciał mi za duży założyć..

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Trochę mnie zaczynasz irytować. Nie mam żadnej z wymienionych przez Ciebie marek w swojej kotłowni, ale Twoje wywody są skrajnie tendencyjne. Jak możesz porównywać wielkości komory spalania w kotle 11kW z takową w kotle o mocy ponad dwukrotnie większej(bo taki miałeś). Zadałeś sobie może trud obejrzenia innych 11-tek - chociażby przywoływanego przez Ciebie OEP. Wtedy takie porównanie uznałbym za obiektywne.

 

Irytować?Zadaj sobie pytanie dlaczego kocioł 25kW ma wagę mniejszą od kotła 11kw. Zadaj sobie pytanie dlaczego w 25kW mieści się mniej wody w wymienniku a niżeli w kocioł 11kW. I wreszcie zadaj sobie pytanie czy komora spalania w kotle 25kW musi być większa (piszę tu o wymiarach,szer x długość) od kotła 11kW.

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
witam dlatego się odezwałem gdyż kolega mając o wiele za duży kocioł 25kw porównuje go teraz do tego 11kw . [25kw a 11kw..cóż duża różnica.] Odnosnie kotłowni tez mam np inaczej rozwiązana niż kolega posiadam 3 pompki [ jedna grzejniki ,2 podłogówka,3 ciepła woda plus dogrzewanie powrotu] plus jeszcze do cieplej wody w kranach.. Ciekawe ile kolega Nowy widział piecy na eko...[pomijam sklepy] piecy ktore pracują i są uruchomione i działają zgodnie z sztuka..ja jeden [kotłowania zrobiona z głowa ale piec na eko jakiś robiony technika garażowa i właściciel drzewem palił w nim. ale cóż jeden producent zly [nie wymieniam jego nazwy gdyż nie o to chodzi ] a inny to idealny..

uważam ze należny uszanować ze mogą być zadowoleni ludzie z innego producenta pieców[nawet jak sie samemu sparzyło ]..Ważne jest dobranie pieca,dobra kotłownia

Na watku Ogniwa swego czasu zadałem to pytanie:http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175218-Ogniwo-eko-plus&p=5971235&viewfull=1#post5971235 ,odpowiedziałeś na to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my rozmawiamy o sprawności kotłów!! a nie wadze..za chwilkę ktoś napisze ze czerwone lepsze od niebieskiego [swiadomie nie uzylem koloru pieca jednego pana] i temu lepiej dziala bo czerwony-sportowy :D w końcu problemem pieca byla waga?? ilość wody?? na pewno gdy kupywales piec były w sprzedaży cięższe z większa ilością wody..

 

hydraulik powinien ci wrócić roznice co straciłeś gdyż on winny ze cie zle nakierował..widzisz u mnie gdy pojawiła sie nie doróbka jakiegoś fachowca to poprawiał na swój koszt a i tak się doktoryzowałem nad kazdym tematem..a w temacie ogniwa wkleje moja kotlownie:) czyli jak mam zrobiona 3 pompki i zawór czterodrożny i jeden trójdrożny..zeby nie zasmiecac tego tematu złym niebieskim :D

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
ale my rozmawiamy o sprawności kotłów!! a nie wadze..z:D

 

kolego,albo lepiej,Proszę Pana!

Na sprawność kotła ma wpływ wiele oj wiele czynników.Celowo pytanie było w takiej formie.Dlaczego?Otóż Ty bawisz się cyferkami 17,25 a ja już wiem że gabaryt kotła to nie wsio,a jego waga i owszem.Do tej zabawy dochodzi rola wymiennika ciepła w kotle...i jego kształtu ,(czyt.sprawności przepływu spalin) -tego jak został zaprojektowany.Okazuje się że kocioł który ma 1m wysokości (pozostałe gabaryty podobne jak w 25kw) osiąga w praktyce lepszą sprawność niż teoretycznie ten co ma 25kW..

Co do wagi porównanych obu to jak myślisz,większy gabaryt(pod każdym względem) z tego samego materiału ma być cięższy czy lżejszy?

Myślisz że konstrukcja(grubość i jakość stali ) nie ma wpływu na sprawność kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez wczoraj odpaliliśmy RBR-ka 11kW :)Kilka słów z pierwszych wrażeń.

Jako że tu gdzie mieszkam nie ma suchego eko na składach musiałem zakupić w miasteczku opodal opał Chwałowice 27kcal ,jaki miałem okazję testować na palniku Ogniwa.Był suchy więc na ciepłą wodę w sam raz choć wiedziałem że opał trochę koksuje,na Burnerze ciężko było nad nim zapanować.A tutaj....miła niespodzianka po 30 min od rozpalenia i dwóch,trzech korektach nadmuchu żadnych większych problemów. Palnik RBR-a pięknie napowietrzany poradził sobie bez problemów z tym opałem ,no może niewielkie spieki ale w porównaniu z tym co wyprawiał Burner-niebo a ziemia :) Zaznaczam że na 100% to ten sam opał ;)

Jak zobaczyłem jak się pali na palniku RBR-a to pomyślałem sobie że to co widziałem w poprzednim moim OEP to nie było palenie....palnik ekoenergia daje ostro czadu wierzę że można na nim spalić wszystko-nawet fasolę :)

Co do głośności pracy powiem tak.Jest na pewno cichszy od Ogniwa.Tak czy siak wydaje odgłos pracy ślimaka ,głośniej kiedy trafi się większy granulat opału -tego uniknąć się nie da.Mówiłem bratu że trzeba by ustawić go na twardej gumie,byłoby na pewno lepiej.Póki co kocioł podgrzewa tylko ciepłą wodę choć na starcie rozgrzał instalację w mieszkaniu o pow.100m2 ,wys.ok2,8 m -spokojnie na ustawieniu grupowym 8kW (ten soft 8kW nie ma racji bytu w gardle Burnera) plus CWU 140l bez żadnych problemów -no ale mamy maj.

Tyle pierwszych wrażeń,

 

Ten RBR-ek który odpaliliście jest może z ceramiczną komorą spalania?

A tak na marginesie to na lato do grzania CWU jakij kaloryczności opał jest potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to czy jest możliwość zmniejszenia palnika w rbr??jeśli ktoś kupi za duży??

Oki poddaje się gdyż przyznaje nie posiadam wiedzy na temat budowy pieca ..jaka prawidłowa itd...pewnie gdybym posiadał takowa sam sobie uspawał bym sobie piecyk :) [uprawnienia spawacza posiadam +praca 5 lat na tym stanowisku]

a właśnie Nowy! ty coś robiłeś z palnikiem w ogniwie..zmniejszałeś go?? nie widziałeś różnicy?? to mnie ciekawi

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po montażu nie zapomnij objechać połączenia palnika z kotłem sylikonem.

 

Po rozkręceniu przy piecu miedzy wejściem paliwa, a nadmuchu są dwa otwory po rozkręceniu były zasilikowne, jak będę składał również mam ich zasilikonować?

 

Rano praca po obiedzie zakładanie instalacji ogrzewania zostaje ino czas na spanie, nawet nie ma kiedy się fotkami pochwalić ale myslę że jeszcze z tydzień i dobiegniemy do końca :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ten RBR-ek który odpaliliście jest może z ceramiczną komorą spalania?

A tak na marginesie to na lato do grzania CWU jakij kaloryczności opał jest potrzebny?

Nie.Ale za kilka dni odpala taki u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kolejna sprawa to czy jest możliwość zmniejszenia palnika w rbr??jeśli ktoś kupi za duży??

Oki poddaje się gdyż przyznaje nie posiadam wiedzy na temat budowy pieca ..jaka prawidłowa itd...pewnie gdybym posiadał takowa sam sobie uspawał bym sobie piecyk :) [uprawnienia spawacza posiadam +praca 5 lat na tym stanowisku]

a właśnie Nowy! ty coś robiłeś z palnikiem w ogniwie..zmniejszałeś go?? nie widziałeś różnicy?? to mnie ciekawi

Co do zmniejszenia palnika to nie wiem czy wiesz ale w Ogniwie zarówno 25 jak i 16 palnik jest dokładnie taki sam.Różni je tylko ilość otworów nadmuchowych :) Nie wiem czy w 10kW jest taki sam.Kurna gdyby mogli pchaliby jeden palnik do wszystkich kotłów.Zalepiałem otwory ale nic to nie zmieniało.

Zastanowiłeś się co to zmieni?Ilości wody w wymienniku nie zmniejszysz he he ;)

Skutek,przynajmniej teoretycznie po zmniejszeniu palnika będzie taki że dysponując mniejszą mocą palnik wolniej ogrzeje i tak wielką komorę spalania i pozostałą część wymiennika...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...