Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej,Panowie grzeje ktoś z was CWU grawitacyjnie?

 

Witam

Teraz przy niższej temp. zewnętrznej trochę grzeje grawitacyjnie w trybie lato, trochę tzn. 2 łazienki i 2 pokoje. W pozostałych pokojach głowice termostatyczne przy grzejnikach są zakręcone.

Wykorzystuje fakt, że i tak ogrzewam latem CWU. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie w okresie przejściowym: wiosna, jesień. W zimie włączona jest pompa CO ponieważ sama grawitacja nie dogrzewa wszystkich pomieszczeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Witam

Teraz przy niższej temp. zewnętrznej trochę grzeje grawitacyjnie w trybie lato, trochę tzn. 2 łazienki i 2 pokoje. W pozostałych pokojach głowice termostatyczne przy grzejnikach są zakręcone.

Wykorzystuje fakt, że i tak ogrzewam latem CWU. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie w okresie przejściowym: wiosna, jesień. W zimie włączona jest pompa CO ponieważ sama grawitacja nie dogrzewa wszystkich pomieszczeń.

Pozdrawiam

Hej pytałem co prawda o CWU ale..To ciekawe co piszesz.Masz termostaty a pomimo tego grzejniki grzeją po zatrzymaniu pompy CO?Rozumiem że grzeją tylko wtedy gdy w pomieszczeniach temperatura jest poniżej nastawy termostatu...No bo niby jak inaczej,rozumiem że wyłączona pompa nie stanowi żadnej przeszkody dla wody ale termostat już taką znaczącą przeszkodą już jest..Więc jest tak jak pisze czy może jakieś anomalie w układzie CO..

Chyba że źle zrozumiałem a ty piszesz że masz dwie pompy i w trybie lato (grzanie CWU) woda z obiegu CWU dostaje się do obiegu CO (brak zaworu zwrotnego)...kurcze ale i tak termostaty powinny ją przecież po krótkim czasie, powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pytałem co prawda o CWU ale..To ciekawe co piszesz.Masz termostaty a pomimo tego grzejniki grzeją po zatrzymaniu pompy CO?Rozumiem że grzeją tylko wtedy gdy w pomieszczeniach temperatura jest poniżej nastawy termostatu...No bo niby jak inaczej,rozumiem że wyłączona pompa nie stanowi żadnej przeszkody dla wody ale termostat już taką znaczącą przeszkodą już jest..Więc jest tak jak pisze czy może jakieś anomalie w układzie CO..

Chyba że źle zrozumiałem a ty piszesz że masz dwie pompy i w trybie lato (grzanie CWU) woda z obiegu CWU dostaje się do obiegu CO (brak zaworu zwrotnego)...kurcze ale i tak termostaty powinny ją przecież po krótkim czasie, powstrzymać.

 

Mam pytanie od nośnie grzania ciepłej wody latem czy jest sens wymieniać bojler płaszczowy 140l na większy w założeniu ze piec nie będzie wygaszany na lato będzie pracował w trybie lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja testowa: 0.3.1.6

 

 

 

http://esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-,2

 

Kto pierwszy? :p

 

Już widzę w komentarzach, kto to będzie :rolleyes:

 

Jednak nie będziesz pierwszy, bo zupełnie nieświadomie będę to chyba ja :lol:

Edytowane przez Alina&Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłeś że godz. wydania aktualizacji jest późniejsza od twojej instalacji?

 

Czary Panie, czary :D

 

A tak serio to przypadek, bo błyskawicznie działający serwis zadziałał z prędkością prawie że światła (tu podziękowania dla kolegi karoka65), a może nawet cofnęli się w czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...