Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich.

Jestem na etapie kupna kotła i proszę o radę. Do tej pory chciałem kupić Ogniwo eko plus 25kw ale dowiedziałem się o kotle rbr i teraz już nie jestem taki pewny, że to ma być Ogniwo. Mam nowy dom 180m, podłogówka i kaloryfery, zbiornik na wodę 300l, ocieplenie poddasza na razie 150mm pomiędzy krokwie (docelowo jeszcze będzie 100mm ale na razie nie mam kasy i nie wiem kiedy będzie) zewnątrz będzie styropian 15 ale też nie wiem kiedy ze względu na brak funduszy. Myślę o rbr 17kw ale nie wiem czy da radę na taki dom jeszcze nie do końca ocieplony i nie wiem kiedy będzie skończone to ocieplanie a w sierpniu powiększy mi się rodzina i w domu będzie musiało być ciepło zwłaszcza w zimie. Proszę o radę czy może być 17kw czy lepiej rbr 23kw, a może Ogniwo 25kw

Położysz styropian

- zaoszczędzisz na piecu 1000

- zaoszczędzisz na opale 3000 rocznie

Wnioski- ocieplić kupić 11kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Wam teraz coś na temat serwisu... Dzwonię we wtorek do kolegi karoka65 około godziny 18 i zgłaszam problem, a w środę przed godziną 7 odbieram telefon od serwisanta, że już do mnie wyjeżdża. No chyba więcej nie trzeba pisać :D

 

Wiesiek przyjemnego odpoczynku!

Dla nas to żadna nowość :)

Ja zaskakuję nawet w niedzielę,spodziewał byś się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie :) pierwszy raz spotykam się z taką dbałością o klienta. Inni powinni się od Was uczyć.

Ale dość już słodzenia.

 

Dawid my grzejemy 17kami po 320m2, więc docieplaj i bierz 11kę.

Zakup kotła jest na lata a nie na sezon czy dwa, lepiej dobrze go dopasować niż cierpieć na przewymiarowanie bo to będzie obciążało kieszeń i nerwy.

Nawet jak nie dociepli to kocioł 11kW będzie (tak podejrzewam) to dobrze ogrzewał. W testach szedł na 22kW :p

Jedynie to może na początku potrzebować troszkę lepsze eko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Wam teraz coś na temat serwisu... Dzwonię we wtorek do kolegi karoka65 około godziny 18 i zgłaszam problem, a w środę przed godziną 7 odbieram telefon od serwisanta, że już do mnie wyjeżdża. No chyba więcej nie trzeba pisać :D

 

 

Ja tylko mogę to potwierdzić, piszę w niedzielę do Pana Wieśka karoka65, o swoim problemie, w sumie to go opiszę bo to żaden problem, a sposób jego załatwienia to jest godny pochwały.

Po rozkręceniu pieca, i wniesieniu do piwnicy, zauważyłem że na czujniku spalin, dokładnie to na kablu jest nacięta izolacja, tylko nacięta, tak że jak się go zegnie to widać wewnętrzne żyły kabla.

Piszę o tym do karoka65, nie mówiąc że chce nowy, tylko po prostu zgłosiłem taki fakt. Napisałem też że mi to nie przeszkadza, że sobie to zarobie, i jest ok.

A kolega karoka65 odpisuje że w poniedziałek wysyła nowy czujnik do mnie.

I tyle, a nie że to ja mogłem go przeciąć, że producent jest odpowiedzialny, że kurier to gamon i on go przeciął, po prostu wysłał nowy, i jeszcze tamtego nie kazał odsyłać. :)

We wtorek listonosz rano puka do drzwi i nowy czujnik jest już u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w niedziele zamawiałem converter usb, i korespondencja mailowa była w niedziele.
A mnie jak wysiadł siłownik który podtrzymuje klapę zasobnika to też piorunem nowy pocztą doszedł. Bez żadnego zbędnego pytania czy jakiegoś zbędnego gadania. I wcale nie zgłaszałem tylko jakoś tak w luźnej rozmowie z karoką o tym wspomniałem a tu już mam.

Same pochwały, ale to normalne przed dniem dziecka http://emotikona.pl/emotikony/pic/0slonce.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziękuję za szybką odpowiedź. Kominek mam ale nie chcę nim dogrzewać domu gdy kociołek nie da rady poza tym mam dość duży zbiornik na wodę(300l). W danych producenta rbr 17kw jest przeznaczony do ogrzewania domu do 190m dlatego myślę o tej siedemnastce. Czy warto dokupić palnik Burner -S oraz tą ceramiczną komorę spalania (jakaś nowość)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziękuję za szybką odpowiedź. Kominek mam ale nie chcę nim dogrzewać domu gdy kociołek nie da rady poza tym mam dość duży zbiornik na wodę(300l). W danych producenta rbr 17kw jest przeznaczony do ogrzewania domu do 190m dlatego myślę o tej siedemnastce. Czy warto dokupić palnik Burner -S oraz tą ceramiczną komorę spalania (jakaś nowość)
Odpowiedziałem na priv.

Kup sobie 11kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziękuję za szybką odpowiedź. Kominek mam ale nie chcę nim dogrzewać domu gdy kociołek nie da rady poza tym mam dość duży zbiornik na wodę(300l). W danych producenta rbr 17kw jest przeznaczony do ogrzewania domu do 190m dlatego myślę o tej siedemnastce. Czy warto dokupić palnik Burner -S oraz tą ceramiczną komorę spalania (jakaś nowość)
Ja mam wiesz co i też wiesz co grzeję a do tego 1000L bufor. Kocioł jest za duży. Bierz tylko taki 11kW z najzwyklejszym palnikiem. Nie dopłacasz a robi lepszą robotę od innych, wszystko na tym spalisz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Ponieważ to mój pierwszy post, a forum poświęcone ogrzewaniu, więc witam wszystkich ciepło. Od trzech miesięcy poszukuję kotła, początkowo bez stresu, w internecie multum ogłoszeń, dzwonię i mam. Tak myślałem, naiwny. Zaprosiłem instalatora, rzeczowa rozmowa szybko przekształciła się w marketingową rozprawę na temat zalet kotła z oferty pewnego producenta. Bez obietnicy, podziękowałem. W tym momencie zapaliła się ostrzegawcza lampka. Wyruszyłem na poszukiwania samodzielnie. Długie godziny przekopywania internetu, przyswajanie wiedzy, poznawanie opini, rozczarownia wybranymi typami kotłów, ponowne mozolne wyszukiwanie, zniechęcenie, złość, znużenie wreszcie. To tylko kocioł, pomyślałem, musi być sposób na bezstresowe zrealizowanie potrzeb. Rozwiązanie pojawiło się w tym oto wątku. Z samozaparciem przeczytałem od początku do dzisiaj. Z perspektywy godzin spędzonych z Wami, nie żałuję żadnej. Stałem się posiadaczem świetnego kotła ( rbr 11 kW ), kocioł jak kocioł, banał, jednak po tych wszystkich nieprzespanych nocach, uczucie zadowolenia i ulgi bezcenne. Nie myślę, że będę ustysfakcjonowany, wiem, że tak będzie. Wiem także, że trafiłem na wyjątkowego sprzedawcę. Teraz będzie laurka :

- kompetentny i rzetelny - każda porada poparta wiedzą i doświadczeniem,

- cierpliwy - ze spokojem tlumaczy zawiłości techniczne,

- wyrozumiały - niedorzeczne informacje uprzejmie prostuje,

- życzliwy - empatia w połączeniu z przychylnością i otwartością, osiągalny od zaraz,

- bezinteresowność - niedorzeczność z punktu widzenia prowadzonej działalności, a jednak udziela bezpłatnych porad,

- uczciwość - zwrócił nadpłacone pieniążki za przesyłkę (moja niefrasobliwość i roztargnienie).

O kim mówię?

Oczywiście o Panu Grzegorzu ! ( Minertu ).

Publicznie raz jeszcze dziękuję.

Uwaga natury ogólnej: ten gatunek ludzi jest na wymarciu. Trawestując klasyka: śpieszmy się doceniać takich ludzi, aby byli z nami jak najdłużej.

Panuje tutaj rodzinna i przyjacielska amosfera, pozwoliłem więc sobie na tak emocjonalny post.

Kociołek zamontuję na początku lipca, zdam relację i zapewne zadam kilka pytań i oczywiście otrzymam na nie odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

... Teraz będzie laurka :

- kompetentny i rzetelny - każda porada poparta wiedzą i doświadczeniem,

- cierpliwy - ze spokojem tlumaczy zawiłości techniczne,

- wyrozumiały - niedorzeczne informacje uprzejmie prostuje,

- życzliwy - empatia w połączeniu z przychylnością i otwartością, osiągalny od zaraz,

- bezinteresowność - niedorzeczność z punktu widzenia prowadzonej działalności, a jednak udziela bezpłatnych porad,

- uczciwość - zwrócił nadpłacone pieniążki za przesyłkę (moja niefrasobliwość i roztargnienie).

O kim mówię?

Oczywiście o Panu Grzegorzu ! ( Minertu ).

Publicznie raz jeszcze dziękuję.

...

Wiesz teraz gdzie trafiłeś i co kupiłeś, jesteś zadowolony i spokojny o zimę, a i my cię witamy w gronie użytkowników kotła RBR :)

Tu na siebie nie krzyczą, tu sobie pomagają, tu sobie wyjaśniają .............

 

 

 

Na dzień dziecka coraz więcej takich laurek http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif

Grześ To i ja się dokładam i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz /Minertu/ to jest człowiek bardzo miły

dla klienta odda wszystko to co ma.

Bo nie hasła,nie przepisy do grzeczności go zmusił

on po prostu bardzo szczere serce ma.

 

Załatwi każdą sprawę jak się da.

Więc się stara tak jak może

spełnić każde twe życzenie,

no bo chce żeby klient był szczęśliwy :)

 

http://www.mamazone.pl/g,/media/1427511/puchar_IndexImage.jpg,b1.aspx

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Ponieważ to mój pierwszy post, a forum poświęcone ogrzewaniu, więc witam wszystkich ciepło. Od trzech miesięcy poszukuję kotła, początkowo bez stresu, w internecie multum ogłoszeń, dzwonię i mam.

Pozdrawiam.

Miałeś do mnie 20km trzeba było przyjechać pokazał bym ci kociołek i spać byś mógł spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...