Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie donośnie peletu czy ktoś z was palił samym peletem jak się zachowują te piece przy paleniu samym peletem
Ja nie paliłem i wychodzi na to że palił nie będę. Za drogo. Ale koledzy robili próby to może ktoś się odezwie. Jedno co to tak mogę się domyślać że takie palenie może być tylko w okresie zimowym, w lecie kocioł przechodzi często w podtrzymanie a wtedy zmniejsza się czas postoju kotła aby nie wygasło. Dodatkowo trzeba by dołożyć jakieś dodatkowe zabezpieczenia (typu strażak) aby żar nie cofnął się do podajnika i zasobnika. W okresie zimowym paliwo jest często podawane i taka cofka jest mało prawdopodobna, w lecie i okresie przejściowym bardzo możliwa dlatego ustawienie kotła musi być dokładnie sprawdzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wreszcie przeczytałem te 300stron. I znowu mam dylemat 11kW czy 17kW (wcześniej zeszłem z 23kW na 17kW).

Dom nowy - sciany Ytong24 + 15styropian, strop 25welny, okna 3 szybowe+rolety, parter podlogowka, pietro grzejniki, boiler ok250l - 5os. Metraz po podlodze 260m2- 65m2-kotlownia,garaz, sklad opalu.

Prosze o namiar na śląsku na osoby które mają RBR-ka - dom w Orzeszu.

Dom gotowy do przyjecia pieca wiec trzeba w koncu podjąć decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wreszcie przeczytałem te 300stron. I znowu mam dylemat 11kW czy 17kW (wcześniej zeszłem z 23kW na 17kW).

Dom nowy - sciany Ytong24 + 15styropian, strop 25welny, okna 3 szybowe+rolety, parter podlogowka, pietro grzejniki, boiler ok250l - 5os. Metraz po podlodze 260m2- 65m2-kotlownia,garaz, sklad opalu.

Prosze o namiar na śląsku na osoby które mają RBR-ka - dom w Orzeszu.

Dom gotowy do przyjecia pieca wiec trzeba w koncu podjąć decyzje.

17kW

Możesz przedzwonić a dam ci namiar.

 

Sorki nie doczytałem ,że 65m2 to garaż i kotłownia.

Zatem 11kW :)

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17kW

Możesz przedzwonić a dam ci namiar.

 

Sorki nie doczytałem ,że 65m2 to garaż i kotłownia.

Zatem 11kW :)

 

Co bym zyskał przy zmianie z 17 na 11 (cena zakupu - roznica pomijalna, mniejsze spalanie - z tego co czytałem to też nie), ekoenergia ta sama?

Po namiar sie zglosze jak wróce z delegacji.

Edytowane przez piotrek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam bo mam pelet luzem po 480zł

 

Ja w tej cenie nie zastanawialbym sie tylko palił pelletem chyba że jest to jakieś badziewie zanieczyszczone jakimś plastikiem czy innym g..., wszystko kwestia ustawień i opanowania zagadnienia wcale nie musi pracować w trybie ciągłym oczywiście że w lecie na samo podgrzewanie cwu bardziej opłacalny jest groszek bo dłuższe podtrzymanie na samym pelecie podtrzymanie miałem jak dobrze pamiętam gdzieś ok 45min, w tej chwili w mojej mocno przewymiarowanej 17-tce mam zasypany 75/50 groszek/pellet i podtrzymanie 120min i jest ok. Co to za pellet bo może opłaca mi sie bujnąć do Włoszczowej ja mam w tej chwili dostępny po 670zl 8mm - ukraina (ale bardzo dobry - sprawdzony) tylko że jak doliczę worki i transport i już wyjdzie ok 760zł i dlatego się zastanawiam zobaczę za ile dostanę groszek z KWK Kazimierz Juliusz bo taki mnie interesuje, ale w tej cenie co masz jeżeli to jest średniej jakości pellet to super cena jak nie to weź sobie na domieszkę na początet poprobujesz i sam ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku przy takiej mieszance nie musisz zachowywać pracy ciągłej z racji tego,że żar utrzymuje się w węgli i to on powoduje ponowne rozpalenie.Przy samym pellecie bez zapalarki się nie obejdzie no chyba,że jesteś w posiadaniu pelletu dobrze trzymającego żar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku przy takiej mieszance nie musisz zachowywać pracy ciągłej z racji tego,że żar utrzymuje się w węgli i to on powoduje ponowne rozpalenie.Przy samym pellecie bez zapalarki się nie obejdzie no chyba,że jesteś w posiadaniu pelletu dobrze trzymającego żar.

 

Ja też paliłem samym pelletem i oczywiście że trzeba krótszy czas podtrzymania bo nie wytrzyma tak jak groszek ponad dwie godziny u mnie na samym pellecie było to eksperymentalnie dobrane 45min pewnie zależy to też od jakości towaru ale tyle co na węglu nie pociągnie stąd też na lato polecam groszek lub domieszkę, ale mając pellet za tą cenę to nie zastanawialbym się nawet gdyby miał tylko połowę kaloryczności węgla a popiolu zero:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pracuje, pierwszy w domu ojca p. Daniela, fotkę wstawiłem po ponad 2 tygodniach palenia jak wygląda komora.

Na razie to co piszę opieram na tym co uda mi się dowiedzieć, nie widzieć.

W tym tygodniu prawdopodobnie dotrze taka 17-ka do klienta który mieszka 3km ode mnie, zaraz będzie montaż i będę miał go pod ręką.

Jeśli wszystko doschnie to i kolega Novy będzie miał taką 11-kę na dniach także relację pewnie będzie zdawał na bieżąco znając go :)

Będą informacje nie od producenta, sprzedawców a od użytkownika, dla mnie najcenniejsze.

Przez to jeśli mam tylko możliwość a ktoś pyta to kieruję takiego człowieka tam gdzie taki kocioł pracuje żeby porozmawiał sobie z tym który używa tego na co dzień.

Dziękuję również przy tej okazji tym którzy poproszeni czy mogą pokazać swój kociołek czy chwilkę porozmawiać z nowym niezdecydowanym nigdy jeszcze mi nie odmówili i chętnie dzielą się swoją opinią.

 

Witam cóż mam wiedzę empiryczną a nie teeoretyczną to jestem,otwarty na te propozycje rozumie potencjalnego klienta znam ten ból- poszukiwania i porównywania oraz ostatecznej decyzji podoba mi się, że zawsze w dyskusjach mówicie klientowi , ze wybór należy do niego jakaż satysfakcja jest potem ja jestem rbrowcem i bardzo ale to bardzo sie cieszę ano dlatego że pół wsi schodzi do mnie i patrzą z niedowierzaniem jak ładnie to maleństwo pracuje i czy7 no wlaśnie a ja powiadam macie telefon znaczki na kotle i dzwońćie pytajcie nie trzymajcie sie stereotypów nie podejrzewajcie mnie o markieting g=====ówno z tego mam ale chcę podzielić się wiedzą taką mam nature w myśl zasady ile dasz tyle odbierzesz to to daleko wschodnia zasada myśli przed europejska ja tego doświadczam cągle i tyle bo się rozpisłlem a to forum służy innemu tematowi po0zdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cóż mam wiedzę empiryczną a nie teeoretyczną to jestem,otwarty na te propozycje rozumie potencjalnego klienta znam ten ból- poszukiwania i porównywania oraz ostatecznej decyzji podoba mi się, że zawsze w dyskusjach mówicie klientowi , ze wybór należy do niego jakaż satysfakcja jest potem ja jestem rbrowcem i bardzo ale to bardzo sie cieszę ano dlatego że pół wsi schodzi do mnie i patrzą z niedowierzaniem jak ładnie to maleństwo pracuje i czy7 no wlaśnie a ja powiadam macie telefon znaczki na kotle i dzwońćie pytajcie nie trzymajcie sie stereotypów nie podejrzewajcie mnie o markieting g=====ówno z tego mam ale chcę podzielić się wiedzą taką mam nature w myśl zasady ile dasz tyle odbierzesz to to daleko wschodnia zasada myśli przed europejska ja tego doświadczam cągle i tyle bo się rozpisłlem a to forum służy innemu tematowi po0zdrawiam

Popieram i przyłączam się do tej wypowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie donośnie peletu czy ktoś z was palił samym peletem jak się zachowują te piece przy paleniu samym peletem

Paliłem pelletem kilka tygodni i było ok :) Wcześniej mieszałem z groszkiem i zdarzało się , że bardzo wzrastała mi temperatura podajnika. Na samym pellecie było ok - nie mam zamontowanego strażaka. To był okres przejściowy, grzałem jeszcze dom. Nie wiem jak pellet będzie pracował latem, kiedy piec długo stoi w podtrzymaniu. Sterownik tylko przestawiłem na pellet przy samym pellecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dysponuje ktoś schematem instalacji CO na sterowniku ecoal/bruli który działa prawidłowo i można byłoby go sobie wykorzystać u mnie w instalacji i porównać i skonsultować z schematem który zamierza u mnie zainstalować hydraulik. W domu będę miał wszędzie i tylko ogrzewanie podłogowe, planuje zrobić to w układzie zamkniętym na zaworze DBV , za zaworem będzie zawór czworo-drogowy dalej 2 pompy CO osobna na parter osobna na poddasze (podłączone bezpośredni pod ecoal/bruli i pracujące tylko wtedy gdy w danej części domu jest za zimno), w rozdzielaczach od podłogówki będą zamontowane tylko rotametry/przepływomierze do wyregulowania przepływu w poszczególnych pomieszczeniach). CWU też będzie podłączona na osobnej pompie i będzie się załączała tylko gdy w bojlerze spadnie temperatura, cyrkulacja będzie podłączona pod inny sterownik. W łazienkach planuje dać jeszcze drabinki tylko za bardzo nie wiem gdzie je wpiąć( albo w układ podłogówki tylko będzie trochę niska na nich temperatura lub przed zaworem czworo-drogowym i może pujdą na grawitacji bez dodatkowej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje zrobić to w układzie zamkniętym na zaworze DBV , za zaworem będzie zawór czworo-drogowy

Nie bardzo to rozumiem, zawór DBV to tylko zawór przelewowy wymagany do zabezpieczenia kotła w układzie zamkniętym.

Te sterowniki obsługują 3 pompy.

Jak masz zamiar regulować temp. wychodzącą na podłogę, tym 4D ( może 3D ) + przepływy na rotametrach ?

Idę do puchu. Dobrej Nocy wszystkim życzę choć chyba pospać będzie ciężko, cały czas huczy na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...