Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

41 to masz ustawione w trybie pracy na grupowym, czyli jak kocioł zaczyna podgrzewać.

W podtrzymaniu masz ustawione 50, jeśli czujnik spalin nie wykaże przyrostu temp. spalin to jest kolejne powtórzenie i samoczynnie dmuchawa idzie o 10% w górę, widocznie zdarzyło się tak dwa razy i było przez chwilę 70 :)

Jak zajrzałem to już stał ale mogło coś takiego być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie.

Jako pompę CWU zainstalowaną mam pompę Alpha2 bez systemu autoadapt.

Pompa ma 3 prędkości po lewej stronie i 4 poziomy po prawej. Wszystkie poziomy prędkości oprócz jednego ( prędkość "I") powodują dziwne drganie obok pompy. Prawdopodobnie zawór zwrotny wpada w rezonans ale nie bardzo wiem dlaczego. W zasadzie to na tym pierwszym biegu też jest słyszalne delikatne drganie ale ciche i nie przeszkadzające.

Czy spotkał się już ktoś z czymś takim? Co ewentualnie można zrobić z takim problemem?

Nie wiem czy inne zakresy prędkości nie były by bardziej oszczędne a niestety nie mogę ich używać przez ten odgłos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Witam Wszystkich Tak jak obiecałem piszę,kocioł zamontowany.Jest to RBR 11kW wersja z szamotem ;) Póki co na palniku jakieś resztki czecha i Chwałowic 50/50.Rozpaliło się pięknie,2-3 korekty nadmuchu i już było ok,płomyczek cuuudny ;) Nawet sąsiad mówi że wcześniej na czeskim lekko dymił z komina (nie było opcji go wysterować na burnerze) a teraz klasa ;) Mam nadzieję że przy każdym zakupionym opale łatwość doboru dawki powietrza będzie tak samo łatwa.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Tak jak obiecałem piszę,kocioł zamontowany.Jest to RBR 11kW wersja z szamotem ;) Póki co na palniku jakieś resztki czecha i Chwałowic 50/50.Rozpaliło się pięknie,2-3 korekty nadmuchu i już było ok,płomyczek cuuudny ;) Nawet sąsiad mówi że wcześniej na czeskim lekko dymił z komina (nie było opcji go wysterować na burnerze) a teraz klasa ;) Mam nadzieję że przy każdym zakupionym opale łatwość doboru dawki powietrza będzie tak samo łatwa.Pozdrawiam

 

 

Mam kolego pytanie bo mój też od piątku pracuje razem z kolegą minertu już go ustawiliśmy raczej dobrze tyko pytanie czy masz kopczyk na palniku bo u mnie to tak prawie na równo z koroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Tak jak obiecałem piszę,kocioł zamontowany.Jest to RBR 11kW wersja z szamotem ;) Póki co na palniku jakieś resztki czecha i Chwałowic 50/50.Rozpaliło się pięknie,2-3 korekty nadmuchu i już było ok,płomyczek cuuudny ;) Nawet sąsiad mówi że wcześniej na czeskim lekko dymił z komina (nie było opcji go wysterować na burnerze) a teraz klasa ;) Mam nadzieję że przy każdym zakupionym opale łatwość doboru dawki powietrza będzie tak samo łatwa.Pozdrawiam

 

Najlepiej to wrzuć fotki palnika podczas pracy. 75max zobaczy kopiec, a ja płomień (bo mnie interesuje). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
... tyko pytanie czy masz kopczyk na palniku bo u mnie to tak prawie na równo z koroną

Mam małe doświadczenie z trybem lato(grzanie CWU w podtrzymaniu) Poprzedni kocioł Ogniwo "zjadał" (no i to czyszczenie )tyle że grzałem CWU elektrycznie :)

 

Obecnie palę taką kiepską mieszanką że kopczyk się lekko zapada(poniżej otworów nadmuchowych),widzę też po nocy na wykresie temp spalin że mało tam tego paliwa,podniosłem trochę czas pracy podajnika w podtrzymaniu,eksperymentalnie bo nie widziałem palnika od wczoraj :) Tak jak pisałem,opał jest marny,czas postoju to 120min więc 9sek pracy podajnika w podtrzymaniu powinno zmienić stan rzeczy.Zerknę sobie wieczorkiem jak to wygląda.Tutaj wolę aby żar trzymał się z dala od ślimaka,może jest się czego obawiać a może nie.BTW-za tych parę kilo opału nie zamierzam ryzykować :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Najlepiej to wrzuć fotki palnika podczas pracy. 75max zobaczy kopiec, a ja płomień (bo mnie interesuje). ;)

 

Podczas pracy będzie póki co problem (do zimy ):) ,w trakcie podtrzymania postaram się wieczorkiem.

Wczoraj podgrzewałem lekko wilgotne piwnice,mogłem pyknąć fotkę po kilku cyklach w grzaniu..nie pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
No mogłeś ;)

Pewnie tak jak i ja masz komin fi 200 (po poprzedniku 25 kW). Nie masz problemów z wypalającym się węglem w postoju, przez duży ciąg ? Czy to jeszcze za krótko na ocenę.

 

Wkład 180mm,zamontowałem regulator ciągu kominowego Darco na wyczystce,ustawiłem podciśnienie gdzieś pomiędzy 10-15 Pa,tak jak proponowali kominiarze.Jak jest wysokie ciśnienie to klapka lata jak szalona.Fakt,komin jest niski ale kopa ma solidnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Dzięki za info.

Jakbyś mógł to machnij jeszcze tą fotkę. Ciekaw jestem tego płomienia.

 

Ciężko będzie trafić w cykl grzania,tylko jak spadnie temp.CO poniżej zadanej,chyba że chłodno się znów zrobi ;)Kocioł nie stoi u mnie w domu tylko w firmie. Nie chcę go teraz gonić bo próbuję ustawić podtrzymanie.Chcę sprawdzić ile spali na miesiąc opału ;)

 

Wysłałem Ci priv.

Edytowane przez Novy!
przesłałem na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...