Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Gość Novy!
Chłopaki a gdzie macie swoje kotłownie? w w domach?? mocno generują wam ciepło w te upały??? kurcze u mnie w chacie klima chodzi a jakby miał jeszcze kocioł grzać to pewnie byłaby masakra!!

 

Dlatego Panowie architekci którzy projektują kotłownie na opał stały wewnątrz budynku powinni stracić uprawnienia projektowe.Z wielu innych względów nie tylko z tego jaki opisałeś.

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego Panowie architekci którzy projektują kotłownie na opał stały wewnątrz budynku powinni stracić uprawnienia projektowe.Z wielu innych względów nie tylko z tego jaki opisałeś.

Pozdrawiam

 

Święta racja. Kotłownię najlepiej postawić gdzieś hen za lasem. Wtedy to nawet w lecie kocioł będzie mógl pracowac ze swoją pełną wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
kol. Novy! - w tym wątku był spokój i porządek - uszanuj to.

Ok,choć nie wiem co zrobiłem by ten porządek i spokój zakłócić.Powinieneś zwrócić się do zawijana.Nie jest moja winą to że zabrnął tu celowo czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a gdzie macie swoje kotłownie? w w domach?? mocno generują wam ciepło w te upały??? kurcze u mnie w chacie klima chodzi a jakby miał jeszcze kocioł grzać to pewnie byłaby masakra!!

 

Ja mam w domu i nie narzekam, kotłowni jest jako przejściówka pomiędzy wiatrołapem a garażem w lecie jak pozamykam okienko w kotłowni i drzwi do garażu to temp w kotłowni jest tak ok 28*(moja kotłownia to 170x260), ale nie odczuwam żeby to jakoś specjalnie przenosiło sie do domu przez drzwi tym bardziej że zawsze mogę zrobić przewiew na garaż, ma to swoje i dobre strony w chłodne dni można drzwi uchylić i trochę ciepła puścić do domu, świetnie też się sprawdza jako suszarka do grzybów i owoców natomiast w zimie uchylne drzwi zastępują kaloryfer w garażu który przez dwie zimy był zakręcony dlatego na rukach nie mam nawet otuliny.

Edytowane przez keteimj
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zerknąłem do podajnika chyba połowę wciągnął było zasypane 125kg trochę poszło na rozpalenie czas pracy podajnika wpisałem z tak z głowy 590min. jaki czas wpisujecie jak jest zasypany do pełna ??[/quote

Było to wałkowane mase razy wystarczy poszukać ale dla leniwych :

Ilośc kg jakie wsypujesz znasz chyba i wystarczy je podzielić przez wspólczynnik pracy przekładni 0,33 lub 0.31 i zalezy to też od opału.Otrzymany wynik jest przybliżeniowy który wklepujesz w sterownik i gotowe.

Moim zdaniem trzeba piec poobserwować i potem liczenie będzie łatwiejsze i bardziej precyzyjne

125 kg/0.33=378

125/0.31 =403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zerknąłem do podajnika chyba połowę wciągnął było zasypane 125kg trochę poszło na rozpalenie czas pracy podajnika wpisałem z tak z głowy 590min. jaki czas wpisujecie jak jest zasypany do pełna ??[/quote

Było to wałkowane mase razy wystarczy poszukać ale dla leniwych :

Ilośc kg jakie wsypujesz znasz chyba i wystarczy je podzielić przez wspólczynnik pracy przekładni 0,33 lub 0.31 i zalezy to też od opału.Otrzymany wynik jest przybliżeniowy który wklepujesz w sterownik i gotowe.

Moim zdaniem trzeba piec poobserwować i potem liczenie będzie łatwiejsze i bardziej precyzyjne

 

125 kg/0.33=378

125/0.31 =403

 

Dzięki nie doczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypać wiadomą liczbę (np.10) kg, licznik wyzerowac i obserwować kiedy się skończy.

Tak też można.

 

I ten sposób jest najlepszy :) Panowie to są wartości szacunkowe !! to nie jest płyn ani masa stała , wynik zależy od granulacji eko, zawartości miału ,wilgotności i kilku innych detali, inny wspołczynnik wyjdzie przy grubym równym eko np. 80% 25mm 10%miału i 10 reszta a inny jak eko będzie inne, a przy miale to wyjdzie całkiem kosmos:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...