Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

może ktoś zerknąć na mój histogram piec pracował trochę w grzaniu i jakieś dziwne są wykresy a nie bardzo łapę o co chodzi

Nie patrz na ten histogram teraz kiedy kocioł pracuje w różnych trybach.Chyba za dużo ci wczoraj napisałem :)

W trybie lato głównie chodzi o to aby za bardzo kotła nie przegrzać,aby na palniku było ok i aby nie palił za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich.

 

Jako, że w planach zakup RBR'a zapewne będę częstym bywalco - czytaczem, bo w klasycznym pożeraczu pali się inaczej niż w podajnikowcu ;)

Na początek pytanie natury teoretycznej - mianowicie dobór mocy ( trochę już popytałem, ale wątpliwości są )

Dom około 140m ( mniej więcej lata 70-te )

parter okna plastikowe starego typu ( na dole raczej zimno )

piętro ocieplone poddasze wełną , nowe okna plastikowe

Instalacja w miedzi,

parter: 2 pętle podłogówki- około 20m ( planowane jeszcze dwie duże-około 45m ), grzejniki stalowe panele zawory ręczne,

piętro: z dwóch pionów zakończonych rozdzielaczami za pomocą pex'ów rozprowadzenie do stalowych grzejników panelowych z głowicami termostatycznymi

Budynek nie ocieplony ( docelowo planowany styropian, ale na pewno niezbyt szybko )

Obecnie piec 16KW

Zasobnik CWU 100l + II zasobnik CWU 120l przepływ z jednego przez drugi ( w zależności od zapotrzebowania grzeje jeden, bądź dwa na raz )

 

Dzięki za sugestię i pomoc, oraz życzę miłego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak temp. na kotle oznacza przegrzanie?

Ale Wy łapiecie za słowa :)

Grześ miał na myśli pewno to żeby możliwie jak najniżej prowadzić kocioł powyżej zadanej, bez dużego przeregulowania.

To też jest zależne nawet od takiej prostej rzeczy w którym momencie zatrzyma się pompka po dogrzaniu CWU, czy palnik był mocno rozpalony czy lekko.

Jeśli zatrzyma się w momencie kiedy kocioł "goni" i jest dobrze nawęglony to przy odcięciu odbioru z nagromadzonego żaru kociołek nabiera więcej przez promieniowanie nawet u któregoś z nowych chłopaków coś takiego było i zaraz było zaniepokojenie, dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Straszycie jakimś przegrzaniem kotła to się człowiek dopytuje.

Trochę trudno trzymać kocioł blisko temp. zadanej.

Zmieniłem temp. minimalną CO z 42 na 46st. bo chwilę mu schodzi żeby się dźwignąć do 50

Nie wiem czy dobrze?

Coś mi się wydaje że konstrukcję z szamotem tak należy prowadzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema takiej możliwości, zabezpieczenia.

Tych ich nie strasz cwaniaczku :)

A co?:) kupili kotły ze sterownikiem z podgladem na neta czy tel , to niech patrzą ;) jakby przeczytali instrukcje to by wiedzieli że ster wymusza właczenie wszystkich mozliwych pompek przy określonych temperaturach, założysz się że nie doczytali tego rozdziału :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5iatka, ja grzeję 135m2, starej budy 11-tką co prawda wstawiona pod koniec zimy ale napracować nie miał się na czym.

Weźmiesz teraz 17-tkę, za jakiś czas docieplisz i co będziesz zmieniał na mniejszy ?

Za drogi szpas :)

Ja już z 5iatka rozmawiałem.Wszystko zależy jak szybko dociepli.Poza tym z tego co mi wiadomo na dole szybko się wychładza więc kocioł 17kW będzie miał co robić.Na dodatek planowana jest jakaś dobudowa z tego co kojarzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...