Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

    • poniżej 2 ton
      6
    • 2-3 tony
      16
    • 3-4 tony
      10
    • 4 i więcej
      8


Recommended Posts

Zgadza się, ma być dostawiono ganek, około 12-15m też ogrzewany. Trochę boję się tej 11stki, stąd też dopytuje. Ocieplenie w związku z tym też się mocno czasie odsunie. Skłaniam się chyba do 17 (po konsultacji zMinertu ) Jeśli ktoś może się podzielić doświadczeniami z podobnym problemem, to chętnie poczytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • karoka65

    3480

  • zbigmaz01

    2445

  • minertu

    2414

  • bobasxx

    967

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dodam jeszcze, że najpewniej w okresie zimowym piec będzie pracował sam w tygodniu ( obniżenie temperatury w domu w celu 'oszczędności' opału, tak by wytrzymał na jednym zasypie 5 dni ) po obniżeniu temperatury, będzie trzeba nadgonić i zrobić 'ciepłość' domową na weekend.

Wartości obniżeń itp ( to kwestia do kolejnej dyskusji, ale też mile widziane propozycje, bo wiem, że np. nie będzie się opłacać obniżać do 7stopni, tylko lepiej do 15....? właśnie o ile - do ilu )

Edytowane przez 5iatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że najpewniej w okresie zimowym piec będzie pracował sam w tygodniu ( obniżenie temperatury w domu w celu 'oszczędności' opału, tak by wytrzymał na jednym zasypie 5 dni ) po obniżeniu temperatury, będzie trzeba nadgonić i zrobić 'ciepłość' domową na weekend.

Wartości obniżeń itp ( to kwestia do kolejnej dyskusji, ale też mile widziane propozycje, bo wiem, że np. nie będzie się opłacać obniżać do 7stopni, tylko lepiej do 15....? właśnie o ile - do ilu )

 

Ja myślę, że jeżeli masz miejsce w kotłowni to powinieneś wziąć sobie 17-kę i głowa spokojna nie ma co liczyć na jakieś kolosalne oszczędności przy zastosowaniu 11kW tu nie chodzi o bicie rekordów kto ma mniejszy piec na większą powierzchnię bo na to raczej niemasz szans:rolleyes:

Ja mam 17-kę na mniejszą powierzchnię i to nieżle ocieploną i nic się nie dzieje(11kW wtedy jeszcze nie produkowano) na potwierdzenie podsumowanie z moich statystyk

 

Podsumowanie z okresu od 2013-07-05 do 2013-07-11 (7 dni)

Średnie zużycie paliwa 2.70 kg/d

Średnia moc kotła 0.38 kW

Całkowite zużycie paliwa 17.77 kg

Średni koszt 2.08 PLN/d

Całkowity koszt 13.68 PLN

Jak widzisz może i 17-ka na niskiej mocy i wierz mi w komorze sadzy ani wilgoci nie ma, wszystko kwestia ustawień nie wiem czy przy 11kW miałbym mniejsze spalanie?

Jedynie żałuję że nie mam11kW bo w mojej malutkiej kotłowni byłaby jak ulał,ale i tak nie ma tragedi:)

Jeżeli chodzi o obniżanie temperatury na parę dni o ok 10* a póżniej jej podniesienie w krótkim czasie na 2 dni to będziesz sam musiał zobaczyć jak to u ciebie wychodzi jak szybko się chata wychładza i ile zje żeby spowrotem odbudować temperaturę wewnątrz i w jakim czasie to zrobi i czy to obniżanie na parę dni wogole jest opłacalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obniżanie temperatury na parę dni o ok 10* a póżniej jej podniesienie w krótkim czasie na 2 dni to będziesz sam musiał zobaczyć jak to u ciebie wychodzi jak szybko się chata wychładza i ile zje żeby spowrotem odbudować temperaturę wewnątrz i w jakim czasie to zrobi i czy to obniżanie na parę dni wogole jest opłacalne?

Bardzo trafna uwaga, bo to co się zaoszczędzi przez kilka dni można stracić w jeden czy dwa.

Trzeba by sprawdzić praktycznie jaki wyjdzie bilans zysków i strat :) ale możliwości są duże jeżeli chodzi o samo sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jeżeli masz miejsce w kotłowni to powinieneś wziąć sobie 17-kę i głowa spokojna nie ma co liczyć na jakieś kolosalne oszczędności przy zastosowaniu 11kW tu nie chodzi o bicie rekordów kto ma mniejszy piec na większą powierzchnię bo na to raczej niemasz szans:rolleyes:

Ja mam 17-kę na mniejszą powierzchnię i to nieżle ocieploną i nic się nie dzieje(11kW wtedy jeszcze nie produkowano) na potwierdzenie podsumowanie z moich statystyk

 

Podsumowanie z okresu od 2013-07-05 do 2013-07-11 (7 dni)

Średnie zużycie paliwa 2.70 kg/d

Średnia moc kotła 0.38 kW

Całkowite zużycie paliwa 17.77 kg

Średni koszt 2.08 PLN/d

Całkowity koszt 13.68 PLN

Jak widzisz może i 17-ka na niskiej mocy i wierz mi w komorze sadzy ani wilgoci nie ma, wszystko kwestia ustawień nie wiem czy przy 11kW miałbym mniejsze spalanie?

Jedynie żałuję że nie mam11kW bo w mojej malutkiej kotłowni byłaby jak ulał,ale i tak nie ma tragedi:)

Jeżeli chodzi o obniżanie temperatury na parę dni o ok 10* a póżniej jej podniesienie w krótkim czasie na 2 dni to będziesz sam musiał zobaczyć jak to u ciebie wychodzi jak szybko się chata wychładza i ile zje żeby spowrotem odbudować temperaturę wewnątrz i w jakim czasie to zrobi i czy to obniżanie na parę dni wogole jest opłacalne?

A to jest najcenniejsza uwaga którą trzeba brać pod uwagę.

Do niej należy jeszcze dodać odpowiedni palnik i problem rozwiązany.

Dodam jeszcze, że najpewniej w okresie zimowym piec będzie pracował sam w tygodniu ( obniżenie temperatury w domu w celu 'oszczędności' opału, tak by wytrzymał na jednym zasypie 5 dni ) po obniżeniu temperatury, będzie trzeba nadgonić i zrobić 'ciepłość' domową na weekend.

Wartości obniżeń itp ( to kwestia do kolejnej dyskusji, ale też mile widziane propozycje, bo wiem, że np. nie będzie się opłacać obniżać do 7stopni, tylko lepiej do 15....? właśnie o ile - do ilu )

 

Teraz jak już wiesz jaki wielki kocioł ma zakupić, masz wybrać odpowiedni palnik i dobrego instalatora który to uruchomi. Jak masz głowę na karku to dalej już nie będziesz miał problemów.

Edytowane przez zbigmaz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki piecyk już ładnie pracuje czas się zająć zasilaniem awaryjnym teraz pytanie czy do sterownika musi być pełna sinusoida czy może być prostokąt chciałem kupić przetwornicę 12/230 i jeszcze może ktoś zna moc jaka jest potrzebna ale to juz w zasadzie mogę sobie zmierzyć miernikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mark3k

W instrukcji jest napisane: tylko sinusoida.

Pompa na prostokącie ledwo dycha a jej kutura pracy (nie ma żadnej kultury - rzęzi ostatkiem sił). Nie wiem tylko jak pracuje podajnik na prostokącie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki

 

teraz wróciłem do domu i mnie strasznie kręciło żeby zerknąć w piec i co zobaczyłem chyba zapadnięty jest ten kopczyk czy jakoś korygować czasami podawania czy czasem postoju [ATTACH=CONFIG]200335[/ATTACH]

A mnie się podoba :)

Co tam w nim widzisz nieładnego? Chyba tylko to że trzeba głowę przekręcić na bok :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki piecyk już ładnie pracuje czas się zająć zasilaniem awaryjnym teraz pytanie czy do sterownika musi być pełna sinusoida czy może być prostokąt chciałem kupić przetwornicę 12/230 i jeszcze może ktoś zna moc jaka jest potrzebna ale to juz w zasadzie mogę sobie zmierzyć miernikiem
Miernikiem nie ma co mierzyć, wystarczy popatrzeć na pompki ile ciągną na maxa dołożyć do tego jeszcze raz tyle i to wystarczy. Ja mam to samo co napisał karoka i u mnie się też sprawdziło. Działa jak złoto a u mnie pompek jest trochę:) Ten kto u mnie był widział i są one wszystkie podpięte.

Zadna pompka typu oszczędnego (alfy i inne) nie zadziałają na sinusoidzie korygowanej, wentylator przy podajniku też nie, sterownik (elektronika) też nie. Musi być sinusoida poprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...